امروز: شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
androyd agehi city مسجد امام حسين کوهبنان اميد
تاريخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر: 13801
با حضور مدیرعامل مؤسسه خیریه مهرآفرین

مدیرعامل مؤسسه خیریه مهرآفرین در بازدید از مناطق زلزله‌زده کوهبنان گفت: با بررسی آخرین وضعیت مردم زلزله‌زده کوهبنان، نیازهای فعلی و آینده مردم این منطقه جمع‌‌بندی و اولویت‌بندی شد.

مدیرعامل مؤسسه خیریه مهرآفرین در بازدید از مناطق زلزله‌زده کوهبنان گفت: با بررسی آخرین وضعیت مردم زلزله‌زده کوهبنان، نیازهای فعلی و آینده مردم این منطقه جمع‌‌بندی و اولویت‌بندی شد.

به گزارش کوهبنان امید ، در پی زلزله ۵٫۲ ریشتری شهرستان کوهبنان که ۳۰ آذر ماه امسال به وقوع پیوست و منجر به خسارت مالی فراوان به منازل مسکونی و عمومی این شهرستان شد، بسیاری از شخصیت‌های دولتی، حوزوی، علمی، نظامی و انتظامی و … خود را به مناطق زلزله‌زده کوهبنان رساندند تا مشکلات مردم را از نزدیک بررسی و خدماتی را به آسیب دیدگان ارائه کنند.

از جمله اقشاری که طی چهل روز گذشته به صورت مداوم از مناطق زلزله‌زده کوهبنان بازدید داشتند، خیران بودند که بعضا بی سر و صدا گام‌هایی در راستای کاهش مشکلات مردم زلزله زده شهرستان کوهبنان برداشتند.

در همین راستا فاطمه دانشور مدیرعامل مؤسسه خیریه مهرآفرین کشور و نیریه ولندیاری مدیر دفتر خیریه مهرآفرین استان کرمان از مناطق زلزله‌زده دهستان جور و شهر کوهبنان بازدید کردند و در کنار این بازدید در نشست با فرماندار، امام جمعه، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، مسؤولان بهداشت و درمان، راه و شهرسازی،صنعت و معدن حضور یافتند و در جریان گوشه‌ای از مشکلات مربوط به زلزله زدگان قرار گرفتند.

مدیرعامل مؤسسه خیریه مهرآفرین کشور با حضور در چادرها و کانکس‌های مردم زلزله‌زده کوهبنان از نزدیک به درد دل مردم کوهبنان گوش داد تا راحت‌تر بتواند ارائه خدمات کند.

فاطمه دانشور در حاشیه این بازدید  بیان داشت: به منظور بررسی آخرین وضعیت مردم زلزله‌زده کوهبنان و رتبه‌بندی نیازهای فعلی و آینده وارد کوهبنان شدم، شهرستانی که در شمالی‌ترین نقطه استان در دل کوه‌ها قرار گرفته و هوای نسبتاد سردی دارد.

وی ابراز داشت: اولویت اول مؤسسه مهرآفرین ارائه خدمات به زنان سرپرست خانوار است که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی قرار ندارند و فاقد درآمد ماهانه هستند.

دانشور تصریح کرد: بچه‌های بد سرپرست و بی‌سرپرست، افراد دارای بیماری صعب‌العلاج، اقشار آسیب‌پذیر و … نیز از مساعدت‌های مؤسسه مهر آفرین برخوردار خواهند شد.

وی گفت: با حضور در چادرها و در جمع مردم زلزله‌زده شهرستان کوهبنان بخشی از مردم با توجه به سردی هوا خواستار دریافت کانکس هستند که عموما زنان سرپرست خانوار و مستاجران بودند.

مدیرعامل مؤسسه خیریه مهرآفرین بیان داشت: بخشی از زنان سرپرست خانوار و مستاجران خواستار مساعدت در راستای خرید زمین و تهیه مصالح ساختمانی بودند، البته تمام تلاش ما در راستای هدفمند کردن  کمک‌ها از طریق دفتر مؤسسه مهرآفرین در شهرستان کوهبنان است.

 در نشست مسؤولان کوهبنان با مدیرعامل مؤسسه خیریه مهرآفرین بر ساخت و ساز مدارس، احداث شهرک مسکونی مهرآفرین، احداث درمانگاه تخصصی ام آر آی و دیابت، کمک به زنان سرپرست خانوار و مستاجران در راستای ساخت منازل، انجام فعالیت‌های اقتصادی و … بحث و تبادل نظر شد.

انتهای پیام -نامجو کوهبنانی

نظرات کاربران

ارسال نظر

اوقات شرعی کوهبنان

تازه های سایت

مطالب پر بازدید

آخرین نظرات