۱۸:۲۰:۵۳ - دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان خبر داد
آغاز بررسی باستان‌شناسی شهرستان کوهبنان
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: بررسی باستانشناسی شهرستان کوهبنان از امروز دوشنبه ۱۹ خردادماه آغاز می شود.

به گزارش کوهبنان امید ،  “فریدون فعالی” با اشاره به اینکه بررسی باستان‌شناسی شهرستان کوهبنان به سرپرستی مشترک دکتر علی سرداری و دکترمرتضی خانی پور انجام می شود، افزود: طی این بررسی تمامی آثار و شواهد حضور انسان از قدیم ترین زمان ها تا آثار واجد ارزش دوره های متاخر اسلامی مورد شناسایی، مستند سازی و ثبت قرار خواهد گرفت.

فعالی با بیان اینکه کوهبنان به لحاظ موقعیت مناسب آب و هوایی دارای شرایط مناسب و مساعد استقرارهای انسانی بوده که در دوره های بعد نیز حیات و حضور انسان تداوم داشته است اظهار کرد: شهرستان کوهبنان با مساحتی معادل ۳۳۳۰ کیلومتر مربع در شمال استان کرمان واقع شده و دارای آثار ارزشمند تاریخی و فرهنگی است که برپایه بررسی های پراکنده صورت گرفته پیشین شواهدی از حضور انسان در دوره میان سنگی در پهنه این شهرستان گزارش شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان خاطرنشان کرد: آرامگاه شیخ ابوسعید ابوالخیر و مقبره آخوند از آثار شاخص این شهرستان در دوره اسلامی به شمار می رود که در حاشیه شهر امروزی کوهبنان واقع شده اند.

انتهای پیام -ایسنا

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید