رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان- شناسایی استعدادهای نهفته جوانان کوهبنانی با راه اندازی انجمن شعر افضل الدین ابوحامد کوهبنانی

آیین اختتامیه هشتمین جشنواره غزل کوهبنان با حضور جمعی از مسوولان استان و شهرستان ،فرماندهان نظامی و انتظامی،جمعی از شاعران ،ادیبان و فرهیختگان استان های کرمان و یزد در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان کوهبنان برگزار شد .

 

کوهبنان امید ،آیین اختتامیه هشتمین جشنواره غزل کوهبنان با حضور جمعی از مسوولان استان و شهرستان ،فرماندهان نظامی و انتظامی،جمعی از شاعران ،ادیبان و فرهیختگان استان های کرمان و یزد در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان کوهبنان برگزار شد .
در این مراسم  رحیم سیف الدینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان گفت امروز میزبان شاعران شهرستان های بافق ،بهاباد،زرند ،راور و کوهبنان هستیم که در حقیقت از دو استان کرمان و یزد در بام فرهنگی استان حضور دارند .
وی ادامه داد در اختتامییه هشتمین جشنواره غزل کوهبنان هستیم که مقدمه ای برای جشنواره های بزرگتر در شهرستان تاریخی و عارف پرور کوهبنان هست .
سیف الدینی تصریح نمود کوهبنان در ادوار تاریخ همواره مهد عرفا ،علما ،مشاهیر ،شاعران ،ادیبان و فرهیختگان بوده است که مقبره هفتاد و دو عارف و آرامگاه محمد شهید کوهبنانی گویای این حقیقت است .
وی بیان داشت به منظور شناسایی استعدادهای نهفته جوانان کوهبنانی انجمن شعر افضل الدین ابوحامد کوهبنانی راه اندازی شده که جز فعال ترین انجمن های شهرستان محسوب می شود .
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان خاطر نشان کرد جلسات انجمن به صورت ماهانه برگزار می شود و شاعران جوان به قرائت آثار خویش مبادرت می کنند و از محضر اساتید و فرهیختگان عرصه شعر و ادب بهره مند می شوند .
وی تاکید کرد شاعران و ادیبان کوهبنانی همواره در جشنواره های مختلف حضوری فعال دارند که حضور در جشنواره شعر رضوی و کسب رتبه های برتر نمونه بارز است .

انتهای پیام /نامجو کوهبنانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *