۱۹:۳۰:۵۸ - یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
با 720 عضوفعال
برگزاری اختتامیه جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در کوهبنان
مسئول اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوهبنان : به‌منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی به‌صورت گروهی در بین کودکان و نوجوانان طرحی با عنوان «جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی» از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور اجرا شد.

به گزارش کوهبنان امید ،  در آستانه جشن های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اختتامیه جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در شهرستان کوهبنان برگزارشد.

328 364 222 1577 برگزاری اختتامیه جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در کوهبنان

خلیل الله باقی زاده مسئول اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوهبنان در اختتامیه جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در شهرستان که با حضور امام جمعه ،معاونت سیاسی فرماندار، روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش وپرورش و مدیران ،مربیان ،کتابداران واعضای برگزیده جام درکتابخانه عمومی شهیداول کوهبنان برگزارگردید گفت: به‌منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی به‌صورت گروهی در بین کودکان و نوجوانان طرحی با عنوان «جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی» از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور اجرا شد.
باقی زاده اذعان کرد: پس از برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی در شهریورماه برای برخی مربیان آموزش‌وپرورش و سایر فعالان فرهنگی که تمایل به راه‌اندازی باشگاه داشتند در نهایت بیش از۵۰ باشگاه کتاب‌خوانی با تعداد ۷۲۰ عضوفعال در شهرستان کوهبنان تشکیل شد.
وی خاطرنشان کرد: باشگاه‌های مذکور در بخش‌های بهترین کتاب خوانده‌شده، فیلم ساخته‌شده، نامه به نویسنده و … فعالیت کردند و در نهایت مستندات خود را ارائه نمودند که در نهایت پس از داوری مستندات در استان، باشگاه «دختران رسالت » از دبیرستان رسالت کوهبنان به‌عنوان باشگاه برتر شناخته شد که مورد تجلیل قرار گرفت.
مسئول اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تصریح کرد: آشنایی کودکان و نوجوانان با محیط کتاب‌فروشی، انتخاب و خرید کتاب، مطالعه و بحث درباره کتاب، چرخش کتاب در میان همسالان، ارزیابی کتاب بر اساس نظر شخصی و دفاع از نظر خود در جمع همسالان از جمله برنامه های باشگاه جام کتابخوانی شهرستان بود.
باقی زاده تاکید کرد بحث و بررسی پیرامون کتاب‌ها و انتخاب یک کتاب به‌عنوان کتاب برگزیده، نگارش نامه به نویسنده، تهیه یک قطعه فیلم کوتاه، تمرین فعالیت‌های مستقل فرهنگی توسط مربیان، برقراری ارتباط مستقیم میان نویسندگان کودک و نوجوان با خوانندگان از دیگر برنامه های جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی هستند.
ایشان تصریح نمود در جام باشگاه‌های شهرستان بیش از ۶۰۰کتاب مطالعه شده و اعضا با فواید مطالعه و تأثیر آن بر درس خواندن آشنا شدند.
رئیس اداره امور کتابخانه های عمومی شهرستان کوهبنان افزود در همین راستا اردوهای مطالعاتی در مرکز شهرستان ،بخش طغرالجرد ،دهستان ها و روستاها برگزار شد.
وی ابراز داشت مهم‌ترین دستاورد جام باشگاه‌ها برقراری ارتباط خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان با کتاب بود که زمینه برای گسترش فرهنگ مطالعه رقم خورد.
در ادامه رحیم سیف الدینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان گفت: تلاش ۳ماهه اعضا و مربیان این باشگاه‌ها در راستای گسترش فرهنگ مطالعه، چشمگیر و قابل‌تقدیر است.
وی خاطر نشان کرد در آستانه جشن های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بایستی توسط ادارات در راستای اهدای کتاب و برگزاری مسابقات مختلف کتابخوانی ،نقاشی ،طراحی و خوشنویسی با موضوع انقلاب اسلامی تلاش مضاعف صورت گیرد .
در ادامه حجت الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان با اشاره به فقرکتابخوانی جامعه گفت: بسیار قابل‌ تأمل است که با توجه به کاهش زمان مطالعه در جامعه امروز شور و شوق مطالعه در میان اهالی کوهبنان بسیار زیاد است.
وی تصریح نمود جا دارد که طبق برنامه مصوب شده هر هفته یک کتاب در نماز جمعه معرفی و مختصری از کتاب و شرح حال نویسنده برای نماز گزاران بیان شود .
در این مراسم ۵ باشگاه کتابخوانی شهرستان که به‌عنوان باشگاه برتر معرفی شدند موردتقدیر قرار گرفتند.
همچنین از برگزیدگان بهترین فیلم های موبایلی و معرفی کتاب تقدیرشد.
در حاشیه مراسم اختتامیه جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کوهبنان ازکتاب «سربلند زندگینامه شهید مدافع حرم محسن حججی» رونمایی و از فاطمه خالداری پرستارکتابخوان فعال که به معرفی آن کتاب پرداخته بود تجلیل شد.
انتهای پیام  /نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید