۱۷:۰۹:۰۲ - شنبه ۱ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون عمرانی استانداری کرمان :
آخرین وضعیت مناطق زلزله زده کوهبنان
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان آخرین وضعیت مناطق زلزله زده کوهبنان را تشریح کرد.

به گزارش کوهبنان امید ،  سید مصطفی آیت اللهی ظهر شنبه در نشست خبری به مناسبت سالروز زلزله کوهبنان و بم اظهار داشت: کرمان جزو استان های پایلوت در زمینه راه اندازی رادیوترانک است و به عنوان اولین استان کشور رادیور ترانک را آماده کرده ایم  که سه شنبه هفته جاری به صورت رسمی افتتاح می شود.

328 222 1577 آخرین وضعیت مناطق زلزله زده کوهبنان

وی ادامه داد: ۸۰ الی ۹۰  درصد استان کرمان تحت پوشش رادیو ترانک قرار گرفته و در حال پیگیری هستیم که تمام مناطق استان تحت پوشش قرار گیرد.

وی عنوان کرد: شورای مدیریت استان کرمان ۱۴ کارگروه و زیرمجوعه دارد و استان کرمان به واسطه پهناوری و تنوع آب و هوایی که دارد همه ساله درگیر حوادث متعدد طبیعی مانند سیل، زلزله، آتش سوزی و جدیدا ریزگرد است.

آیت اللهی موسوی بیان داشت: در مجموع ۴۸ حادثه در دنیا شناخته شده که در استان کرمان  ۳۰ حادثه وجوددارد و آنچه که بیشتر با آن در استان درگیر هستیم مسئله زلزله است. عملکرد ما باعث می شود که زلزله برای ما خطرناک باشد یا نه.

وی با اشاره به وقوع سه زلزله بالای شش ریشتر در هجدک و کوهبنان طی سال گذشته، افزود: به واسطه ساخت و سازهای که در قدیم  انجام شده بود در مناطق زلزله زده تلفات جانی نداشته باشیم تخریب های مادی هم زیاد نبود.

آیت اللهی موسوی تصریح کرد:  در ۳۰ آذر ماه سال گذشته در زمین لرزه کوهبنان رخ داد این شهرستان دو بخش و دو شهر و ۹۶ روستا تشکیل شده است که ۲۱ هزار و ۷۲۱ نفر ساکن دارد.

وی با اشاره به اینکه تخریب زلزله در کوهبنان بیشتر در روستاها بوده است، گفت: چهارهزار و ۷۴۰  چادر ۸۵۳ والر، شش هزار کیلوگرم نایلو، ۲۱۴ تخته پتو، موکت و وسیله برقی توزیع شد.

آیت اللهی موسوی عنوان کرد: اعزام شش تیم ارزیاب و ۶۰۰ دستگاه کانکس بعد از اسکان موقت چادری و بخشی در محل احداثی و بخشی به صورت پیش ساخته نصب شد.

وی افزود: ۵۰۰ سبد غذایی و هزار بسته پوشاک، اعزام کاروان های نیکوکاری به منطقه زلزله زده کوهبنان از جمله کارها انجام شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان تصریح کرد: هزار و ۴۰۰ واحد در برآورد اولیه دچار خسارت شده بودند که از این تعداد هزار واحد شهری و  ۴۰۰ واحد روستایی بود. تا این لحظه در مجموع دو هزار و ۱۵۸ واحد انعقاد قرارداد با بانک ها  صورت گرفته است.

آیت اللهی موسوی تاکید کرد: در دو شهرستان راور و کوهبنان اقدامات زیر ساختی هم انجام شد که از آن جمله می توان به لایه روبی قنوات و آوربرداری و سوخت رایگان و تامین برق و تیرهای برق معیوب و ایستگاه سیار گاز و تشکیل کمیسیون ماده ۵ در راور و کوهبنان و ماشین آلات شهرداری  و… را نام برد.

انتهای پیام /مهر با تلخیص

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید