۱۸:۴۵:۲۴ - پنجشنبه ۲۰ ارد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در اولین جلسه پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان کوهبنان مطرح گردید
اختلاط در سالن های ورزشی ممنوع است
اولین جلسه پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان کوهبنان با حضور اعضا در محل سالن کنفرانس دادگستری شهرستان برگزار شد .

اولین جلسه پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان کوهبنان با حضور اعضا در محل سالن کنفرانس دادگستری شهرستان برگزار شد .

به گزارش کوهبنان امید ،   حجت الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان در این جلسه گفت ماه رمضان بهترین ماه خداست که همگان میهمان خداوند هستند لذا برای عموم مردم چنین فرصتی پیش نمی آید که مورد لطف حضرت حق باشند البته در ماه مبارک رمضان تخلفات و هنجار شکنی ها کم می شود .

وی ابراز داشت ماه رمضان ماه تلاوت قران، استغفار ،دعا و صله رحم است که باید از لحظه لحظه این ایام به بهترین نحو ممکن بهره ببریم .

امام جمعه کوهبنان تاکید کرد از جمله مسائل طلاق صوری است که با تصمیمات اتخاذ شده و روشن گری این مهم به شدت کاهش پیدا کرده است البته در بحث ورزش باید از وجود افراد به صورت اختلاط در سالن های ورزشی جلوگیری شود .

وی خاطر نشان کرد برخی افراد دوست دارند بازی والیبال را به صورت خانوادگی اجرا کنند لذا باید مراقبت کنیم و عواقب این کار بیان شود و با متخلف با قاطعیت برخورد گردد .

در ادامه محمد مهدی میرزایی رئیس دادگستری کوهبنان گفت یکی از دغدغه های خانواده ها و قوه قضاییه پیشگیری از وقوع جرم است که آثار و برکات این مهم به خود مردم بر می گردد که بحث استفاده مناسب از  اماکن ورزشی در نظر است البته صدور مجوز اختلاط در اماکن ورزشی ممنوع است.

 

وی تاکید کرد ورزش نباید زمینه را برای وقوع جرم فراهم کند شاهدیم که رسول گرامی اسلام (ص) و مولای متقیان(ع) حاضر نبودند با نامحرم در یک فضا باشند البته این فعل آن بزرگواران به ما درس می دهد.

رئیس دادگستری کوهبنان خاطر نشان کرد اختلاط در سالن های ورزشی ممنوع است در حالی که ما خود از ورزش حمایت می کنیم و به ورزشکاران اهمیت می دهیم.

وی یادآور شد برنامه ریزی شده که جلسات مکرری با دانش آموزان مدارس برگزار شود تا برخی مسائل ضروری گوش زد گردد و آگاه سازی صورت پذیرد.

در ادامه حجت الاسلام مهدی پور اسلامی دادستان شهرستان با استناد به حدیث پیامبر اعظم (ص)گفت در آخر الزمان امر به معروف و نهی از منکر ترک می شود و در حقیقت جای این دو مهم جابجا می شود .

وی خاطر نشان کرد والدین نقش مهمی در تربیت فرزندان دارند لذا باید واجبات را بیشتر به فرزندان تذکر دهند و در انجام آنها پیش قدم باشند چون در آخرت الزمان افراد منکر را می بینند اما خوب جلوه می دهند .

دادستان شهرستان کوهبنان تاکید کرد ورزش امری بسیار پسندیده است اما اختلاط زن و مرد برای انجام ورزش امری بسیار ناپسند است که در صورت مشاهده باید با قاطعیت با متخلفین برخورد شود.

ایشان ادامه داد مردم کوهبنان مردمی مذهبی و فرهنگی هستند که بدین سبب آمار جرائم خشن ،قتل و آدم ربایی در کوهبنان وجود ندارد و در برخی موارد بسیار اندک است .

وی بیان داشت در بحث سالن های ورزشی باید دقت نظر بیشتری صورت پذیرد تا تحت عنوان ورزش تخلف صورت نگیرد و سانس خانوادگی برگزار شود که شاهد عواقب ناگواری باشیم .

دبیر ستاد پیشگیری از وقوع جرم کوهبنان ابراز داشت اختلاط زن و مرد در سالن های ورزشی تحت عنوان سانس خانوادگی تظاهر به عمل حرام است که باید با جدیت با این کار برخورد شود .

وی تصریح نمود افراد متدین و بسیجی باید تلاش کنند تا جلوی برخی کارهای منکر در شهرستان گرفته شود و کوهبنان همچنان جایگاه فرهنگی و مذهبی خود را حفظ کند .

منصور جعفری رئیس اداره ورزش و جوانان کوهبنان گفت سالن های ورزشی طی پنج سال گذشته طبق کمیسیون ماده ۸۸ به بخش خصوصی واگذار شده که خود اداره ورزش هم برای فعالیت ها باید وقت بگیرد و هزینه پرداخت کند.

وی بیان داشت در راستای کاهش آسیب های اجتماعی تفاهم نامه ای بین دادگستری و اداره آموزش و پرورش تنظیم شده است که نیاز به تعامل بیشتر است .

در ادامه صمدالله ترابی فرمانده انتظامی کوهبنان گفت حقوق شهروندی باید برای کسانی اجرا شود که افراد قانون و مقررات را رعایت می کنند با افراد خاطی و قانون شکن باید با جدیت و قاطعیت برخورد شود.

وی خاطر نشان کرد با افرادی که مشکل دارند باید بصورت حضوری مشاوره صورت پذیرد در روستاها و شهرک ها خصوصا شهرک امام رضا (ع) امام جماعت بصورت دائمی حضور داشته باشد .

ترابی ابراز داشت جا دارد ائمه جمعه و جماعت شهرستان بخشی از خطبه ها و منابر  را به موضوع امر به معروف و نهی از منکر اختصاص دهند.

در ادامه عباس زاهدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان با تبریک به دست اندرکاران دادگستری کوهبنان در کسب رتبه برتر فرهنگی در استان گفت  جا دارد با حضور دادستان و ریاست دادگستری کلاس های توجیهی و روش گری برای خانوادها در پایگاه های مقاومت برگزار شود .

وی ادامه داد ادارات در جلسه امر به معروف نقش مهمتری ایفا کنند و برخی از نکات ضروری را بیان  دارند که از  منکر احتمالی در جامعه جلوگیری شود .

انتهای پیام  – نامجو کوهبنانی

 

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید