۱۶:۵۸:۵۳ - سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه کوهبنان خبر داد
برگزاری اجلاسیه نماز در کوهبنان با همت آموزش و پرورش شهرستان
جلسه مشترک شورای فرهنگ‌ عمومی با شورای امر به معروف و نهی از منکر با حضور اکثریت اعضا در دفتر امام جمعه کوهبنان برگزار شد.

به گزارش کوهبنان امید ،  در ابتدای این نشست حجت الاسلام عباس جعفری گفت: یکی از منکراتی که رواج پیدا کرده بحث گرانی است که منکر زاست و فکر و زبان انسان را آلوده می کند در حالی که قابل کنترل است .
وی تاکید کرد:بازار اسلامی باید سالم و تابع قانون باشد در اسلام بر عدم اجحاف به مسلمین تاکید شده تا کارها رونق پیدا کند البته در گذشته هر کس می خواست وارد بازار شود باید مکاسب را بخواند.
امام جمعه کوهبنان ادامه داد: به همت فرماندار و دادستانی باید تدابیری اندیشیده شود و نظارت بیشتری بر بازار صورت گیرد .
وی بیان داشت: یکی از نقشه های دشمنان تلاش در راستای کاهش نسل است که در این زمینه موفقیت هایی هم داشتند در حالی که نسل سالم و پاکیزه بسیار خوب و عالی است .
حجت الاسلام جعفری تصریح نمود: باید کاری کنیم که در آینده دچار کمبود نیروی جوان نباشیم کسانی که باید مدیریت کشور را بر عهده گیرند لذا باید برای افرایش نسل فرهنگ‌سازی شود .
وی ابراز داشت : امر ازدواج باید با افزایش تسهیلات و وام ازدواج محقق شود و وام به راحتی در اختیار جوانان قرار گیرد تا ازدواج به موقع و آسان انجام شود.
امام جمعه کوهبنان از برگزاری اجلاسیه نماز در هفته آینده در کوهبنان خبر داد و افزود: این مهم‌با همکاری و همت آموزش و پرورش کوهبنان برگزار خواهد شد.
در ادامه روح الله ابراهیمی با استناد به آیات نورانی قران کریم گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک واجب همگانی است در حالی که در درجه اول وظیفه همه مردم است و در مرحله دوم نخبگان و دولتمردان باید در اجرای این مهم پیش قدم باشند .
وی خاطر نشان کرد: متاسفانه شاهد سقط جنین در برخی مناطق هستیم که فقر و نداری بر این مهم‌اثر گذار است جا دارد برای افزایش نسل توزیع بسته های غذایی و حمایتی در دستور کار باشد .
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج  کوهبنان بیان داشت: رسانه ها ، ائمه جمعه و …. باید سبک زندگی اسلامی مورد نظر مقام‌معظم رهبری را تبیین کنند در حالی که باید قوانین مربوط به افزایش جمعیت خانوارها مد نظر باشد و اقتصاد خانواده ها تقویت شود .
وی تاکید کرد: در برخی کشورهای غربی به جای فرزند آوری خانواده ها به سمت و سوی سگ پروری روی آوردند لذاباید مراقبت کنیم .
ابراهیمی خاطر نشان کرد: آمادگی داریم که کلاس فقه بازار را با همکاری اصناف برگزار کنیم و در اجرای گشت های تعزیزاتی هم همکاری کنیم تا مشکلات مردم مرتفع گردد.
در ادامه حمید گلستانی گفت: در بحث کاهش آسیب های اجتماعی انجام کارهای فرهنگی از جمله اجرای تاتر در دستور کار قرار گرفت تا این مهم‌با همکاری هنرمندان و اداره ورزش و جوانان انجام شود .
وی بر راه اندازی موسسه ازدواج آسان در شهرستان تاکید کرد و افزود: باید با برخی فروشگاه ها، تالار و…هماهنگی شود که شاهد کاهش هزینه ها همچنین ازدواج آسان و به موقع باشیم .
در ادامه سید امیر مسعود روح الامینی گفت: بازرسی از اصناف باید بصورت مرتب و مداوم انجام شد لذا طی دو هفته جاری حدود هفتاد پرونده مورد بررسی قرار گرفت البته در بحث بازرس در شهرستان دچار مشکل هستیم و با کمبود مواجه ایم‌.
رئیس اداره صمت کوهبنان بیان داشت: مقرر شد نماینده تعزیزات هفته ای یک بار در شهرستان حضور داشته باشد تا ضمن رسیدگی به شکایات و پرونده ها تذکرات لازم به اصناف داده شود.
در ادامه حجت الاسلام مهدی فقیهی گفت: در کوهبنان نسبت به سایر شهرها تفاوت قیمت ها مشهود است‌که نیاز به نظارت بیشتر دارد.
وی تاکید کرد: در اسلام بر فرزند آوری و افزایش نسل تاکید فراوان شده لذا تشویق بر فرزند آوری باید مد نظر باشد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کوهبنان ادامه داد: در خانوادهایی که بچه بیشتری دارند بعد فرهنگی و‌معنوی خانواده ها بیشتر محسوس است.
در ادامه دادستان کوهبنان گفت: تنها مشکل در بازار کوهبنان عدم‌نصب اتیکت است که این مهم با نظارت های مکرر کاهش پیدا می کند.
حجت الاسلام مهدی پور اسلامی خاطر نشان کرد: مولای متقیان(ع) هم با جدیت بر بازار نظارت داشت و با فرد خاطی با جدیت و قدرت برخورد می کرد لذا با افراد سودجو که گران فروشی و احتکار دارند نباید با زبان لطافت و‌ملایمت برخورد شود .
وی یادآور شد: در نظارت های گذشته شاهد عدم رعایت بهداشت توسط برخی اصناف بودیم که با برخورد جدی امروز شاهد رعایت بهداشت از سوی این قشر هستیم .
دادستان کوهبنان بیان داشت: بحث زایمان طبیعی باید در دستور کار قرار گیرد و بانوان از سزارین پرهیز کنند که این‌مهم بر افزایش جمعیت موثر است .
وی ابراز داشت: خانواده ها باید در راستای تربیت فرزندان خویش تلاش مضاعف داشته باشند که این مهم در کاهش آسیب های اجتماعی اثر گذار است .
انتهای پیام  – نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید