۱۷:۱۲:۰۶ - یکشنبه ۶ بهم ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاد حوزه و دانشگاه
اهلبیت زمینه هدایت و رستگاری انسانها هستند
همزمان با ایام فاطمیه و به منظور گرامی داشت یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مراسم روضه خوانی با حضور جمعی از مومنین در مسجد جامع محله انصار شهر کوهبنان برگزار شد.

به گزارش کوهبنان امید ،  در این مراسم حجت الاسلام داود خالداری گفت: باید به اهلبیت و بی بی دو عالم معرفت داشته باشیم و تلاش کنیم از فضائل و‌مناقب این بزرگواران بهره ببریم .
وی ادامه داد: معرفت به اهلبیت دنیا و آخرت ما را تضمین خواهد کرد‌چرا که آنها آمدند تا قلب ما زنده شود .
استاد حوزه و دانشگاه با استناد به احادیث بیان داشت: خداوند نور حضرت زهرا(س) را قبل خلقت آسمان و زمین از نور عظمت خودش خلق کرد.
وی ابراز داشت: نور و روح بی بی دو عالم قبل از حضرت آدم خلق شد در حالی که روح تمام‌انسان ها وجود داشته البته نور ایشان تحت عرش بوده و غذای حضرت تسبیح ، تقدیس و تحمید بوده است .
حجت الاسلام خالداری افزود: خداوند نور اهلبیت خصوصا حضرت زهرا(س) را از عالم های متعدد عبور داد تا به زمین رسید تا زمینه هدایت و رستگاری ما را رقم بزند.
وی تصریح نمود: همه ی انسان ها روح خدایی دارند دنیا زمینه ای برای امتحان آنان شد در حالی که استقرار کوتاهی بر روی زمین دارند و دوباره به سوی خدا بر می گردند.
استاد حوزه و دانشگاه گفت: اگر بخواهیم دوباره با روح پاک به سمت و سوی خدا برگردیم باید توسل و توکل به اهلبیت را در راس برنامه اصلی زندگی خودمان قرار دهیم .
وی خاطر نشان کرد: سادات از نور وجودی بی بی دو عالم برخوردارند لذا احترام به سادات را باید در دستور کار قرار دهیم بی بی دو عالم همواره در حال عبادت بود و برای مومنین و شیعیان دعا می کرد.
حجت الاسلام خالداری بیان داشت: اهلبیت آمدند تا ما مسیر هدایت و رستگاری را طی کنیم لذا اهلبیت بسیار رحیم، بخشنده و مهربان بودند تلاش کنیم در زندگی از وادی نور اهلبیت فاصله نگیریم.
وی بیان داشت:اگر صفت رحیم بودن اهلبیت را داشته باشیم از غیبت کردن ، دروغ گفتن ، تهمت زدن به دیگران و……فاصله می گیریم باید مانند سردار دلها رحیم باشیم غمخوار مردم باشیم و همواره به کمک دیگران بشتابیم تا رهرو راه مالک اشتر زمان باشیم.
استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: اگر بخواهیم آسیب های اجتماعی در جامعه کاهش پیدا کند باید به نور اهلبیت تمسک بجوییم و مسیر شهدا خصوصا سردار دلها را طی کنیم.
وی خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم رهرو اهلبیت باشیم باید صدقه بدهیم ، در صدد رفع مشکلات دیگران برآییم ، به دیگران قرض الحسنه بدهیم که رضایت حضرت حق‌را جلب کنیم.
انتهای پیام – نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید