۳:۳۷:۰۱ - دوشنبه ۲۲ مرد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس اداره دامپزشکی کوهبنان خبر داد
آمادگی شبکه دامپزشکی کوهبنان برای بازرسی بهداشتی دام های قربانی در روز عید سعید قربان
رئیس شبکه دامپزشکی کوهبنان در آستانه عید قربان گفت: شهروندان از خرید دام زنده از کنار معابر عمومی، خیابان ها و افراد غیرمجاز خودداری کرده و برای ذبح دام حتما به کشتارگاه های دام مراجعه کنند.

به گزارش کوهبنان امید ،  دکتر مهدی قاسمی کیا از آمادگی شبکه دامپزشکی کوهبنان ، برای بازرسی بهداشتی دام های قربانی در روز عید سعید قربان خبر داد.

328 222 1577 آمادگی شبکه دامپزشکی کوهبنان برای بازرسی بهداشتی دام های قربانی در روز عید سعید قربان
وی تاکید کرد: بر این اساس، بازرسان بهداشت گوشت دامپزشکی شامل یک اکیپ ثابت در محل شبکه و سه اکیپ سیار با استقرار در کشتارگاه دام ،دام های کشتاری را از نظر آلودگی به عوامل بیماری زا به ویژه بیماری های مشترک بین انسان و دام بازرسی می کنند.
ایشان افزود: به همین منظور اکیپ های بازرسی گوشت از ساعت۶ صبح الی ۱۳ ظهر آمادگی خود را در روز عید قربان برای ارائه خدمات بهداشتی اعلام می دارند.
دکتر قاسمی کیا توصیه کرد: مردم‌ دام های قربانی خود را در محل کشتارگاه و با مشاوره با مأموران دامپزشکی ذبح نمایند.
وی بیان داشت : اکیپ های بهداشتی سیار دامپزشکی شهرستان خدمات بهداشتی لازم را برای معاینه دام های ارجاعی توسط شهروندان ارائه کرده و با متخلفان و سودجویان دخیل در حمل و نقل و فروش دام های غیرمجاز و بیمار، برخورد قانونی خواهد کرد.
ایشان تصریح نمود: با توجه به مهیا بودن شرایط بهداشتی برای ذبح دام و کنترل، بازرسی و معاینه بهداشتی توسط دامپزشکان در مراکز مجاز عرضه و قربانی دام، از ذبح دام ها در معابر عمومی و خیابان و کوچه جدا پرهیز کرده و دام های خریداری شده را با حضور بازرسان دامپزشکی مورد ذبح قرار دهند.
رئیس اداره دامپزشکی کوهبنان ابراز داشت : اکیپ سیار نیز در محل کشتارگاه دام آماده ارائه خدمات به هموطنان و بازرسی و معاینه بهداشتی دام قبل، حین و بعد از ذبح هستند.
وی تاکید کرد: شهروندان کوهبنانی در صورت مشاهده هر گونه تخلف غیربهداشتی ، مراتب را در اسرع وقت به شبکه دامپزشکی شهرستان با شماره ٣٣۴٩۴۴٠١ اطلاع دهند.
رییس شبکه دامپزشکی کوهبنان در پایان توصیه کرد: به منظور پیشگیری از وقوع بیماری های مشترک از جمله تب کریمه کنگو، گوشت های تهیه شده را تا قبل از پخت بهتر است در یخچال (حداکثر ۷۲ ساعت) نگهداری کنند.
انتهای پیام – نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید