۱۲:۰۰:۳۰ - دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
همزمان با تاسوعای حسینی
آیین عزاداری تاسوعای حسینی در کوهبنان برگزار شد
آیین عزدارای تاسوعای حسینی روز دوشنبه با حضور پر شور دل سوختگان حسینی در آستان مقدس امامزاده سلیمان شهر کوهبنان برگزار شد.

همزمان با تاسوعای حسینی طبق یک سنت چهار صد ساله، مسئولین ، فرماندهان نظامی و انتظامی و روحانیون در کنار مردم ولایتمدار و بسیجی کوهبنان با حضور در مساجد، تکایا و حسینه‌ها پس از اقامه نماز صبح به قرائت زیارت عاشورا پرداختند و ثواب آن را تقدیم به روح مطهر و منور آقا ابوالفضل العباس (ع) کردند.

1578 328 222 1577 7 آیین عزاداری تاسوعای حسینی در کوهبنان برگزار شد

در ادامه عزاداران حسینی با حمل بیرق‌های سیاه و سبز همچنین فریادهای «لبیک یاحسین (ع)» و «لبیک یا ابوالفضل (ع)» در قالب دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی با پای پیاده در خانه شهدا و امواتی که طی سال گذشته فوت کردند حاضر شدند و پس از عزاداری مختصر و قرائت فاتحه یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند .
سپس برخی از هیات های عزاداری خود را به حرم شهدای گمنام شهرستان رسانده و در ادامه به سوی امامزاده سلیمانشاه (ع) برای زیارت قبور مطهر و منور شهیدان هشت سال دفاع مقدس حرکت کردند.
در طول مسیر مردم شهرستان کوهبنان با پخش شربت ، چای ، شیر گرم، شله زرد و حلیم از عزاداران هیأت‌ها پذیرایی می کنند.
همچنین جوانان و عاشقان حسینی با دود کردن اسپند و توزیع تربت امام‌حسین (ع) از هیأت‌های عزاداری استقبال کرده و سقاها با حمل مشک و توزیع آب، یاد و خاطره شهدای کربلا را گرامی می‌دارند.
لازم به ذکر است برخی هیأت‌های عزاداری در کوهبنان باید مسیر طولانی بالغ بر چهار تا پنج کیلومتر را با پای پیاده طی کنند تا خود را به امامزاده سلیمانشاه کوهبنان برسانند.
پرهیز از حمل علم‌های فلزی توسط برخی هیات ها، عزاداری تجمعی و تمام کردن عزاداری قبل از اذان و اقامه نماز اول وقت همچنین تجدید عهد و پیمان با ولایت و رهبری ، شهیدان دوران دفاع مقدس از ویژگی‌های عزاداران روز تاسوعای حسینی در کوهبنان بود.

حجت‌الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان پس از اقامه نماز جماعت ظهر تاسوعا در جمع عزاداران حسینی کوهبنان اظهار داشت: خداوند انسان را در شرایط متفاوت آزمایش می کنددر حالی که الگوهایی برای آنان قرار داده تا زمینه رشد و تعالی برایشان فراهم شود .
وی تاکید کرد : با گذر زمان بر جوشش و خروش حادثه کربلا افزوده می شود به گونه ای که در رگ های شیعیان و آزادمردان جهان خون تازه به حرکت در می آید تا با تمام قدرت در برابر قدرت های استکباری و‌پوشالی قد علم‌کنند.
حجت الاسلام جعفری بیان داشت : تاسوعا متعلق به آقا ابوالفضل العباس (ع)است شخصیتی که در دامان ولایت رشد نمو کرد و تا آخرین لحظه زندگی ولایت مداری ، جوانمردی ، فتوت و شجاعت خود را به نمایش گذاشت.
وی خاطر نشان کرد:قمر بنی هاشم از راه کسب خلوص ، سربازی و تابعیت از ولایت به درجه باب الحوایجی رسید در حالی که خداوند از او راضی بود وایشان بنده مخلص خدا بود .
ایشان افزود: اقا ابوالفضل العباس (ع) بنده صالح خدا و همواره تابع مقررات خدا بود لذا نماز ، عبادت و گریه انسان باید در مسیر بندگی خدا باشد اگر فاصله گرفت بنده هوی و هوس می شود .
امام جمعه کوهبنان ابراز داشت : در تاسوعا و عاشورا باید بر معرفت و بصیرت عزاداران حسینی افزوده شود و از این فرصت بدست آمده چیزی بدست آوریم تا زیان نبینیم تعهد مومنانه بدهیم که راه خدا را طی کنیم.
وی تاکید کرد: قمر بنی هاشم بنده حرف شنو خدا و امامش بود لذا امروز در هر جای دنیا مردم به حضرت متوسل می شوند تا مشکلات آنان مرتفع شود.
ایشان ادامه داد : ما گنجینه با معرفتی همچون قمر بنی هاشیم داریم که وفادار به دین بود تلاش کنیم ایشان را اسوه و الگوی زندگی خویش قراردهیم تا سعادتمند شویم .
حجت الاسلام جعفری افزود: حضرت ابوالفضل (ع) در روز عاشورا با اقتدار و صلابت پا به میدان جنگ‌گذاشت و به واسطه وفاداری ماندگار تاریخ گردید‌ و شخصیتی جهانی شد که غیر مسلمانان هم‌ دست توسل به دامانش دراز می کنند و برای ایشان احترام خاصی قائل هستند .

1578 328 222 1577 7 آیین عزاداری تاسوعای حسینی در کوهبنان برگزار شد

1578 328 222 1577 7 آیین عزاداری تاسوعای حسینی در کوهبنان برگزار شد

1578 328 222 1577 7 آیین عزاداری تاسوعای حسینی در کوهبنان برگزار شد

انتهای پیام / نامجو‌کوهبنانی