امروز: شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
androyd agehi city مسجد امام حسين کوهبنان اميد
تاريخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر: 13759
با مداحی و نوحه‌سرایی میثم مطیعی صورت گرفت

مراسم شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با مداحی و نوحه‌سرایی میثم مطیعی در جمع مردم زلرله‌زده در مسجد جامع کوهبنان برگزار شد.

به گزارش کوهبنان امید ، حجت‌الاسلام محسن طهماسبی استاد حوزه و دانشگاه سه‌شنبع شب در مراسم شب شهادت ام ابیها در جمع مردم زلرله‌زده کوهبنان در مسجد جامع این شهر به برخی ویژگی‌های اخلاقی حضرت زهرا (س) اشاره کرد و اظهار داشت: فرهنگ فاطمی یک فرهنگ انسان‌ساز است و حضرت زهرا (س) در اوج اقتدار و سرور زنان عالم بود.

 

وی با بیان اینکه همسرداری، معرفت و انسانیت حضرت زهرا (س) بی‌نظیر است و در حقیقت فاطمه خود فاطمه است چون فضیلت‌های برتر و برگزیده‌ای دارد، بیان داشت: حضرت زهرا (س) به محرومان عنایت ویژه‌ای داشت.

طهماسبی خاطرنشان کرد: در تنهایی باید با تفکر و تعبد به خدا توجه کنیم که این مهم از ویژگی‌های بارز انبیا و اولیای الهی است و حضرت زهرا (س) به این مهم توجه خاصی داشتند.

وی ابراز داشت: یکی از خطرناک‌ترین جریانی که انقلاب را تهدید می‌کند جریان اشرافی‌گری است که در مقابل جریان انقلابی قرار دارد که به مردم خدمت می‌کند.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: ساختمان جامعه نیاز به فنداسیون محکم دارد و در کنار آن پاسخگویی به مردم باید در اولویت باشد، کاری که مقام معظم رهبری مورد توجه دارند و حضرت امام (ره) هم بر حمایت از محرومان و فقرا تاکید فراوان داشتند.

طهماسبی با بیان اینکه عدم توجه به محرومان مانع حقوق و مطالبات مردم می‌شود، ادامه داد: ساختمان یک جامعه با فنداسیون عدالت اجتماعی برپا می‌ماند لذا انقلاب اسلامی که یک حرکت عدالت‌خواهانه است در جوانان متعهد روح خدمت‌رسانی به محرومان را زنده نگه می‌دارد.

وی بیان داشت: انسان باید ساختمان درون را به گونه‌ای بسازد که گناه آن را از پای در نیاورد در فرهنگ فاطمی سخنرانی، دفاع از حقیقت محض و…مد نظر است.

طهماسبی افزود: مقام معظم رهبری  همواره بر عدالت تاکید فراوان دارند که این اصل باید مورد توجه همگان هم باشد.

 این مراسم با مداحی و نوحه‌سرایی میثم مطیعی مداح کشوری همراه بود.

انتهای پیام- نامجو کوهبنانی

نظرات کاربران

ارسال نظر

اوقات شرعی کوهبنان

تازه های سایت

مطالب پر بازدید

آخرین نظرات