۱۹:۱۸:۴۶ - یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
از نفر اول مسابقات نهج البلاغه کشوری در کوهبنان استقبال شد.
به گزارش کوهبنان امید ، با حضور جمعی از مسئولین و کارشناسان فرهنگی و هنری،داش اموزان و شهروندان کوهبنانی با تقدیم دسته گل از دانش اموزان پسر شرکت کننده در مسابقات کشوری نهج البلاغه و نفر اول مسابقات کشوری استقبال شد.   در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین عباس جعفری امام جمعه کوهبنان گفت:نهج […]

به گزارش کوهبنان امید ، با حضور جمعی از مسئولین و کارشناسان فرهنگی و هنری،داش اموزان و شهروندان کوهبنانی با تقدیم دسته گل از دانش اموزان پسر شرکت کننده در مسابقات کشوری نهج البلاغه و نفر اول مسابقات کشوری استقبال شد.

1578 364 222 1577 از نفر اول مسابقات نهج البلاغه کشوری در کوهبنان استقبال شد.

 

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین عباس جعفری امام جمعه کوهبنان گفت:نهج البلاغه و مواهبی که از ائمه اطهار به ما رسیده باعث عزت و افتخار برای همه مردم جهان است .
وی ابراز داشت :اگر مردم بخواهند روی سعادت و خوشبختی را ببینند باید در کنار قران از وجود نهج البلاغه هم بهره ببریم که این مهم باید مورد توجه همگان باشد چرا که کلمات و مطالب نهج البلاغه سراسر نور و روشنایی است.
امام جمعه کوهبنان ابراز داشت:بایستی مسئولین فرهنگی شهرستان در راستای تشکیل و برگزاری کلاس های اموزشی و تفسیر نهج البلاغه در مدارس ،کلاس های اوقات فراغت و مساجد اقدام کنند که جلسات طرح صالحین نیز فرصت مناسبی برای بیان معارف نهج البلاغه هست.
در ادامه سید محمد رضا حسینی مدیریت آموزش کوهبنان بیان داشت:ما در دستگاه تعلیم و تربیت همواره بر پرورش جسم و روح دانش اموزان عنایت داریم که در کنار اموزش علوم بایستی دانش اموزان با معارف اسلامی آشنا شوند.
وی تاکید کرد :کوهبنان هم در گذشته و هم امروز علما و عرفا و اندیشمندانی را در دامان خود پرورش داده که این مهم به برکت قران کریم و بهره جستن از مفاهیم گرانمایه نهج البلاغه رقم خورده است.
مدیریت آموزش و پرورش کوهبنان خواستار راه اندازی کتابخانه تخصصی نهج البلاغه ،کانون فرهنگی و هنری نهج البلاغه کانون های مساجد و…شد.

علی عسکری معاونت پرورشی و تربیت بدنی شهرستان کوهبنان گفت:جای بسی افتخار است که در پانزده سال گذشته همواره دانش اموزان کوهبنانی در مسابقات نهج البلاغه استانی و کشورهای رتبه های برتر را از ان خود کرده اند که محمد علی جعفری رتبه اول کشوری این دوره از مسابقات را از ان خود کرده است.
وی ابراز داشت:جای بسی شکرگزاری است که دانش اموزان کوهبنانی با گرمی و روی باز در مسابقات قران و معارف اسلامی شرکت می کنند که کسب ۲۲رتبه برتر در مسابقات قران و معارف اسلامی از متوسطه اول و دوم در مرحله استانی گویای این حقیفت است.
معاونت پرورشی و تربیت بدنی کوهبنان بیان داشت :به همت مدیریت اموزش و پرورش و مساعدت مربیان صبحگاه نهج البلاغه در روزهای یک شنبه در تمام مدارس شهرستان با بهره جستن از وجود ائمه جمعه، اساتیدخصوصا استاد محمد جواد یوسف زاده و دانش اموزان برتر نهج البلاغه برگزار می شود.
وی همچنین از برگزاری کلاس های اموزشی ویژه دانش اموزان برتر مسابقات نهج البلاغه در شهرستان خبر داد و افزود دانش اموزانی که بایستی در مرحله استانی و کشوری حاضر شوند با جدیت در کلاس های اموزشی شرکت می کنند و بعضا این دانش اموزان در روزهای تعطیل اخر هفته و تعطیلات نوروز تمام وقت خود را صرف جمع اوری مطالب و شرکت در محضر استاد یوسف زاده را در برنامه کاری خود دارند.
عسکری گفت:کسب رتبه های برتر نهج البلاغه کشوری توسط دانش اموزان کوهبنانی در حالی است که از کمترین امکانات و منابع برخوردار هستند .
لازم به ذکر است این مراسم با حضور امام جمعه،معاونت سیاسی فرمانداری،مدیریت اموزش و پرورش،شهردار کوهبنان ،معاونین و کارشناسان اداره اموزش و پرورش انجام شد.
انتهای پیام /   ارسال تصویر و خبر  – نامجو کوهبنانی