۱۷:۳۶:۲۳ - دوشنبه ۲۱ اسف ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جانشین انتظامی شهرستان کوهبنان
اسباب‌کشی در ایام نوروز بدون اطلاع پلیس ممنوع است
جانشین انتظامی کوهبنان : در ایام نوروز گشت‌های پلیس به صورت تمام وقت در سطح شهرستان کوهبنان خودروهایی را که فاقد مجوز اسباب‌کشی باشند توقیف و جهت تعیین تکلیف و طی مراحل قانونی به کلانتری هدایت می‌کنند.

به گزارش کوهبنان امید ،  رسول رحمانی در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی کوهبنان اظهار کرد: چشمان تیز بین پلیس همواره سدی پولادین در برابر سارقان ،عاملان و توزیع کنندگان مواد مخدر است و آنان را زمین گیر کرده است.

1578 328 222 1172 1577 اسباب‌کشی در ایام نوروز بدون اطلاع پلیس ممنوع است

وی تاکید نمود با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروزی و آغاز سفرها خانواده‌هایی که در این ایام قصد جابجایی اثاثیه منزل خود رادارند باید هماهنگی‌های لازم را با کلانتری محل سکونت خود انجام داده و مجوزهای لازم را دریافت کنند.
جانشین انتظامی کوهبنان ادامه داد: در ایام نوروز گشت‌های پلیس به صورت تمام وقت در سطح شهرستان کوهبنان خودروهایی را که فاقد مجوز اسباب‌کشی باشند توقیف و جهت تعیین تکلیف و طی مراحل قانونی به کلانتری هدایت می‌کنند.
وی ضمن تأکید بر رعایت هشدارها و توصیه‌های پلیسی توسط مردم گفت: رعایت نکات ساده می‌تواند از وقوع حوادث،رخدادها و جرائم در ایام نوروز پیشگیری کند.
رحمانی خاطر نشان کرد تعطیلات نوروز فرصت مناسبی است تا سارقان برای سرقت به منزل شما بیایند از همین رو پلیس برای پیشگیری از سرقت منازل شهروندان توصیه‌هایی را ارائه می‌کند که رعایت آنها ضروری است .
ایشان ابراز داشت مردم عزیز تا حد امکان از خالی‌ گذاشتن منازل خود خصوصا در ایام عید نوروز خودداری کنند و با رعایت نکات ایمنی راه را برای نفوذ سارقان سد کنند.
جانشین فرمانده انتظامی کوهبنان تصریح نمود پیش از شناسایی کامل از ورود افرادی که به عنوان مامور ادارات مختلف و غیره به منزل‌تان مراجعه می‌کنند ممانعت کنید و هنگام خروج از منزل نسبت به اتومبیل‌ها و موتورسیکلت‌های متوقف شده در نزدیک منزل خود بی‌تفاوت نباشید و در صورت مشاهده موارد مشکوک شماره و سایر مشخصات آنها را یادداشت کرده و به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهید.
وی افزود نخستین نکته در زمینه پیشگیری از سرقت این است که هنگام ساخت و ساز منازل همان‌قدر که به زیبایی ساختمان اهمیت می‌دهید به استحکام ایمنی آن نیز توجه کنید.
ایشان تاکید نمود زمانی که خانه را ترک می‌کنید از بسته بودن همه راه‌های ورودی ها اعم از درها و پنجره‌ها اطمینان حاصل کنید و اگر تمایل دارید که پنجره‌ها را باز بگذارید حتما برای آنها حفاظ در نظر بگیرید.
رحمانی گفت باور کنید که رعایت نکاتی بسیار ساده و بدیهی می‌تواند در پیشگیری از سرقت اموال‌مان به ما کمک کند و تبهکاران را در رسیدن به اهداف‌شان ناکام بگذارد لذا روی دیوار حیاط منزل خود حفاظ مقاوم نصب کنید و حفاظ را طوری تعبیه کنید که اگر تیر چراغ‌برق ، علمک گاز، درخت یا ماشینی در کنار آن قرار داشت سارقان نتوانند از آنها برای ورود به ساختمان یا حیات منزل تان استفاده کنند.
وی یادآور شد هنگام اسباب‌کشی و انجام کارهای ساختمانی که به باز ماندن در منجر می‌شود مراقب تردد افراد ناشناس باشید و از باز کردن در آپارتمان ها برای افرادی که با سایر واحدها کار دارند خودداری کنید.
ایشان بیان داشت اگر در پارکینگ منزل به صورت کنترلی باز و بسته می‌شود پس از خروج منتظر بمانید تا کاملا بسته شود و تا می توانید همه با هم از منزل خارج نشوید خروج همزمان ساکنان و چندقفله کردن درها توجه سارقان را جلب می‌کند.
ایشان ابراز داشت در صورت امکان از چراغ‌های دارای حسگر که با حرکت افراد روشن می‌شوند استفاده کنید و اگر می‌خواهید به مسافرت بروید یا مجبورید چند روزی خانه را خالی بگذارید وسایل برقی منزل خود از جمله سیستم‌های روشنایی و نیز وسایل صوتی و تصویری را به سیستم‌های دارای زمان‌بندی مجهز کنید این سیستم‌ها با توجه به زمانی که روی آنها تنظیم کرده‌اید در طول شبانه‌روز وسایل برقی شما را به صورت اتوماتیک روشن و خاموش می‌کنند.
جانشین انتظامی کوهبنان خطاب به میهمانان نوروزی بیان داشت از بستن پرده‌های منازل بپرهیزید زیرا این کار در طول ساعات روز غیرطبیعی به نظر می‌رسد و نشانه این است که شما در منزل نیستید.
وی تاکید نمود دوربین‌های حفاظتی در هر قسمتی از منزل نصب کنید و آن را به رایانه شخصی خود متصل کنید و حتی زمانی که در منزل نیستید فضای داخلی و محوطه بیرونی را کنترل کنید.
ایشان افزود همسایه‌های امین می‌توانند زمانی که شما در منزل نیستید مراقب اوضاع باشند با این حال مراقب باشید افراد ناشناس و غیرمطمئن را از برنامه سفر خود مطلع نکنید.
وی خاطر نشان کرد بهتر است خط تلفن منزل خود را به شماره تلفن همراه‌تان انتقال دهید تا در صورت تماس دیگران با تلفن منزل‌تان آن را پاسخ داده و هرگونه سوء‌ظنی را نسبت به حضور نداشتن‌تان خنثی کنید.
رحمانی تاکید نمود پس از مسافرت اگر وارد خانه شده و متوجه سرقت منزلتان شدید بدون این که به چیزی دست بزنید فورا با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرید.
انتهای پیام -نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید