۳:۰۹:۴۹ - چهارشنبه ۱۶ آبا ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری مراسم شهادت نبی مکرم اسلام (ص) و فرزند برومندش حضرت امام حسن مجتبی (ع) در حسینیه ثارالله کوهبنان
همزمان با شب شهادت نبی مکرم اسلام (ص) و فرزند برومندش حضرت امام حسن مجتبی (ع) مراسم سخنرانی، عزاداری و نوحه سرایی در حسینیه ثارالله کوهبنان برگزار شد .   به گزارش کوهبنان امید ، در این مراسم حجت الاسلام داود خالداری از اساتید حوزه و دانشگاه گفت رسول گرامی اسلام(ص) اشرف مخلوقات است شخصیتی […]

همزمان با شب شهادت نبی مکرم اسلام (ص) و فرزند برومندش حضرت امام حسن مجتبی (ع) مراسم سخنرانی، عزاداری و نوحه سرایی در حسینیه ثارالله کوهبنان برگزار شد .

 

222 1577 برگزاری  مراسم شهادت نبی مکرم اسلام (ص) و فرزند برومندش حضرت امام حسن مجتبی (ع) در حسینیه ثارالله کوهبنان

به گزارش کوهبنان امید ، در این مراسم حجت الاسلام داود خالداری از اساتید حوزه و دانشگاه گفت رسول گرامی اسلام(ص) اشرف مخلوقات است شخصیتی که ۲۳سال بعنوان مفسر قران در راستای تکامل دین خدا گام بر داشت اما در مدت زمانی کوتاهی پس از شهادت ایشان جمعی که در غدیر حاضر بودند سقیفه را تشکیل دادند .
وی ابراز داشت رسول گرامی اسلام همواره بر مودت و محبت به اهلبیت تاکید داشتند پس فقط یک راه مستقیم برای هدایت و رستگاری ما وجود دارد .
ایشان تاکید کرد منظور از حبل و ریسمان الهی اهلبیت هستند کسانی که پس از رحلت نبی مکرم مورد ظلم و ستم دشمنان و کینه ورزان قرار گرفتند لذا دشمنان به بیراه گام نهادند و از اهلبیت فاصله گرفتند .
استاد حوزه و دانشگاه با استناد به کلام نورانی قران کریم خاطر نشان کرد کسانی که نماز را ضایع کردند و دنبال شهوات حرکت کردند دچار گمراهی شدند و سر سپردگی به طاغوت و حکومت آنان پیدا کردند .
وی تصریح نمود کسانی در جریان سقیفه حاضر شدند و به اهلبیت ظلم و ستم ها روا داشتند کسانی بودند که در رکاب پیامبر اعظم شمشیرها زدند .
ایشان بیان داشت وقتی که در امورات زندگی خدا را حاضر و ناظر بر گفتار ،رفتار و کردار خودمان بدانیم در اقامه نماز تلاش می کنیم و قدردان نعمت های الهی می شویم .
ایشان افزود نماز انسان را از بدی ها و شهوات دور می سازد کسانی که پیامبر و ائمه را تنها گذاشتند گرفتار معاویه و لشکر آنان شدند و زیر علم طاغوت حرکت کردند.
ایشان یادآور شد زبیر که زمانی در رکاب پیامبر بود روزگاری گرفتار حب دنیا و مقام شد لذا در برابر مولا و مقتدای خویش ایستاد و شمشیر بر ایشان کشید تا این که در جنگ جمل به درک واصل شد .
حجت الاسلام خالداری گفت تنها راه نجات ما توسل و تمسک به اهلبیت خصوصا امام حسین علیه السلام است کسانی که در این مسیر گام بردارند سعادتمند دو سرا خواهند شد .
انتهای پیام  /نامجو کوهبنانی