امروز: شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
androyd agehi city مسجد امام حسين کوهبنان اميد
تاريخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر: 13785
وزیر کشور:

وزیر کشور گفت: مستأجرانی که منازل آنان در زلزله کوهبنان به‌صورت کامل تخریب شده باید در اولویت کاری قرار گیرند.

به گزارش کوهبنان امید  ، عبدالرضا رحمانی‌فضلی صبح امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: باید در راستای مستحکم‌سازی و بازسازی منازل در بافت قدیمی شهر کوهبنان تلاش شود.

 

 

وزیر کشور عنوان کرد: مستاجرانی که منازل آنان به‌صورت کامل تخریب شده باید در اولویت کاری قرار گیرند.

عزیزالله مهدیان معاون بنیاد مسکن کشور گفت: حدود ۲ هزار و ۲۰۰ وام برای مناطق زلزله‌زده مصوب شده که حدود یک‌هزار و  ۵۰۰ واحد در شهر و ۷۰۰ واحد در روستا قرار دارد.

وی تاکید کرد: علاوه بر پرداخت تسهیلات در روستا صدور پروانه و آواربرداری به صورت رایگان انجام می‌شود تا مردم هر چه سریعتر بتوانند منازل خود را بازسازی کنند.

معاون بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه تاکنون ۳۰۰ مورد توزیع کانکس داشتیم، افزود: تا پایان شهریور ماه سال ۹۷ منازلی که کامل تخریب داشتند قابل سکونت می‌شوند.

حسین امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی نیز عنوان کرد: مستاجران از جمله اقشاری هستند که در شهر دچار مشکل جدی هستند و در بحث آواربرداری نیز با مشکل ماشین‌آلات مواجه هستیم.

وی با تاکید بر اینکه باید مشکل بازنشستگان و شاغلان زغال‌سنگ و حقوق آنان رفع شود، افزود: کمبود نیرو در فرمانداری شهرستان‌های زرند و کوهبنان از جمله مشکلات موجود است که باید برطرف شود.

حسین سالاری فرماندار کوهبنان اظهار کرد: بحث قنات دهستان جور، فرسودگی ماشین‌آلات کشاورزی از جمله مواردی است که باید مورد توجه باشد.

وی تصریح کرد: از کوهبنان جاده ارتباطی به مرکز استان نداریم و جاده فعلی با پیچ‌های تند و پرتگاه‌های خطرناک متعلق به معادن زغال‌سنگ است.

انتهای پیام  -نامجو کوهبنانی

برچسب ها:

نظرات کاربران

ارسال نظر

اوقات شرعی کوهبنان

تازه های سایت

مطالب پر بازدید

آخرین نظرات