افتتاح چند طرح عمرانی با حضور معاون استاندار در کوهبنان

به گزارش کوهبنان امید ، همزمان با ششمین روز از هفته دولت با حضور معاونت سیاسی و امنیتی استانداری ،فرماندار کوهبنان ،امام جمعه بخش طغرالجرد ،مدیر عامل شرکت ذغال سنگ استان ،فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مدیران اجرایی استان و شهرستان چندین طرح گازرسانی ،عمرانی ،آب رسانی،کشاورزی و…افتتاح و کلنگ زنی شد .

 

در حاشیه این مراسم حمید ملانوری معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمان در جمع مدیران اجرایی شهرستان و مردم روستای رتک کوهبنان گفت در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم نعمتی که همواره باید شکرگزار آن باشیم چون در حال حاضر ایران اسلامی چشم و چراغ بسیاری از مردم جهان شده است .
وی تاکید نمود تلاش جهت استقرار زیر ساخت های اصلی در روستاها همواره در دستور کار دولتمردان بوده تا رفاه نسبی در این مناطق فراهم شود .
ملانوری ابراز داشت وقتی زیر ساخت ها در مناطق روستایی فراهم گردد از مهاجرت مردم به حاشیه شهرها جلوگیری می گردد.
وی خاطر نشان کرد طی سالیان گذشته کارهایی همچون آب رسانی ،برق رسانی ، گسترش شبکه های گاز شهری،طرح های مخابراتی و…. در بسیاری از روستاها در دستور کار قرار گرفت تاتلاش در راستای مهاجرت معکوس به روستاها رقم بخورد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمان بیان داشت کوهبنان بعنوان یکی از شهرستان های مرزی فاصله زیاد با استان دارد جا دارد با وجود پتانسیل ها و ظرفیت های موجود زمینه برای کارهای بزرگتر صورت پذیرد.
وی با افتتاح طرح پروژه آب رسانی به مجتمع دهستان خرمدشت خصوصا روستای رتک گفت همگان باید استفاده بهینه از آب و مصرف بجا این ماده حیاتی را مد نظر قرار دهند.
در ادامه با حضور مسوولان استان و شهرستان طرح های زیر کلنگ زنی و افتتاح گردید.
در فاز اول شروع به کار عملیات درزگیری و رو کش آسفالت جاده کوهبنان به پابدانا به طول ۱۶کیلومتر با هزینه سه میلیارد و هفت صد و پنجاه میلیون تومان آغاز شد.
با توجه به اینکه طی سالیان گذشته شاهد تصادفات فراوان و حوادث جرحی و فوتی در این مسیر بودیم که با روکش آسفالت این مسیر و احداث جاده جدید کوهبنان به شهرستان زرند و مرکز استان هم در وقت و هم در هزینه و سوخت صرفه جویی خواهد شد.
در ادامه بهره برداری از نوار نقاله و افق زیر ۲۴۰۰معدنی هشونی اجرایی شد .
لازم به ذکر است معدن هشونی یکی از بزرگترین ذخایر ذغال سنگ را داراست که در حال حاضر بعنوان یکی از تامین کننده های اصلی خوراک کارخانه های قطران و فولاد سازی زرند و بخشی از کارخانه اصفهان است .
در این معدن حدود ۸۰۰نفر کارگر و کارمند مشغول به کار هستند که با راه اندازی افق جدید شاهد افزایش تولید خواهیم بود .
با راه اندازی این افق اشتغال برای ۵۰۰نفر به صورت مستقیم فراهم می شود که تا ۶۰سال آینده ذخیره دارد البته در صورت فراهم شدن شرایط
تا سال آینده تولید ذغال سنگ در معدن هشونی دو برابر خواهد شد البته تولید فعلی در این معدن ۱۰تا ۱۲هزار تن در ماه می باشد.
پروژه بهسازی و زیبا سازی بلوار ورودی شهر کوهبنان از دیگر طرح های افتتاحی امروز بود که در نهایت با اعتباری بالغ بر۴۰۰میلیون تومان اجرایی می شود .
لازم به ذکر است ۷۰۰متر طول کار برای جدول گذاری است و در کنار آن ۳۰۰۰متر موزاییک کاری و ۳۰۰۰متر سیمانکاری انجام شده در حالی که طول بلوار بین شهر کوهبنان و دهستان جور حدود ۴٫۵کیلومتر است.
کلنگ زنی احداث ساختمان جدید فرمانداری کوهبنان با اعتباری بالغ یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان با زیر بنای ۵۰۰ متر از دیگر طرح ها در هفته دولت بود که این مجموعه تا پایان سال بهره برداری می رسد.
پروژه گاز رسانی به روستای درب هود شهرستان کوهبنان هم امروز مورد بهره برداری قرار گرفت طرحی که از ابتدای سال جاری شروع شده و با یک ایستگاه تقلیل فشار و ۵کیلومتر طول شبکه اجرایی شده است .
لازم به ذکر است در حال حاضر روستاهای افزاد ،سرآسیاب ،ده خواجه ،درب هود ،رتک ،گراکوئیه ،شکر آباد ،خرمدشت و فتح آباد از نعمت گاز شهری برخوردار هستند که برای گازدار شدن مابقی روستاهای شهرستان برنامه ریزی خواهد شد .
پروژه آب رسانی به روستای رتک نیز امروز افتتاح شد طرحی که  از دشت کیانشهر آغاز شده و ۳۸کیلومتر خط انتقال تا ده علی اجرایی گردیده به اضافه یک دستگاه پمپاژ با هشت کیلومتر خط انتقال اب به کهن می رسد تا مشکل کمبود و کیفیت آب این مجتمع حل شود.
افتتاح سالن ورزشی دهستان خرمدشت را در هفته دولت سال جاری شاهد بودیم که این فضای ورزشی از محل اعتبارات شهرستان با صرف اعتباری بالغ بر ۵۰۰میلیون تومان اجرایی شده است .
لازم به ذکر است در فاز اول احداث سالن ۱۰۰۰متری در دستور کار بود و فاز دوم هم در آینده اجرایی خواهد شد و تلاش برای رفع مشکل سرمایشی و گرمایشی این فضای ورزشی هم در دستور کار قرار دارد .
بهره برداری از پروژه آسفالت معابر دهستان خرمدشت هم امروز انجام شد در حالی که بیش از
۱۸هزار تن آسفالت از قیر رایگان در شهرستان کوهبنان انجام شده است .
که چهار هزار متر در دهستان خرمدشت ، در جور شش هزار متر انجام شده و در نجف آباد هم همین مقدار آسفالت معابر اجرایی می شود.
افتتاح همزمان چهار دهیاری در روستاهای شکرآباد ،بیدان خواجه ،رشک سفلی و نجف آباد همچنین چندین طرح سینمایی و کشاورزی از دیگر برنامه های ششمین روز هفته دولت در کوهبنان بود .
انتهای پیام  /نامجو کوهبنانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *