۱۱:۱۸:۰۷ - سه شنبه ۲۳ مرد ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه کوهبنان – خداوند هنر شعر را در نهاد انسان قرار داده است
آیین اختتامیه هشتمین جشنواره غزل کوهبنان با حضور جمعی از مسوولان استان و شهرستان ،فرماندهان نظامی و انتظامی،جمعی از شاعران ،ادیبان و فرهیختگان استان های کرمان و یزد در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان کوهبنان برگزار شد .   به گزارش کوهبنان امید : حجت الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان در آیین اختتامیه […]

آیین اختتامیه هشتمین جشنواره غزل کوهبنان با حضور جمعی از مسوولان استان و شهرستان ،فرماندهان نظامی و انتظامی،جمعی از شاعران ،ادیبان و فرهیختگان استان های کرمان و یزد در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان کوهبنان برگزار شد .

 

364 222 1577 امام جمعه کوهبنان    خداوند هنر شعر را در نهاد انسان قرار داده است

به گزارش کوهبنان امید : حجت الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره غزل کوهبنان گفت در جلسات شعر انسان روحیه می گیرد و از کسالت و خستگی در می آید چرا که شعرا با باطن و نهاد انسان ها کار دارند لذا برخی همانند حافظ ،مولودی و فردوسی حماسه آفریدند .
وی تاکید کرد خداوند هنر شعر را در نهاد انسان قرار داد تا در صحنه های سیاسی آرامش پیدا کند البته شعر در صحنه جنگ به انسان روحیه می بخشد که نمونه بارز آن شعرهای اهنگران بود که به رزمندگان در دوران دفاع مقدس روحیه می داد .
امام جمعه کوهبنان ادامه داد گاهی شعر زمینه وصلت ها را رقم می زند که اشعار استاد شهریار نمونه بارز است در یک کلام شعر تمام امورات زندگی انسان را پوشش می دهد و کار و سختی را بر انسان هموار می کند .

 

364 222 1577 امام جمعه کوهبنان    خداوند هنر شعر را در نهاد انسان قرار داده است

در ادامه احمد وفایی معاونت فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان را شهر عشق و عرفان عنوان کرد و افزود غزل در لغت حدیث عاشقی است لذا ما میهمان عشق و غزل هستیم اینجاست که محور دنیا و هستی عشق است .
وی ابراز داشت از زمانی که خداوند از روح خود در وجود انسان دمید داستان عشق شروع شد و اسماعیل با عشق خنجر بر حنجر نهاد پس ما با عشق زنده ایم و باید از دنیا ره توشه عشق را ببریم .
وفایی تاکید کرد خوشا به حال کسانی که در حال رفتن کوله باری از عشق و ایمان با خود می برند امروز کسانی همچون حافظ و سعدی و … همچنان زنده اند لذا باید در ترویج شعر و شاعری تلاش کنیم.

انتهای پیام /نامجو کوهبنانی