۱۶:۴۰:۱۱ - یکشنبه ۶ بهم ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدرس حوزه و دانشگاه:
برافراشته شدن علم فاطمیه با نام سردار دلها
حجت‌الاسلام محمود قاسمی با بیان اینکه امسال نام حاج قاسم در مجالس حضرت زهرا(س) با گرمی بیشتری طنین‌انداز و عَلَم فاطمیه با نام سردار دل‌ها برافراشته می‌شود، گفت: سراسر زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی، اخلاص و ولایت‌مداری بود؛ شخصیتی که عمر خود را در راه ترویج فاطمی و حسینی سپری کرد.

به گزارش کوهبنان امید ، مراسم بزرگداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت با حضور جمعی از مردم ولایت مدار کوهبنان به همت  هیات قمر بنی هاشم ، هیات رزمندگان اسلام ،واحد جوانان عاشورایی کوهبنان، واحد فرهنگی مسجد جامع صاحب الزمان(عج) و هیات ام الائمه کوهبنان در حسینیه قمر بنی هاشم شهرستان برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام مهدی فقیهی گفت:در راس جامعه اسلامی باید رهبری الهی باشد در حالی که عده ای بعد از پیامبر اکرم (ص) گفتند مهم نیست رهبر جامعه امام باشد .
وی تاکید کرد: حضرت زهرا (س) جانش را فدای ولایت و امامت کرد تا به مردم بفهماند رهبر شما باید امام ، خدایی و معنوی باشد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کوهبنان ابراز داشت: اگر رهبر الهی نباشد جامعه به فنا می رود بزرگراه رسیدن به ابهت و عزتی که شهید سلیمانی طی کرد ماندن در کنار ولایت و رهبری است.
وی خاطر نشان کرد: در دینداری باید کارشناس شاخص را انتخاب کنیم در رسیدن به مقصد نهایی انسانیت و رستگاری باید راهنمای خبره داشته باشیم.
حجت الاسلام فقیهی تاکید کرد: باید مخلص ترین و عالم ترین فرد را به عنوان رهبر و مقتدای دین خود برگزنید تا سعادتمند شوید.
وی بیان داشت: شهید باکری شهردار تبریز بود اما با دوچرخه به محل کار می رفت ایشان مدیری انقلابی بود و مشکل مردم را مشکل خودش می دانست .
وی ادامه داد: مدیری که بخواهد درد مردم را حس کند باید در جمع مردم قرار گیرد مهمترین انتخابات را در پیش داریم باید بیشتر مراقبت کنیم .
در ادامه حجت الاسلام محمود قاسمی گفت: در زیارت امین الله دعاهایی وجود دارد که در دعای پنجم از خدا می خواهیم که ما را محبوب دلها قرار دهد انسان ذاتا دوست دارد که محب دیگران باشد.
وی تاکید کرد: خداوند نام پیامبر اعظم(ص) را در جهان طنین انداز کرد که محبتش در قلوب جای گرفت اهل آسمان ها و زمین به وجودش افتخار می کنند.
استاد حوزه و دانشگاه ابراز داشت: ایمان به خدا و عمل صالح انسان را محبوب می کند سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با این دو مقوله محبوب دلها در جای جای جهان شد .
وی بیان داشت: بسیاری از مردم در شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اشک ریختند چون این سردار خدایی بود خودش را وقف خدمت به مردم کرده بود.
حجت الاسلام قاسمی تصریح نمود : سردار دلها ایمان به خدا ، ایمان به هدف ، ایمان به عمل و کارش داشت لذا محبوب قلوب مردم شد شخصیتی که همه ی عالم شیفته اش شدند.
وی افزود: راه محبوبیت انسان ایمان و بندگی خداست که باعث رشد و کمال انسان می شود و نامش ورد زبان عام و خاص می گردد و عزیز همگان می شود.
استاد حوزه و دانشگاه گفت: امسال نام حاج قاسم در مجالس حضرت زهرا (س) با گرمی بیشتری طنین انداز شد و علم فاطمیه با نام سردار دلها برافراشته شد.
وی ابراز داشت: سراسر زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی اخلاص و ولایت مداری بود شخصیتی که عمر خود را در راه ترویج فاطمی و حسینی سپری کرد.
حجت الاسلام قاسمی بیان داشت: برق دنیا وجود سردار دلها را نگرفت و نتوانست این مرد الهی را فریب دهد لذا خانه خودش را وقف روضه خوانی بی بی دو عالم کرد.
وی یادآور شد : این شخصیت الهی خاشعانه و خاضعانه خدا را می خواند تمام کارهایش را برای رضایت حضرت حق انجام می داد، با تواضع در مقابل پدر و مادرش قرار می گرفت.
استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: سردار دلها به زندگی دنیا وابستگی نداشت همواره در تمام عرصه ها به خاطر خدا و رضایت حضرت حق گام بر می داشت ایمان در وجودش موج می زد لذا ماندگار تاریخ شد.
انتهای پیام  – نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید