۱۸:۰۵:۳۱ - چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهترین نوع جهاد و مقاومت رعایت حجاب و عفاف بانوان است.
به گزارش کوهبنان امید ، حجت الاسلام و المسلمین عباس جعفری امام جمعه کوهبنان در همایش حجاب و عفاف بانوانی کوهبنان در جوار حرم مطهر و منور امام زاده بی بی عصمت کوهبنان گفت:۸۲سال پیش در چنین روزی در سال ۱۳۱۴ رضا خان در یک اقدام بی شرمانه دستور به کشف حجاب داد و بدین […]

به گزارش کوهبنان امید ، حجت الاسلام و المسلمین عباس جعفری امام جمعه کوهبنان در همایش حجاب و عفاف بانوانی کوهبنان در جوار حرم مطهر و منور امام زاده بی بی عصمت کوهبنان گفت:۸۲سال پیش در چنین روزی در سال ۱۳۱۴ رضا خان در یک اقدام بی شرمانه دستور به کشف حجاب داد و بدین طریق ماهیت خود را به نمایش گذاشت.

1578 364 222 1577 بهترین نوع جهاد و مقاومت رعایت حجاب و عفاف بانوان است.

وی ابراز داشت :زنان و مردان باغیرت ایران اسلامی در یک حرکت در برابر این اقدام خفت بار رژیم پهلوی ایستادند و با تقدیم خون و جان در برابر این حرکت غیر اخلاقی و انسانی دولت پهلوی ایستادند.
امام جمعه کوهبنان تاکید کرد:گروهی از بانوان ایران اسلامی در برابر این قانون مقاومت کردند این در حالی بود که رضاخان که بویی از معرفت ،بصیرت ،علم و…نبرده بودو باتمام وجود در خدمت استکبار بودکشف حجاب را از خانواده خود آغاز کرد و با این حرکت ناپسند خود در برابر دینداری و حجاب مردم ایران ایستاد.
وی خاطر نشان کرد:زنان متدین ایران اسلامی در مقابل خواست رژیم پهلوی مقاومت کردند و حجاب را رعایت کردند و برخی از انان سال ها در خانه ماندند تا حجاب انان حفظ شود.
حجت الاسلام و المسلمین جعفری گفت:دهها ایه و روایت در باب حجاب و عفاف داریم و به خود می نازیم که شخصیتی همچون حضرت زهرا س الگویی حجاب و عفاف زنان دنیاست که مایه افتخار اسلام ،نبی مکرم اسلام ص و تمامی انبیاست.
وی تصریح نمود:حضرت زهرا س برای حجاب و عفاف خود هزینه کرد و وقتی که در بین جامعه و جمع مردم قرار می گیرد حجابش را به طور کامل رعایت می کند .
امام جمعه کوهبنان یاداور شد :چیزی که مردان را به معراج می رساند دامن زن است که باید الوده نباشد و از حجاب و عفاف بعنوان در گرانمایه حفاظت کند تا اگر در معرض دیگران قرار گرفت ارزش و اعتبار خود را حفظ کند.
ایشان ادامه داد:در کشور ما افتخارات زیادی در عرصه های مختلف پزشکی ،هسته ای ،دفاعی و… کسب شده که تعجب و حسادت دشمنان را در بر داشته موشک های سپاه پاسداران دنیای ظلم و ستم را متزلزل کرده اما سلاحی که دشمنان از ان ترس و وحشت خاص دارند حجاب بانوان ایران اسلامی است .
حجت الاسلام والمسلمین جعفری بیان داشت :دشمنان که از حجاب زنان کشورمان در هراس هستند مرتب قانون وضع می کنند و در میادین ورزشی زنان با حجاب ما را از ادامه بازی ها محروم میکنند و در برخی کشورها زنان و دختران محجبه را از آموزش محروم می کنند.
وی تاکید نمود :دشمنان با راه اندازی سایت ها و شبکه های مختلف در صددند که ارزش حجاب را از بین ببرند در فکر هستند رنگ چادر را عوض کنند و کم کم اندازه چادرها را تقلیل دهند تا به اهداف خود برسند.
ایشان تصریح نمود:بهترین نوع جهاد و مقاومت را زنان بر عهده دارند اگر حجاب را رعایت کنند عفت و مردانگی در جامعه رشد می کند چرا که زنان رزمنده پرور هستند .
امام جمعه کوهبنان گفت:در حال حاضر هم حجاب و هم عفاف به شدت مورد هجوم دشمنان قرار دارند زشت ترین گناهان را انان توجیه و ترویج می کنند تا بینان خانواده ها را سست کنند و از بین ببرند لذا همگان وظیفه دارند با عنایت به توصیه های بنیانگذار کبیر انقلاب و منویات مقام معظم رهبری از حجاب و عفاف صیانت کنند چرا که اگر این دو حفظ شود ارزش ها و خوبی ها حفظ می شوند و پیشرفت در تمام امور حاصل می شود.
ایشان تاکید نمود :دشمن دست بردار نیست همانطور که تلاش کردند تمدن شش صد ساله اندولس را با کشف حجاب و خوراک های حرام از ببن بردند امروز هم بشدت تلاش می کنند تا ارادت به اهلبیت ،حجاب و عفاف را از ما بگیرند..
انتهای پیام /نامجو کوهبنانی