۱۷:۱۴:۴۷ - یکشنبه ۶ بهم ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشاور عالی مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی صبانور
بزرگترین مجتمع تولید شمش سرب و روی کشور در کوهبنان احداث می شود/ ۱۲ آنومالی در پهنه کوهبنان-بهاباد شناسایی شده است
احد علیخانی مشاور عالی مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی صبانور در مصاحبه تصویری با معدن نیوز با بیان اینکه حدود ۸۰ درصد مصرف سرب در صنایع باتری سازی است گفت: مطالعات و پیش بینی های انجام گرفته نشان می دهد که تا سال ۲۰۴۰ حدود ۵۴۰ میلیون خودرو الکتریکی وارد بازار مصرف خواهد شد. این میزان خودرو الکتریکی تقاضای سرب را در جهان افزایش خواهد داد.

به گزارش کوهبنان امید ،  احد علیخانی مشاور عالی مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی صبانور در مصاحبه تصویری با معدن نیوز با بیان اینکه حدود ۸۰ درصد مصرف سرب در صنایع باتری سازی است گفت: مطالعات و پیش بینی های انجام گرفته نشان می دهد که تا سال ۲۰۴۰ حدود ۵۴۰ میلیون خودرو الکتریکی وارد بازار مصرف خواهد شد. این میزان خودرو الکتریکی تقاضای سرب را در جهان افزایش خواهد داد.

وی افزود: همچنین پیش بینی هایی که انجام گرفته نشان می دهد که تا سال ۲۰۲۷ حدود ۵ میلیون تن عدم توازن بین تقاضا و عرضه در صنعت فلز روی را شاهد باشیم و این میزان کسری، باعث افزایش قیمت روی در بازارهای جهانی خواهد شد.

علیخانی اظهار داشت: با عنایت به این موارد، موضوع اکتشاف، استخراج و فرآوری سرب و روی اهمیت بیشتری زیادی پیدا کرده است و به همین دلیل شرکت صبانور حضور در صنعت سرب و روی را در دستور کار خود قرار داده است. مطالعات زیادی در این زمینه انجام گرفت و مشخص شد فلات مرکزی ایران خصوصا ناحیه کوهبنان-بهاباد یکی از مناطق بسیار مستعد در حوزه سرب و روی است.

وی ادامه داد: این منطقه از هزاره های قبل از میلاد منشا اکتشاف، استخراج و فرآوری سرب و روی بوده و شواهد تاریخی بسیار زیادی درباره این صنعت در منطقه مذکور وجود دارد. به عنوان نمونه حدود ۷۰۰ سال پیش یکی از تجار معروف ونیزی به نام مارکوپولو در سفرنامه ای که به شهرستان کوهبنان داشته اشاره کرده که در این شهرستان فلزکاری و خصوصا فلزکاری روی اهمیت بسزایی داشته است و فلز توتیا که همان اکسید روی می باشد از این منطقه به سمت اروپا و چین صادر می شده است.

مشاور عالی مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی صبانور تصریح کرد: شرکت صبانور پهنه اکتشافی را به وسعت ۱۳۰۰ کیلومترمربع در ناحیه کوهبنان-بهاباد ثبت کرد و با استفاده از کارشناسان و دانش روز، اقدام به اکتشافات سراسری در منطقه نمود. پیمایش زمینی حدود ۲ هزار کیلومترمربع از این محدوده توسط کارشناسان زمین شناسی، یکی از اقداماتی بود که صورت گرفت. خروجی این پهنه که در سال های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ مورد پیمایش قرار گرفت، شناسایی ۱۲ آنومالی بود که در قالب ۵ محدوده اکتشافی به نام شرکت ثبت گردید.

علیخانی در خاتمه گفت: هم اینک شرکتی را با همکاری گروه معدنی و صنعتی زرین تاسیس نمودیم و در نظر داریم این شرکت که تحت عنوان شرکت توسعه معادن زرین صبا به ثبت رسیده به صورت تخصصی در حوزه سرب و روی در استان کرمان و شهرستان کوهبنان فعال نماییم و بزرگترین مجتمع فرآوری و تولید شمش سرب و روی کشور را در این شهرستان احداث کنیم. نتیجه و خروجی این مجتمع، فعال شدن تمامی معادن متروکه و کوچک و در حال کار در این منطقه خواهد بود.

انتهای پیام – معدن نیوز

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید