۳:۴۱:۳۳ - یکشنبه ۱۲ فرو ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اقامتگاه گردشگری آویشن در روستای «کهن» کوهبنان
روستای کهن یکی از روستاهای زیبای کوهبنان دارای مناظر چشم‌نواز و بکر و آب و هوای لطیف و معتدل است که هر ساله مورد بازدید گردشگران قرار می‌گیرد. کوهبنان امید ، روستای کهن یکی از روستاهای زیبای کوهبنان در فاصله ۵۰ کیلومتری مرکز این شهرستان در استان کرمان قرار دارد که هر ساله مورد بازدید […]

روستای کهن یکی از روستاهای زیبای کوهبنان دارای مناظر چشم‌نواز و بکر و آب و هوای لطیف و معتدل است که هر ساله مورد بازدید گردشگران قرار می‌گیرد.
1578 2 222 1577 اقامتگاه گردشگری آویشن در روستای «کهن» کوهبنان

کوهبنان امید ، روستای کهن یکی از روستاهای زیبای کوهبنان در فاصله ۵۰ کیلومتری مرکز این شهرستان در استان کرمان قرار دارد که هر ساله مورد بازدید گردشگران بسیاری قرار می‌گیرد.

روستای کهن دارای مناظر چشم‌نواز و بکر و آب و هوای لطیف و معتدل است، اقامتگاه آویشن منزل علمای بزرگی همچون سیدابوالحسن هاشمی، ‌سیدجواد علوی ‌و سیدتقی بوده است.

جاذبه‌های این خانه گفتنی و شنیدنی نیست باید دید تا باور کرد که خانه‌ای با قدمت ۳۰۰ سال با نوع معماری خاص و تجهیزات کامل هنوز وجود دارد.

حمام قدیمی روستا که به ثبت میراث فرهنگی رسیده و برج کهن و معادن گل رختشوی و سرسره طبیعی از دیگر جاذبه‌های روستاست، ‌آب و هوای کوهستانی و منظره‌های بکر و دست‌نخورده و حیات وحش وجه تمایز این روستا با دیگر روستاهای اطراف است.

اقامتگاه بوم‌گردی و گردشگردی آویشن در روستای کهن با انواع دمنوش و چای آتشی،‌ غذاهای سنتی از جمله ‌بز قرمه،‌ کل‌جوش، ‌کشک بادمجان، ‌قاتق قرمه،‌ نان تازه،‌ دوغ،‌ ماست و کره محلی و… به‌صورت شبانه‌روزی آماده پذیرایی از گردشگران و میهمانان است.

انتهای پیام /سادات هاشمی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید