بازدید گردشگران از سینما موزه فسیل کوهبنان تنها سینما موزه در کشور

به گزارش کوهبنان امید ، مهدی احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  این پایگاه خبری اظهار ‌داشت: کوهبنان بام فرهنگی کرمان در ١۶٠ کیلومتری شمال غرب استان قرار گزفته و دارای بیش از ٢۵٠ اثر تاریخی متنوع است.

 

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، ‌صنایع دستی و گردشگری کوهبنان بیان کرد: سلسله آسیاب‌ها، ‌خانه‌های بافت قدیم و صخره‌ای، ‌برج‌ها،‌ قلعه‌ها،‌ حمام‌ها، ‌آب‌انبارها، ‌آکواریوم طبیعی و‌ خانقاه از جمله این آثار است.

احمدی ‌کوهبنان را دارای سابقه تاریخی بسیار کهن دانست و افزود: تمام واحدهای بوم‌گردی کوهبنان به جز سه واحد بوم‌گردی که بر اثر زلزله سی‌ام آذر ماه خسارت دیده‌اند آماده پذیرایی از میهمانان و گردشگران نوروزی است.

وی بیان کرد: ‌خانه آل‌طه یکی از جاذبه‌های گردشگری کوهبنان است که همه روزه در ایام نوروز با اجرای موسیقی و برنامه‌های شاد آماده پذیرایی از همشهریان و گردشگران است و انواع غذاهای سنتی، ‌آش‌ و صنایع دستی در این محل به فروش می‌رسد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، ‌صنایع دستی و گردشگری کوهبنان عنوان کرد: ‌همچنین خانقاه شیخ ابوسعید کوهبنان اولین خانقاه در استان کرمان با مکانی سنتی و دل‌انگیز و با موسیقی زنده میزبان میهمانان است.

 

وی با اشاره به بازدید گردشگران از سینما موزه فسیل کوهبنان تنها سینما موزه در کشور طی ایام نوروز خاطرنشان کرد: ‌محل‌هایی برای اسکان مسافران نوروزی در شهرستان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/ نامجو کوهبنانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *