۱۲:۱۱:۱۶ - دوشنبه ۱ مرد ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری جشن مردمی زیر سایه خورشید در کوهبنان
به گزارش کوهبنان امید ، برای ششمین سال متوالی مراسم جشن مردمی زیر سایه خورشید با حضور جمعی از مسوولان ،فرماندهان نظامی و انتظامی ،مردم ولایت مدار و بسیجی کوهبنان در حرم مطهر و منور امام زاده سلیمان شاه و در جوار قبور مطهر و منور شهیدان همراه با مولودی خوانی ،قرائت صلوات خاصه امام […]

به گزارش کوهبنان امید ، برای ششمین سال متوالی مراسم جشن مردمی زیر سایه خورشید با حضور جمعی از مسوولان ،فرماندهان نظامی و انتظامی ،مردم ولایت مدار و بسیجی کوهبنان در حرم مطهر و منور امام زاده سلیمان شاه و در جوار قبور مطهر و منور شهیدان همراه با مولودی خوانی ،قرائت صلوات خاصه امام رضا (ع)،سخنرانی و اهتزاز پرچم رضوی و توزیع بسته های تبرک و دیدار با بیماران شهرستان برگزار گردید .

 

1578 222 1577 برگزاری جشن مردمی زیر سایه خورشید در کوهبنان

در این مراسم حجت الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان گفت جشن مردمی زیر سایه خورشید در داخل و خارج کشور برگزار می شود که این مهم برای ششمین سال متوالی در کوهبنان اجرا می شود .

وی تاکید نمود زیارت امام هشتم با ارزش و والاست که معادل حج و عمره است البته زیارتی که از روی اخلاص و معرفت انجام شود .

امام جمعه کوهبنان خاطر نشان کرد بوی حرم رضوی با حضور خدام در شهرستان کوهبنان به استشمام می رسد باید همواره قدردان نعمت ولایت و امامت باشیم که به ما عزت و افتخار بخشیده است.

در ادامه حجت الاسلام سید عبدالکریم فاطمی  گفت برنامه زیر سایه خورشید برای یازدهمین سال متوالی با شعار هر چه دارم از تو دارم  برای پراکنده کردن عطر رضوی در حال برگزاری است که امسال در ۲۲کشور نیز این برنامه اجرا می گردد.

وی تاکید نمود با عشق به ولایت و امامت ناامیدی بر ما مسلط نخواهد شد لذا ترویج سبک زندگی رضوی مد نظر است چون نسخه شفا بخش برگشت به سبک زندگی ائمه است. روحانی کاروان زیر سایه خورشید ادامه دهد باید زندگی ما رضوی و مهدوی شود و زندگی ما بوی عطر رضوی بدهد چرا که ایجاد نشاط و شادابی به واسطه توسل به ائمه خصوصا امام رضا ایجاد خواهد شد.

وی بیان داشت زیارت فقط محدود به حرم نیست بلکه اتصال و ارتباط مهم است باید تلاش کنیم ارتباط دلی ایجاد شود چون روح قابلیت اتصال و ارتباط دارد البته ائمه در همه حال شاهد و ناظر هستند کلام ما را می شنوند اینجاست که حزن و افسردگی بر ما مسلط نخواهد شد.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح نمود بحث خدمت به دوستداران امام رضا از جمله اهداف کاروان زیر سایه خورشید است در هر حال باید خدمتگزار و خادم امام رضا باشیم .

وی یادآور شد توسعه در بحث حرم و حریم امام رضا از اهداف جشن های زیر سایه خورشید است گرچه حرم باغی از باغ های بهشت است اما تمام ایران حریم اهلبیت است که ائمه شاهد و ناظر بر ما هستند .

در ادامه حجت الاسلام حسین جوشقانیان از علما و خطبای مشهور کشوری با قرائت حدیث سلسله الذهب گفت  هزار حج و عمره مقبوله ثواب زیارت امام رضاست  که این زیارت باید با عشق و معرفت انجام شود .

وی ادامه داد حتی مامون هم ظاهرا برای  حضرت موسی بن جعفر احترام خاصی قائل بود چون به مقام و منزلت حضرت پی برده بود اما معرفت به جایگاه و مقام ایشان نداشت .

استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت همیشه برای شیعیان و دوستداران اهلبیت دسترسی به حرم مطهر ائمه به راحتی نبوده بلکه از طریق پایگاه ها کانون های فرهنگی ،اخلاقی بوده که محل قرار مردم امام زادگان بودند .

حجت الاسلام جوشقانیان گفت عصر ائمه از زمان پیامبر اکرم (ص) تا امام سجاد (ع) زمانی بود که  اصل ولایت در این زمان مطرح شد و از این زمان تا زمان امام رضا عصر تثبیت ولایت بوده است .

ایشان ابراز داشت از زمان امام رضا به بعد دوران بستر سازی زمینه غیبت و ظهور حضرت ولی عصر(عج ) است در عصر غیبت کبری بر اساس آیات و روایات بایستی بحث ولایت ادامه داشته باشد تا مردم راه سعادت را گم نکنند.

استاد اخلاق تصریح نمود هر کسی از راه دور امام رضا را زیارت کند در سه جا حضرت به یادش خواهد بود اینجاست که هر فیضی که به ما برسد مجوزش توسط اهلبیت صادر می شود باید در خانه ما ،مجالس عروسی عطر و بوی اهلبیت به مشام برسد چون امام همیشه حی و زنده است .

وی گفت علم و صنعت پیشرفت کرده اما عمر بشر کوتاه شده در معارف اهلبیت به اوج کرامت و انسانیت می رسیم باید در زمان ازدواج مهریه ها را کم بگریم که محبت می آورد باید در حجاب، پوشش ،گویش ،اخلاق و… فرهنگ فاطمی ساری و جاری شود.

انتهای پیام /نامجو کوهبنانی