۱۶:۱۶:۲۷ - سه شنبه ۲۲ آبا ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه کوهبنان خواستار شد
برگزاری کلاس های آموزش مداحی در شهرستان
جلسه مشترک‌ ساماندهی شئونات فرهنگی و بنیاد غدیر کوهبنان در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد .

به گزارش کوهبنان امید ،  جلسه مشترک‌ ساماندهی شئونات فرهنگی و بنیاد غدیر کوهبنان در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد .  حجت الاسلام عباس جعفری ضمن تبریک میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام‌ (ص) و فرزند برومندش امام جعفر صادق(ع) با استناد به آیات و روایات گفت: انسان همزمان با صبحگاهان پس از انجام عبادت باید در پی کسب رزق و روزی حلال گام بردارد که این تلاش نوعی مجاهدت در راه خدا محسوب می شود .
وی ادامه داد: امورات فرهنگی و‌مذهبی متولی دارد لذا هیات ها و دسته جات عزاداری باید طبق قانون و مقررات مقرر فعالیت نمایند تا کارها بر اساس نظم خاص به پیش بروند.
امام جمعه کوهبنان خاطر نشان کرد: در امورات دینی باید از خرافات و ترویج آن پرهیز کنیم در عزاداری و جشن اعیاد ائمه پایبند به امورات باشیم و از افراط و تفریط در مسائل مذهبی پرهیز نماییم .
وی خواستار برگزاری کلاس های آموزش مداحی در شهرستان شد و افزود: باید کتب و مقاتل معتبر هم‌تهیه و در اختیار مداحان خصوصا مداحان جوان قرار گیرد تا مطالب سند دار در جلسات مداحی و عزاداری مطرح شود.
در ادامه حجت الاسلام احمد رضا قربانی گفت: اطاعت از ولایت و رهبری مایه وحدت و همدلی جامعه اسلامی است که این مهم در دوران غیبت از ارزش و اهمیت خاصی برخوردار است .
وی خاطر نشان کرد: بنیاد غدیر یک‌بنیاد بین المللی است که در ایام عید غدیر فعالیت های بسیار خوبی در راستای گسترش فرهنگ‌ ولایت و رهبری دارد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی کوهبنان بیان داشت: تشکل هیات های مذهبی و مداحان بعنوان نماد سامان دهی امور مذهبی در شهرستان هستند لذا ۴۰ هیات فعال در شهرستان وجود دارد که حدود ۲۰ هیات تاکنون ثبت داده شده اند.
وی تصریح نمود: در نظرداریم که برای تکریم و تجلیل از هیات های مذهبی سفر زیارتی و سیاحتی در شهر مشهد مقدس برگزار کنیم که نیاز به مساعدت همگان داریم.
در ادامه محسن ایزدی گفت: کوهبنان شهرستانی مذهبی، سنتی و تاریخی است لذا عزاداری ها ریشه ای به بلندی تاریخ دارد در حالی که علم های پارچه های و عزاداری های سنتی هم اصالت ویژه ای دارند.
معاونت عمرانی فرمانداری کوهبنان ادامه داد: باید بر سبک خواندن نوحه ها نظارت بیشتری صورت پذیرد و اشعار با معنا و مفهوم دار خوانده شود تا از معنویت بیشتری برخوردار باشد.
وی بیان داشت: مراسم جوش زنی سنتی،مراسم سنگ‌زنی سنتی و…. قدمتی چند صد ساله دارد که جا دارد با بها دادن به جوانان و نوجوانان این مهم تقویت شود تا همچنان حفظ شوند.
نامجو‌کوهبنانی

بر چسب ها:
تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید