برگزار ی انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در مدارس کوهبنان

انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس در شهرستان کوهبنان برگزار شد.

shora-danesh-amozei

همزمان با سراسر کشور صبح امروز انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس کوهبنان با حضور جمعی از مسؤولان، دبیران و دانش‌آموزان شهرستان برگزار شد.

سید‌محمد‌رضا حسینی مدیر آموزش و پرورش کوهبنان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اهداف تعلیم و تربیت، اجتماعی ساختن دانش‌آموزان یعنی آماده کردن آنان برای شرکت فعال و سازنده در زندگی اجتماعی، کسب آگاهی نسبت به حقوق اجتماعی خود و بهره‌برداری صحیح از آن و احترام به حقوق دیگران و همکاری با سایر افراد جامعه است.

وی ابراز داشت: یکی از شیوه‌های گرایش دانش‌آموزان به فعالیت‌ها و تصمیم‌گیری‌های اجتماعی، مشارکت آنان در گروه‌ها و شورا‌های متشکل از همسالان در مدارس است که این مهم در قالب شوراهای دانش‌آموزی شکل می‌گیرد.

حسینی تصریح کرد: دانش‌آموزان علاقمند در شوراهای دانش‌آموزی با نام‌نویسی در مدارس و انجام تبلیغات لازم با معرفی بیشتر و ارائه نظرات و پیشنهادات‌، خود را در معرض انتخاب دانش‌آموزان مدرسه قرار می‌دهند.

وی افزود: البته در کنار انتخاب اعضای شورای دانش‌آموزی مدارس کمیته‌هایی نماز‌، قرآن‌، فرهنگی و هنری‌، علمی و آموزشی‌، سیاسی و اجتماعی‌، تربیت بدنی و بهداشت‌، مشاوره و تعاون با استفاده از وجود دانش‌آموزان نخبه و فعال مدارس تشکیل خواهند شد.

حسینی ادامه داد: دانش‌آموزان منتخب در شوراهای مدارس در امور مربوط به مسائل آموزشی‌، پرورشی‌، ورزشی و فوق برنامه به صورت داوطلبانه فعالیت دارند که این مهم سبب ارتباط دوسویه و بیشتر اولیای مدرسه و دانش‌آموزان می‌شود، البته این مهم زمینه کرامت دانش‌آموزان و ارج نهادن به شخصیت آنان را رقم خواهد زد.

وی خاطر‌نشان کرد: استفاده از نقطه نظرات دانش‌آموزان در امور مختلف مدرسه، تسهیل در اجرای برنامه‌های مختلف مدارس‌، تقویت فعالیت‌های گروهی‌، استفاده از وجود دانش‌آموز نمونه و فعال شوراها در برگزاری نماز جماعت مدارس‌، اجرای برنامه‌های پرورش و آموزشی، بازید‌های علمی و اردوهای تفریحی و مذهبی‌، تشکیل تعاونی‌های مدارس و ‌… از مهم‌ترین اهداف شوراهای دانش‌آموزی مدارس است.

وی یادآور شد‌: علاوه بر شوراهای دانش‌آموزی مدارس انجمن اولیا و مربیان نیز در کنار والدین مدارس می‌توانند نقش مهمی در پیش برد اهداف آموزشی و پرورشی داشته باشند که این مهم هم در هفته گذشته با انتخاب اعضای انجمن رقم خورد‌.

مدیر آموزش و پرورش کوهبنان تاکید کرد: والدین باید همکاری بیشتری با مدیران مدارس داشته باشند و با ارائه نظرات و پیشنهادت خود از نظر فکری، معنوی و … حامی اجرای برنامه‌های آموزشی و پرورشی مدارس باشند.

انتهای پیام/نامجو کوهبنانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *