۱:۱۴:۰۴ - جمعه ۲۴ فرو ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آغاز به‌کار موزه مردم‌شناسی در واحد بوم‌گردی آویشن
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کوهبنان گفت: موزه مردم‌شناسی در واحد بوم‌گردی آویشن در روستای کهن افتتاح و در معرض دید همه گردشگران قرار گرفته است. به گزارش کوهبنان امید  مهدی احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  این پایگاه خبری اظهار داشت: اقامتگاه بوم‌گردی آویشن در روستای کهن در ‌۵۰ کیلومتری شهرستان […]

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کوهبنان گفت: موزه مردم‌شناسی در واحد بوم‌گردی آویشن در روستای کهن افتتاح و در معرض دید همه گردشگران قرار گرفته است.
1578 2 222 1577 آغاز به‌کار موزه مردم‌شناسی در واحد بوم‌گردی آویشن

به گزارش کوهبنان امید  مهدی احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  این پایگاه خبری اظهار داشت: اقامتگاه بوم‌گردی آویشن در روستای کهن در ‌۵۰ کیلومتری شهرستان کوهبنان قرار دارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کوهبنان با بیان اینکه این روستای قدیمی باید به یکی از قطب‌های گردشگری استان تبدیل شود، ابراز داشت: ‌با معرفی روستای کهن به گردشگران،‌ می‌توانیم به این مهم دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه موزه مردم‌شناسی در واحد بوم‌گردی آویشن در روستای کهن افتتاح و در معرض دید همه گردشگران قرار گرفته است، گفت: وسایل موجود در این موزه تقریبا مربوط به ۲۰۰ سال پیش است که مردم روستا از این وسایل استفاده می‌کرده‌اند.

احمدی تشریح کرد: وسایل موجود در این موزه شامل انواع هاون‌های سنگی و چوبی،‌ انواع ترازو، ‌چرخ نخ‌ریسی،‌ چرخ پنبه‌دانه،‌ انواع چراغ‌های نفتی، ‌خوراک‌پزی و روشنایی است.

وی ادامه داد: چراغ لمپا،‌ چراغ بادی و چراغ گردسوز، ‌اره‌های ابتدایی وسایل کشاورزی،‌ طناب از سیفال خرما،‌ انواع خم برای حفظ غلات، ‌تغیچ برای خشک کردن قره‌قروت و کشک،‌ انواع کاه‌شور،‌ انواع کلوت «‌قفل درهای قدیمی»،‌ ‌رنده‌قدیمی،‌ نردبان چوبی قدیمی و… از دیگر وسایل موجود در این موزه است.

انتهای پیام/