۹:۱۲:۲۰ - دوشنبه ۲ آبا ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزار ی انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در مدارس کوهبنان
انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس در شهرستان کوهبنان برگزار شد. همزمان با سراسر کشور صبح امروز انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس کوهبنان با حضور جمعی از مسؤولان، دبیران و دانش‌آموزان شهرستان برگزار شد. سید‌محمد‌رضا حسینی مدیر آموزش و پرورش کوهبنان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اهداف تعلیم و تربیت، اجتماعی ساختن دانش‌آموزان یعنی […]

انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس در شهرستان کوهبنان برگزار شد.

222 1172 1577 برگزار ی انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در مدارس کوهبنان

همزمان با سراسر کشور صبح امروز انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس کوهبنان با حضور جمعی از مسؤولان، دبیران و دانش‌آموزان شهرستان برگزار شد.

سید‌محمد‌رضا حسینی مدیر آموزش و پرورش کوهبنان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اهداف تعلیم و تربیت، اجتماعی ساختن دانش‌آموزان یعنی آماده کردن آنان برای شرکت فعال و سازنده در زندگی اجتماعی، کسب آگاهی نسبت به حقوق اجتماعی خود و بهره‌برداری صحیح از آن و احترام به حقوق دیگران و همکاری با سایر افراد جامعه است.

وی ابراز داشت: یکی از شیوه‌های گرایش دانش‌آموزان به فعالیت‌ها و تصمیم‌گیری‌های اجتماعی، مشارکت آنان در گروه‌ها و شورا‌های متشکل از همسالان در مدارس است که این مهم در قالب شوراهای دانش‌آموزی شکل می‌گیرد.

حسینی تصریح کرد: دانش‌آموزان علاقمند در شوراهای دانش‌آموزی با نام‌نویسی در مدارس و انجام تبلیغات لازم با معرفی بیشتر و ارائه نظرات و پیشنهادات‌، خود را در معرض انتخاب دانش‌آموزان مدرسه قرار می‌دهند.

وی افزود: البته در کنار انتخاب اعضای شورای دانش‌آموزی مدارس کمیته‌هایی نماز‌، قرآن‌، فرهنگی و هنری‌، علمی و آموزشی‌، سیاسی و اجتماعی‌، تربیت بدنی و بهداشت‌، مشاوره و تعاون با استفاده از وجود دانش‌آموزان نخبه و فعال مدارس تشکیل خواهند شد.

حسینی ادامه داد: دانش‌آموزان منتخب در شوراهای مدارس در امور مربوط به مسائل آموزشی‌، پرورشی‌، ورزشی و فوق برنامه به صورت داوطلبانه فعالیت دارند که این مهم سبب ارتباط دوسویه و بیشتر اولیای مدرسه و دانش‌آموزان می‌شود، البته این مهم زمینه کرامت دانش‌آموزان و ارج نهادن به شخصیت آنان را رقم خواهد زد.

وی خاطر‌نشان کرد: استفاده از نقطه نظرات دانش‌آموزان در امور مختلف مدرسه، تسهیل در اجرای برنامه‌های مختلف مدارس‌، تقویت فعالیت‌های گروهی‌، استفاده از وجود دانش‌آموز نمونه و فعال شوراها در برگزاری نماز جماعت مدارس‌، اجرای برنامه‌های پرورش و آموزشی، بازید‌های علمی و اردوهای تفریحی و مذهبی‌، تشکیل تعاونی‌های مدارس و ‌… از مهم‌ترین اهداف شوراهای دانش‌آموزی مدارس است.

وی یادآور شد‌: علاوه بر شوراهای دانش‌آموزی مدارس انجمن اولیا و مربیان نیز در کنار والدین مدارس می‌توانند نقش مهمی در پیش برد اهداف آموزشی و پرورشی داشته باشند که این مهم هم در هفته گذشته با انتخاب اعضای انجمن رقم خورد‌.

مدیر آموزش و پرورش کوهبنان تاکید کرد: والدین باید همکاری بیشتری با مدیران مدارس داشته باشند و با ارائه نظرات و پیشنهادت خود از نظر فکری، معنوی و … حامی اجرای برنامه‌های آموزشی و پرورشی مدارس باشند.

انتهای پیام/نامجو کوهبنانی