امروز: شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶
androyd agehi city مسجد امام حسين کوهبنان اميد
تاريخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر: 13771
فرماندار کوهبنان:

فرماندار کوهبنان گفت: خیران باید در کنار دولت در راستای خدمت‌رسانی به مردم زلزله‌زده شهرستان وارد شده و نیاز اصلی مردم که کانکس است را برآورده کنند.

به گزارش کوهبنان امید ،  فرماندار  کوهبنان در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری ظهار داشت: زلزله شب یلدا و پس‌لرزه‌های آن سبب شد که اکثر مردم خانه‌های خود را ترک کنند که برای اسکان اضطراری حدود ۴ هزار و ۷۳۶ چادر در اختیار زلزله‌زدگان قرار گرفت.

 

فرماندار کوهبنان ادامه داد: با توجه به کوهستانی بودن و سرمای منطقه برای گرم شدن چادرها بیش از هزار و ۱۰۰ دستگاه شامل والر و هیتر برقی و حدود ۱۰ تن پلاستیک در بین زلزله‌زدگان شهرستان که مستقر در چادرها بودند توزیع شده است.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه اکثر مردم در چادرها ساکن بودند برای رفع مشکل برق‌رسانی بصورت رایگان برای چادرها انجام شد و بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ مورد برق‌رسانی به چادرها داشتیم  که تا امروز حدود ۸۰۰ میلیون تومان هزینه برق‌رسانی به چادرها شده است.

وی با بیان اینکه در کنار اسکان اضطراری به همت بنیاد مسکن، خیرین و سپاه پاسداران کار اسکان موقت زلزله‌زدگان کوهبنانی انجام شد، خاطر نشان کرد: توزیع کانکس همچنان ادامه دارد اما زنان سرپرست خانوار، معلولین و مستاجرین در اولویت هستند.

سالاری تصریح کرد: جلسات مختلف ستاد بحران و ستاد بازسازی در شهرستان با حضور شخصیت‌های کشوری و استانی برگزار شده و در نهایت تسهیلات ساخت‌و‌ساز و بلاعوض مشخص شد.

فرماندار کوهبنان با اشاره به اینکه در حال حاضر بیشترین مشکل مربوط به مستاجران و زنان سرپرست خانوار است، ادامه داد: در پی رایزنی و پیدا کردن راه حل برای رفع مشکل آنان هستیم.

وی یادآور شد: جا دارد که تمام متقاضیان وام مسکن قبل از پایان سال به بانک‌های عامل مراجعه کنند و تشکیل پرونده از وام بلاعوض و ساخت‌و‌ساز بهره‌مند شوند.

رئیس ستاد بحران کوهبنان بیان داشت: خیران باید در کنار دولت در راستای خدمت‌رسانی به مردم زلزله‌زده شهرستان وارد شده و نیاز اصلی مردم که کانکس است را برآورده کنند.

انتهای پیام-نامجو کوهبنانی

نظرات کاربران

ارسال نظر

اوقات شرعی کوهبنان

تازه های سایت

مطالب پر بازدید

آخرین نظرات