۱۹:۱۴:۰۷ - پنجشنبه ۲۹ ارد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بحران امروز شرکت زغال سنگ، نتیجه یک تصمیم‌گیری اشتباه
مدیرعامل شرکت معادن زغالسنگ استان کرمان با بیان اینکه بحران امروز شرکت زغال سنگ، نتیجه یک تصمیم‌گیری غلط در گذشته بود گفت: شرکت های زغال سنگ دنیا حتی در پیشرفته ترین کشورها تحت حمایت دولت می باشند، اما به هر دلیلی در ایران شرکت زغال سنگ به صندوق بازنشستگان فولاد واگذار گردید. به گزارش کوهبنان […]

مدیرعامل شرکت معادن زغالسنگ استان کرمان با بیان اینکه بحران امروز شرکت زغال سنگ، نتیجه یک تصمیم‌گیری غلط در گذشته بود گفت: شرکت های زغال سنگ دنیا حتی در پیشرفته ترین کشورها تحت حمایت دولت می باشند، اما به هر دلیلی در ایران شرکت زغال سنگ به صندوق بازنشستگان فولاد واگذار گردید.

1578 222 1171 بحران امروز شرکت زغال سنگ، نتیجه یک تصمیم‌گیری اشتباه


به گزارش کوهبنان امید“ایرج فلاح” صبح امروز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در دومین همایش ملی زمین شناسی و اکتشافات معدنی با اشاره به علت بروز مشکل شرکت زغال سنگ کرمان گفت: طبق مصوبه هیات وزیران در تاریخ ۲۸ مهر ۹۲، شرکت زغال سنگ به صندوق بازنشستگان فولاد کشور واگذار شد که این شرایط واگذاری، شرایط نا مناسبی بود.

وی ادامه داد: این واگذاری در حالی صورت گرفت که خود صندوق بازنشستگان فولاد دارای مشکلات عدیده ای بود، بطوریکه این صندوق ۸۵ هزار نفر مستمری بگیر دارد، که حداقل ماهیانه ۱۸۰ میلیارد تومان پرداخت حقوق آن می باشد.

مدیرعامل شرکت معادن زغالسنگ استان کرمان با بیان اینکه جای تعجب داشت که چرا شرکت زغال سنگی که خود دارای زیان ۲۰۰ میلیارد تومانی در سال ۹۲ بود را به صندوق بازنشستگان فولادی واگذار کردند که خود در پرداخت حقوق مستمری بگیران مشکل داشته است، ادامه داد: شرکت های زغال سنگ دنیا حتی در پیشرفته ترین کشورها تحت حمایت دولت می باشند، اما به هر دلیلی شرکت زغال سنگ به صندوق بازنشستگان فولاد واگذار گردید، بطوریکه نه شرکت زغال سنگ توانسته است به صندوق بازنشستگان فولاد کمک کند و نه برعکس.

فلاح با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، اذعان کرد: با توجه به رکود اقتصادی و ثابت ماندن قیمت زغال سنگ در سال های ۹۳ و ۹۴، مشکلات شرکت زغال سنگ بیشتر از گذشته شده به گونه ای که در سال  ۹۴ تولید کنسانتره این شرکت از ۴۰ هزار تن نسبت به سال ۹۳ کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه کارکنان این شرکت به دلیل عدم دریافت حقوق با مشکلات بسیار زیادی مواجه می باشند و در شرایط سختی به سر می برند، عنوان کرد: شرکت زغال سنگ بالغ بر ۳۰۰ هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارد، همچنین بدهی به تامین اجتماعی، دارایی و … شرایط بسیار سختی برای این شرکت ایجاد کرده است.

مدیرعامل شرکت معادن زغالسنگ استان کرمان در پایان با بیان اینکه در حال حاضر در استان کرمان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن ظرفیت کک‌سازی ایجاد شده که فرصت بسیار مناسب برای معادن زغال‌سنگ کرمان و سایر شرکت‌های زغالی است خاطر نشان کرد: طرح های خوبی وجود دارد که اگر عملیاتی گردند، با افزایش تولید روبرو خواهیم بود و با توجه به معدن باب‌نیزو که بزرگترین معدن ذغال سنگ کشور می باشد، می توان با سرمایه گذاری مناسب این ظرفیت را به بهره برداری رساند.

انتهای پیام/ ایسنا

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی کوهبنان امید اینجا کلیک کنید

  1. منتقد   اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۵  

    جناب اقای مهندس محتــــــــــــــــــــــــــــــرم
    فکری به حال حقوق معوقعه کارکنان معادن بکنید
    جای دوری نمی رود.