۳:۲۵:۳۵ - شنبه ۲۰ بهم ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
همزمان با شب شهادت ام ابیها
برگزاری مراسم روضه خوانی و عزاداری در مسجد صاحب الزمان (عج) وتکیه شهید روح الامینی کوهبنان
در دهه فجر فاطمی و همزمان با شب شهادت ام ابیها مراسم روضه خوانی و عزاداری در مسجد صاحب الزمان (عج) و تکیه شهید روح الامینی کوهبنان با حضور جمعی از عاشقان و ارادتمندان به اهلبیت برگزار گردید .

به گزارش کوهبنان امید  ، در دهه فجر فاطمی و همزمان با شب شهادت ام ابیها مراسم روضه خوانی در مسجد صاحب الزمان (عج) کوهبنان با حضور جمعی از عاشقان و ارادتمندان به اهلبیت برگزار گردید .

%d8%af%d8%b3%d8%aa%d9%87%e2%80%8c%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c %d9%86%d8%b4%d8%af%d9%87 328 222 1577 برگزاری مراسم روضه خوانی و عزاداری  در مسجد صاحب الزمان (عج) وتکیه شهید روح الامینی کوهبنان
در این مراسم حجت الاسلام مهدی جعفری از فضلا و علمای شهر قم گفت در رابطه با اهلبیت باید معرفت، محبت، مودت و اطاعت داشته باشیم تا این که بتوانیم از ولایت و رهبری آنان بهره مند شویم.
وی ادامه داد هر چه معرفت به اهلبیت بیشتر شود محبت ما افزون تر می شود لذا معرفت از طریق قران ،پیامبر اعظم و ائمه اطهار همچنین کلام خود شخص حاصل می شود .
استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت زیارت نامه ها هم یکی از راه های معرفت انسان محسوب می شوند شاهدیم در تربیت فرزند، همسرداری ، در ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی ،احیای ارزش ها و …بی بی دو عالم اسوه و الگوست .
وی خاطر نشان کرد معصومین چون اسوه و الگو هستند بر اساس هوی و هوس حرف نمی زنند که حضرت زهرا (س) از جمله آنهاست هر کس بی بی دو عالم را اسوه و الگوی خویش قرار دهد از آتش جهنم به دور است لذا ایشان را فاطمه گفتند چون هم خودش و هم محبین ایشان از آتش دوزخ به دور هستند.
حجت الاسلام جعفری یادآور شد وجود حضرت زهرا (س) برای همگان نور و روشنایی است کسی که مناجات و عبادتش زبانزد بود و همواره مورد عنایت و محبت نبی مکرم اسلام (ص) بود .
وی تاکید کرد مردم زمان حضرت کوتاهی کردند با توجه به همه سفارش ها درب خانه ایشان را آتش زدند و پهلویش را شکستند.

مراسم عزاداری در تکیه شهید روح الامینی کوهبنان برگزار شد

همچنین در شب شهادت  حضرت زهزا (س) مراسمی در تکیه شهید روح الامینی کوهبنان برگزار شد که مردم شهر کوهبنان میهمان سفره اطعام سلسله جلیل القدر سادات شهرستان بودند.
در این مراسم نیز حجت الاسلام مهدی جعفری از علما و فضلای شهر قم گفت وجود حضرت زهرا(س) بسیار ارزشمند است در حدیث کسا به ارزش و اهمیت ام ابیها بیشتر پی می بریم.
وی ادامه داد در حدیث کسا فاطمه ،پدر ایشان ،همسر و فرزندانش حضور داشتند اما محور حضرت زهرا(س) قرار داشت.
حجت الاسلام جعفری افزود این قدر بی بی دو عالم در نزد حضرت حق از ارزش و احترام برخوردار است که خداوند سوره کوثر را در شان ایشان نازل کرد.
وی خاطر نشان کرد نبی مکرم اسلام (ص) برای دخترش احترام زیادی قائل بود همه ائمه درب خانه مادرشان را می زدند تا گره از کارشان باز شود .
استاد حوزه و دانشگاه افزود نبی مکرم اسلام همواره توصیه دخترش را به امت خود می نمود اما عده ای بی بصیرت و بی معرفت در فاصله کوتاهی از رحلت پدردرب خانه بی بی دو عالم را آتش زدند و باعث شهادت ایشان شدند.
وی ابراز داشت حضرت زهرا(س) به مولای متقیان تاکید نمود شبانه بدنش را غسل دهد ،کفن کند و در دل شب بدن مطهرش به خاک بسپارد .
حجت الاسلام جعفری ادامه داد اگر دنیا و آخرت را می خواهید درب خانه بی بی دو عالم را بزنید همواره در کنار ولایت و رهبری حرکت کنید تا سعادتمند شوید.
این مراسم با تشیع نمادین تابوت حضرت زهرا (س)،روضه خوانی ،مداحی، نوحه سرایی و عزاداری،تجلیل از علمای سادات همچنین خانواده شهدای سادات و خادمین به بی بی دو عالم همراه بود .
انتهای پیام / نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید