۱۱:۴۸:۲۰ - چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آموزش و پرورش باید تولیدکننده علم باشد
اولین گردهمایی گروه های آموزشی مقطع متوسطه دور اول شهرستان کوهبنان با حضورریاست آموزش و پرورش ،معاونین ،کارشناسان اداری ، سرگروهای اموزشی ،مدیران،مربیان بهداشت ،تربیت بدنی ،پرورشی و مشاورین  مدارس در تالار اجتماعات دبیرستان شهدا برگزار گردید . به گزارش کوهبنان امید، حسین اکبری مدیریت آموزش و پرورش کوهبنان بیان داشت: آموزش و پرورش موتور […]

اولین گردهمایی گروه های آموزشی مقطع متوسطه دور اول شهرستان کوهبنان با حضورریاست آموزش و پرورش ،معاونین ،کارشناسان اداری ، سرگروهای اموزشی ،مدیران،مربیان بهداشت ،تربیت بدنی ،پرورشی و مشاورین  مدارس در تالار اجتماعات دبیرستان شهدا برگزار گردید .
به گزارش کوهبنان امید، حسین اکبری مدیریت آموزش و پرورش کوهبنان بیان داشت: آموزش و پرورش موتور محرکه جامعه است پس اگر بخواهیم در زمینه های مختلف علمی ،پژوهشی ،سیاسی ،اقتصادی ،اجتماعی ،فرهنگی و… پیشرفت داشته باشیم باید به آموزش و پرورش نگاه ویژه ای شود .

%d8%af%d8%b3%d8%aa%d9%87%e2%80%8c%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c %d9%86%d8%b4%d8%af%d9%87 222 1577 آموزش و پرورش باید تولیدکننده علم باشد

وی ادامه داد بر اساس سند تحول بنیادین در دوره های آموزشی ونظام آموزشی جدید در محتوای کتب درسی تغییراتی ایجاد شده که به تبع آن باید در مدارس که کانون تغییر و تحول است برخی نگرش ها تغییر کند و سیاست های نظام آموزشی به خوبی اجرا شوند .
مدیریت آموزش و پرورش کوهبنان تاکید نمود باید تلاش کنیم تا دانش آموزان در راستای آموزش صحیح به حیات طیبه برسند چون هدف غایی در آموزش و پرورش تربیت نسل مفید و کار آمد جامعه است و انتقال داده ها جز اهداف اصلی محسوب نمی شود .
وی بیان داشت آموزش و پرورش نیاز به الگوی عملی دارد که همانا دبیران ،مربیان و در یک کلام دست اندارکاران تعلیم و تربیت هستند که باید ضمن رعایت کردن بسیاری از امورات در این زمینه پیش قدم باشند زیرا معلمین در جایگاهی خاص و ویژه قرار دارند و مسئولیتی بس خطیر را عهده دار هستند .
اکبری بر اصل خلاقیت و تفکر تاکید نمود و افزود باید زمینه به گونه ای طراحی گردد که ما تولید کننده علم باشیم نه اینکه آموزش و پرورش فقط مصرف کننده علم باشد لذا سوق دادن دانش آموزان به سمت پژوهش سرا ،جشواره ها ،المپیادها و…..باید مورد توجه جدی ما باشد .
وی دوره متوسطه اول را دوره ای حساس دانست چرا که دانش آموز در این ایام از جهات مختلفی به بلوغ می رسند لذا جا دارد که به توانمندی های دانش آموزان در این دوره توجه بیشتری صورت پذیرد و با ترغیب و تشویق و فراهم نمودن بستر مناسب  دانش آموزان را وادار به خلاقیت و تفکر خلاقانه نماییم و توانمندی های آنان را تقویت کنیم .
مدیریت آموزش و پرورش کوهبنان بر ترغیب دانش آموزان جهت انجام کارهای پژوهشی و تحقیقاتی و حضور آنان در جشنوارها و المپیادها ، تقویت روحیه مثبت گرایی در دانش آموزان ،ایجاد روحیه نشاط ،شادابی و امید در دانش آموزان ،بالا بردن سطح ظرفیت در انتقاد پذیری دانش آموزان و…..تاکید نمود .
وی در پایان خطاب به همکاران فرهنگی  ابراز داشت باید به ایمان ،علم و عمل صالح توجه خاصی داشته باشید چرا که سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش بر همین اساس تدوین شده و از تنبیه بدنی پرهیز و سعی کنید رابطه ای صحیح و منطقی با دانش آموزان داشته باشید و بر اصل محبت و مهربانی پافشاری کنید وبه ارزشیابی کیفی و مستمر توجه بیشتری نمایید.

انتهای پیام/

گزارش -نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید