۳:۴۰:۱۹ - یکشنبه ۲۵ شهر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر آموزش و پرورش کوهبنان خبر داد
بسته شدن ۱۱ پست تخصصی در مدارس کوهبنان – تعطیلی مدارس شهدا ، دور اول ابوریحان و سه مدرسه روستایی – جایگاه دوم کوهبنان در بحث ساخت و ساز در استان
سید حمد رضا حسینی گفت : تا امروز ۱۱ پست تخصصی در مدارس شهرستان بسته شده است مدارس شهدا ، دور اول ابوریحان در شهر تعطیل شده و مدرسه علی بن ابیطالب طبق روال سال گذشته برپاست و مدرسه شهید باهنر رشته های تجربی و ریاضی را دارد . ایشان افزود: سه مدرسه روستایی هم تعطیل و به صورت روستا مرکزی اداره خواهد شدبایستی از پروژه های در دست اقدام بازدید شود البته در بحث ساخت و ساز ما جایگاه دوم را در استان داریم .

به گزارش کوهبنان امید ،  در آستانه سال تحصیلی جدید جلسه شورای آموزش و پرورش کوهبنان به ریاست فرماندار و با حضور امام جمعه، مدیر آموزش و‌پرورش ، شهردار، جانشین فرماندهی انتظامی و سایر اعضا در محل سالن کنفرانس آموزش و پرورش شهرستان برگزار گردید .

1578 222 1577 بسته شدن ۱۱ پست تخصصی در مدارس کوهبنان   تعطیلی مدارس شهدا ، دور اول ابوریحان و سه مدرسه روستایی    جایگاه دوم  کوهبنان در بحث ساخت و ساز  در استان

در  ابتدای این جلسه سید محمد رضا حسینی ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) گفت: زنگ‌مهر و آغاز سال تحصیلی جدید در روز دوشنبه هفته آینده در دبیرستان دخترانه الزهرا نواخته خواهد شد و زنگ‌شکوفه ها در مدرسه فرهنگیان و زنگ غنچه ها هم در یکی از مهد کودک ها نواخته خواهد شد .

وی خاطر نشان کرد: در بحث نیروی انسانی سهم افراد بازنشسته زیاد است چرا که ورودی های آموزش و پرورش منتهی به آخر دهه شصت است لذا در حوزه های خدمات و دبیران متوسطه اول و دوم در برخی دروس دچار مشکل هستیم .

مدیر آموزش و پرورش کوهبنان ادامه داد: امیدواریم مهر ماه سال جاری بدون دغدغه آغاز شود و با سامان دهی و صدور ابلاغ کلاس های درس از روز اول مهر ماه تشکیل شود .

وی ابراز داشت: تا امروز ۱۱ پست تخصصی در مدارس شهرستان بسته شده است مدارس شهدا ، دور اول ابوریحان در شهر تعطیل شده و مدرسه علی بن ابیطالب طبق روال سال گذشته برپاست و مدرسه شهید باهنر رشته های تجربی و ریاضی را دارد .

ایشان افزود: سه مدرسه روستایی هم تعطیل و به صورت روستا مرکزی اداره خواهد شدبایستی از پروژه های در دست اقدام بازدید شود البته در بحث ساخت و ساز ما جایگاه دوم را در استان داریم .

حسینی تصریح نمود: مدارس فرهنگیان ، امام حسن(ع) بخش طغرالجرد ، شهدا ، شهید مدرس ، شهید محمد حسنی و…  ساخته شدند و یا در حال احداث هستند و استخر شنا هم با توجه به راه اندازی رشته تربیت باید تلاش شود تا زودتر افتتاح شود .

وی تاکید کرد:  آموزش و پرورش کوهبنان در حوزه توسعه و‌پشتیبانی رتبه دوم در استان را از آن خود کرده در حوزه پرورشی در جایگاه دوم استان و در حوزه آموزشی در جایگاه ششم استان قرار داریم.

مدیر آموزش و پرورش کوهبنان یادآور شد : شانزدهمین یادواره شهدای دانش آموز کوهبنان طبق روال سالیان گذشته به مناسبت سالگرد شهادت شهید فهمیده در ماه صفر در دبیرستان شهید باهنر شهرستان برگزار خواهد .

وی ابراز داشت : در یک صدمین سال فعالیت آموزش و پرورش کوهبنان هستیم جا دارد که مراسمی باشکوه و در خور شان در همین راستا برگزار گردد تا کسانی که در تعلیم و تربیت فرزندان این خطه نقشی داشتند مورد تکریم قرار گیرند.

 

در ادامه محمود تهامی گفت: در زمان تصدی مدیر کل آموزش و پرورش محمد تقی زاده مقرر شد تاریخچه آموزش و پرورش کوهبنان به رشته تحریر درآید که دو سال طول کشید تا مدارک جمع آوری شد .

وی خاطر نشان کرد : در سال ۸۲ کتاب مورد نظر  با رعایت امانت تاریخ آماده چاپ شد ولی تا امروزمتاسفانه چاپ کتاب انجام نشده است.

ایشان افزود: در سال ۱۲۹۶ انجمن علمی در کوهبنان تشکیل شد تا زمینه برای آموزش و پرورش رسمی در کوهبنان فراهم شود ولی در سال ۱۲۹۸ مدرسه رسمی کوهبنان فعالیت خود را در زمان قاجار آغاز کرد .

دبیر همایش مراسم یک صدمین سال تعلیم و تربیت در کوهبنان ابراز داشت : علما ، فضلا ، مشاهیر، فرهیختگان، پزشکان متخصص، هنرمندان و بزرگان عرصه علم و ادب بزرگی از شهرستان کوهبنان رشد و‌نمو‌کردند که در همین مکتب و مدرسه درس خواندند.

وی ادامه داد: وجود و حضور سادات در کوهبنان پس از سفرآقا امام رضا (ع) در شهرستان زمینه تعلیم و تربیت و حضور بزرگان را در کوهبنان رقم زد .

 

در ادامه حسین سالاری گفت: باید از تلاش های عزیزان آموزش و پرورش در اجرای پروژه مهر ۹۸ تقدیر شود که فضا را برای حضور دانش آموزان و آغاز سال تحصیلی جدید رقم زده است .

وی خاطر نشان کرد:  در دهستان خرمدشت و بخش طغرالجرد با توجه به روستا مرکزی باید بحث سرویس دانش آموزان مرتفع شود که بحث افت تخصیلی یا ترک تحصیلی را شاهد نباشیم .

فرماندار کوهبنان ابراز داشت: از نظر نرخ باسوادی رتبه اول استان کرمان را داشتیم که این مهم نتیجه تلاش شبانه روزی و بی وقفه همکاران فرهنگی شهرستان است .

وی افزود: مراحل نهایی احداث استخر شنای بخش طغرالجرد در حال انجام است که انشاالله در آستانه سال تحصیلی جدید مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

رئیس شورای آموزش و پرورش کوهبنان بیان داشت : در همایش یک صدمین سال تاسیس آموزش و پرورش در کوهبنان جا دارد که کمیته های تخصصی تشکیل شوند تا مراسمی در شان برگزار گردد .

 

در ادامه حجت الاسلام عباس جعفری گفت: باید تلاش کنیم بصیرت و معرفت حسینی کسب کنیم و همواره در راستای انقلاب امام حسین(ع) حرکت کنیم .

وی تاکید کرد: فرهنگیان در تمامی فعالیت های مذهبی ، فرهنگی ، اقتصادی و…نقش مهمی دارند چون معلمی شغل انبیاست که بر تعلیم و تربیت افراد جامعه اثر گذار است .

امام جمعه کوهبنان تاکید کرد:  فرهنگیان هیچ موقع خود را  بازنشسته از علم و دانش ندانند همواره انجام کارهای آموزشی ، پژوهشی و تحقیقاتی را مد نظرداشته باشند .

وی بیان داشت : امام زاده سلیمان شاه بساط گسترش علم و فرهنگ را در شهرستان کوهبنان رقم‌زده که زمینه برای حضور علاقمندان به علم و دانش در شهرستان رقم خورده است .

حجت الاسلام جعفری تصریح نمود: جا دارد جشن یک صدمین سال تعلیم و تربیت کوهبنان با حضور علما، فضلا و اندیشمندان در ایام شادی و جشن ائمه در شهرستان برگزار شود.

 

در ادامه رسول رحمانی گفت : دبیران  و دانش آموزان که از موتور سیکلت جهت ایاب و ذهاب استفاده می کنند باید از کلاه ایمنی بهره ببرند و مدیران مدارس مراتب امنیتی خاص را به نیروی انتظامی گزارش دهند .

وی تاکید نمود: دوربین های مدار بسته در مدارس نصب و سرویس مدارس سامان دهی شوند و بحث غیبت دانش آموزان و دبیران با حساسیت بیشتری پیگیری شود .

جانشین انتظامی کوهبنان بیان داشت: به صورت محسوس و نامحسوس بحث امنیت دانش آموزان را رصد خواهیم کرد تا در کمال آرامش در فضاهای آموزشی و کلاس های درس حاضر شوند.

انتهای پیام‌ – نامجو کوهبنانی

 

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید