خرید کالای ایرانی مبارزه با دشمنان نظام است

امام جمعه کوهبنان گفت: برای مبارزه با دشمنان و بدخواهان مردم باید وارد صحنه شوند و با حمایت از تولید داخلی و خرید کالای ایرانی این مهم را جامه عمل بپوشند.

به گزارش کوهبنان امید ، حجت‌الاسلام عباس جعفری، ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه شهرستان کوهبنان از ماه رجب و فضیلت‌های آن گفت و اظهار داشت: در ماه معنوی و ارزشمند رجب قرار داریم که فرصت نزدیکی با خداوند و دریافت عطایای الهی فراهم شده پس باید از فرصت بندگی در این ایام بهره ببریم تا آمرزش خداوند را هدیه بگیریم.

امام جمعه کوهبنان ادامه داد: رجب ماه شریف خداوند است که لطف و رحمت الهی به سوی بندگان سرازیر شده پس باید تلاش معنوی کرد چون اعمال بندگان مومن چند برابر شده و گناهان آمرزیده می‌شوند.

وی به شعر سال و حمایت از کالای ایرانی پرداخت و در این باره گفت: امسال از سوی مقام معظم رهبری سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده که معظم له همه مسوولان و همه مردم را خطاب قرار داده‌اند.

امام جمعه کوهبنان از اهمیت تولید داخلی و خرید آن گفت و ابراز کرد: برای مبارزه با دشمنان و بدخواهان مردم باید وارد صحنه شوند و با حمایت از تولید داخلی و خرید کالای ایرانی این مهم را جامه عمل بپوشند.

جعفری اضافه کرد: لذا تلاش کنیم که کالاهای محلی را خریداری کنیم مسوولان هم در خرید خودروها و وسایل مورد نیاز در ادارات تولید داخلی را مد نظر قرار دهند تا دشمنان  در این زمینه ناامید شوند.

وی از اهمیت نگاه‌ها به تولید داخل گفت و عنوان کرد: باید نگاه به داخل را تقویت کنیم و این برای کشور ما زشت است که نگاه به بیگانگان داشته باشد البته باید کیفیت کالاهای داخلی هم بالا برود و زمینه صادرات فراهم شود.

خطیب جمعه کوهبنان با عنایت به بیانات مقام معظم رهبری ابراز داشت: در کشور ما استعدادهای فراوانی وجود دارد خصوصا باید به نیروی جوان و تحصیل کرده بها داده شود تا زمینه کار و تولید رقم بخورد.

وی تاکید کرد: جوانان نسل امروز همانند جوانان نسل اول انقلابی و پرشور هستند البته دشمنان با خرج کردن پول به‌دنبال جدا کردن جوانان از اسلام و انقلاب هستند.

جعفری ادامه داد: نباید از آزادی سو استفاده کرد همگان باید در چارچوب قانون حرکت کنیم، همه دشمنی‌ها بخاطر دینداری است دشمنان از انقلاب اسلامی در هراسند چون سدی محکم در برابر زیاده خواهی‌های آنان است.

وی از آزادی در کشور گفت و بیان کرد: امروز آزادی فکر و عمل در کور ما وجود دارد که نمونه بارز آن را در تمام انتخابات شاهد بودیم، امروز استقلال ملت ما نمونه است.

خطیب جمعه کوهبنان با تبریک عید نوروز گفت: در همه مسائل باید تقوای الهی رعایت شود همگان باید در رانندگی رعایت قوانین را داشته باشند و با مامورین پلیس همکاری کنند.

وی با اشاره به روز هنرهای نمایشی، گفت: اگر جوانان انقلابی به این عرصه وارد نشوند مورد سو استفاده برخی قرار می‌گیرد و آن را به چالش می‌برد، این هنر را باید قدر دانست و از آن استفاده کرد چراکه برخی از آن‌ها مانند تعزیه و تئاتر اثرات بسیار خوبی دارند.

وی همگان را برای حضور در اعتکاف دعوت کرد و ابراز داشت: ایام اعتکاف و ولادت مولای متقیان را در پیش داریم که باید همگان خصوصا جوانان در این مراسم حضوری پرشور داشته باشند.

انتهای پیام/نامجو کوهبنانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *