۱۸:۵۲:۳۶ - دوشنبه ۶ فرو ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در جلسه فوق العاده هماهنگی شورای مدیریت بحران شهرستان کوهبنان عنوان شد
آمادگی کامل دستگاهای مدیریت بحران شهرستان در صورت بروز حوادث احتمالی
در پی نابسامانی شرایط جوی جلسه فوق العاده هماهنگی شورای مدیریت بحران شهرستان کوهبنان عصر امروز در محل سالن اجتماعات فرمانداری کوهبنان با حضور اکثریت اعضا و فرماندهان نظامی و انتظامی برگزار گردید .

به گزارش کوهبنان امید ،  در پی نابسامانی شرایط جوی جلسه فوق العاده هماهنگی شورای مدیریت بحران شهرستان کوهبنان عصر امروز در محل سالن اجتماعات فرمانداری کوهبنان با حضور اکثریت اعضا و فرماندهان نظامی و انتظامی برگزار گردید .

1578 328 222 1172 1577 آمادگی کامل دستگاهای مدیریت بحران شهرستان در صورت بروز حوادث احتمالیدر ابتدای این جلسه محسن ایزدی جانشین ستاد بحران کوهبنان گفت بارندگی های اخیر در روزهای گذشته در جای جای کشور خصوصا در شمال کشور خسارات و مشکلاتی برای هموطنان عزیزمان در بر داشته است .
وی ادامه داد طی ۲۴ ساعت آینده جنوب استان و در ادامه شمال استان کرمان نیز درگیر بارندگی خواهد شد که حدود ۲۰تا ۲۵ میلیمتر بارندگی برای شهرستان کوهبنان پیش بینی شده است لذا باید آمادگی کامل داشته باشیم تا حوادث احتمالی را مدیریت کنیم.
معاون عمرانی فرمانداری کوهبنان تاکید کرد در شهر کوهبنان و کیانشهر در بحث آبگرفتگی جای نگرانی نیست چون شیب خاص خود را دارد اما سیلاب های شمالی شهر کوهبنان می تواند مشکلاتی در بر داشته باشد و شهرک امام رضا (ع) هم در بحث بارندگی های شدید با مشکل مواجه خواهند شد.
وی ابراز داشت در سال ۷۲ هم سیلاب های شمالی با همراه داشتن گل و لای مشکلاتی برای شهروندان کوهبنانی در بر داشت لذا تمامی تجهیزات و امکانات خودرویی ستاد بحران بایستی آمادگی کامل داشته باشند.
ایزدی بیان داشت مدارس ستاد اسکان و میهمان سراهای ادارات و بقاع متبرکه آمادگی کامل دارند تا در صورت نیاز ارائه خدمات کنند و دهیاران هم باید با رصد فضا امکانات مورد نیاز را تدارک ببینند.
وی تاکید کرد جا دارد که دهیاران و اعضای شوراهای روستاها ،ادارات راهداری ، برق ،آب شهری و روستایی و…به صورت آماده باش کامل باشند و اداره راهداری تجهیزات خودرویی خود را در اماکن بی خطر مستقر کند.
جانشین ستاد حوادث کوهبنان افزود ماشین الات امدادی ،آتش نشانی و اورژانس باید آمادگی کامل را داشته باشند تا در صورت نیاز در کوتاه ترین زمان ممکن در صحنه حاضر شوند.
ایشان افزود تا حد امکان به میهمانان نوروزی تذکر داده شود که در حاشیه و مسیر رودخانه اسکان نداشته باشند و وسایل نقلیه خود را در جاهای پرخطر پارک نکنند .
وی ادامه داد جا دارد با توجه به ساخت و ساز منازل مسیر رودخانه ها توسط شهرداری ها کوهبنان و بخش طغرالجرد بازبینی شوند.
در ادامه عباس فتاحی بخشدار طغرالجرد خواستار هماهنگی با مدیران معادن شهرستان شد تا در صورت نیاز از تجهیزات و امکانات آنها استفاده شود ضمن این که مدارس و سالن های ورزشی بخش جهت اسکان اضطراری در نظر گرفته شده است .
در ادامه پدرام رجب زاده بخشدار مرکزی کوهبنان گفت بازگشایی مسیر رودخانه ها و پل های مسیرها قبل از سال انجام شده است امیدواریم سد جور هم در زمان آبگرفتگی مشکلی در بر نداشته باشد.
وی خواستار بهره جستن از امکانات معدن هشونی غربی شد تا در صورت نیاز روستاهای جنوبی شهر کوهبنان و روستاهای مسیر سد جور بتوانند از خدمات بهره مند شوند.
در ادامه یاسر محسنی شهردار کوهبنان گفت سیل در شمال کشور و شهر شیراز خسارتی در بر داشته که آمادگی کامل ستاد بحران ضروری است لذا ورودی چند کوچه شهرک امام رضا بازگشایی شده تا در صورت بارندگی شدید آب به خارج شهرک هدایت شود .
وی تاکید کرد اعضای ستاد بحران باید تعامل و همکاری بسیار بالایی داشته باشند ضمن این که با هماهنگی بعمل آمده در تلاش هستیم در صورت نیاز از تجهیزات و امکانات بخش خصوصی هم بهره ببریم .
در ادامه سید محمد رضا حسینی مدیر آموزش و پرورش کوهبنان گفت از ۱۵ اسنفند ماه پذیرش میهمانان نوروزی در دستور کار گرفته و مدرسه پروین اعتصامی بعنوان ستاد مرکزی اسکان فرهنگیان در نظر گرفته شده است .
وی تاکید کرد البته تمامی مدارس شهرستان و سالن ورزشی امام علی(ع) هم آماده پذیرش هستند که در صورت نیاز و زمان بحران ارائه خدمات داشته باشند.
در ادامه روح الله ابراهیمی جانشین ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان گفت طبق دستور مقام معظم رهبری ما آمادگی کامل جهت ارائه خدمات در زمان بحران را داریم لذا دو سالن در مرکز شهرستان و بخش طغرالجرد جهت اسکان در مواقع اضطراری در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام  -نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید