۱۹:۲۸:۴۱ - شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بخشدار مرکزی کوهبنان
تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در روستاها امری بسیار ضروری است
بخشدار مرکزی کوهبنان گفت: تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در روستاها امری بسیار ضروری است، چرا که از ابتدای انقلاب اسلامی یکی از اصلی ترین مبانی آرمان های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری برقراری عدالت اجتماعی و توجه به روستاها و مناطق محروم بوده است، مناطقی که در دوران پهلوی به ورطه فراموشی سپرده شده بودند.

به گزارش کوهبنان امید ،  در آستانه جشن های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پدرام رجب زاده بخشدار مرکزی کوهبنان گفت: تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در روستاها امری بسیار ضروری است، چرا که از ابتدای انقلاب اسلامی یکی از اصلی ترین مبانی آرمان های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری برقراری عدالت اجتماعی و توجه به روستاها و مناطق محروم بوده است، مناطقی که در دوران پهلوی به ورطه فراموشی سپرده شده بودند.

328 222 1172 1577 تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در روستاها امری بسیار ضروری است

وی ابراز داشت: قبل از پیروزی انقلاب بسیاری از روستاهای کشور از امکانات حداقلی هم برخوردار نبودند به نحوی که حتی جوانان بودن در روستا را عار می دانستند و روستایی بودن یک ضد ارزش تلقی می شد، لیکن پس از پیروزی انقلاب با تأسیس نهاد هایی همچون جهاد سازندگی، کمیته امداد، بنیاد مسکن و…. توجه به روستاها در پرتو توصیه های حکیمانه حضرت امام (ره) و منویات مقام معظم رهبری این نگاه تغییر کرده و امروزه روستاها به عنوان کانون تولید و ارزش آفرینی معرفی می شوند.

ایشان افزود با ایجاد و توسعه زیر ساخت هایی نظیر جاده ها، آب، برق، گاز، مخابرات، اینترنت و … چهره روستاها با امکانات جدید رفاهی دگرگون شده و جوانان در صورت ایجاد زمینه های اشتغال و درآمدزایی زندگی در روستا را ترجیح می دهند.

مسئول کمیته روستایی بخش مرکزی ستاد دهه فجر کوهبنان گفت: در شرایط کنونی بحران اقتصادی به فرموده مقام معظم رهبری نسخه شفا بخش کشور امروز اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است، و این امر محقق نمی شود مگر آنکه به طور جدی از کیان روستاها و توسعه روستایی دفاع کنیم.

 ایشان با اشاره به طرح های اشتغال روستایی و حمایت از توسعه پایدار در روستاها با احداث کارگاه های کوچک تولیدی، واحدهای دامپروری، صنعتی، صنایع دستی و نیز تغییر بهینه الگوی کشت در سال های اخیر اذعان کرد که حرکت خوبی در روستاها آغاز گردیده است، و نیز فعالیت واحد های بوم گردی، احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلو واتی، احداث مجتمع تولیدی شن و ماسه، راه اندازی واحد های پرورش بز سانن و بلدرچین و … در روستاهای تابعه بخش مرکزی کوهبنان در قالب طرح های روستایی و دهیاری ها نمونه ای از این اقدامات است.

رجب زاده با اذعان به اینکه به هیچ وجه روستاهای قبل از انقلاب با روستاهای بعد از انقلاب قابل مقایسه نیست، خاطر نشان کرد راه برای رفتن زیاد است و آنچه محقق گردیده با آرمان های انقلاب هنوز فاصله دارد و نیازمند حمایت و الگو سازی برای نسل جوان امروزی هستیم.

 وی افزود سامان دهی و فعال سازی شرکت های تعاون روستایی می تواند نقشه راه مناسبی را در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار، همه جانبه و متوازن ترسیم نماید.

بخشدار مرکزی کوهبنان تصریح نمود به منظور بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با برگزاری جلسات متعدد با دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای تابعه، فضا سازی روستاها با نصب پرچم و دیوار نویسی، برپایی نمایشگاه عرضه صنایع دستی و محصولات روستایی به همراه برگزاری جشن های باشکوه بصورت مردمی و خود جوش از برنامه های ایام الله دهه مبارک فجر در روستاها می باشند.

وی افزود در آستانه چهل سالگی انقلاب و دهه فجر عطر افشانی قبور مطهر شهدا، دیدار با خانواده های معزز شهیدان، کمک به خانواده های بی بضاعت و … در دستور کار در روستا ها قرار دارد.

رجب زاده ادامه داد توجه ویژه به برنامه دهگردی و دیدار با مردم روستا به منظور بررسی و رفع مشکلات آنان با حضور مسئولین و اعضای شورای اداری شهرستان، برگزاری بازی های بومی و محله ای با همکاری دهیاری ها و اداره ورزش و جوانان از جمله برنامه های قابل اجرا در دهه فجر هستند.

وی بیان داشت در دهه مبارک فجر بلوار ورودی شهدای دهستان جور، بهسازی و آسفالت معابر دهستان های جور و خرمدشت، جدول گذاری، سنگ فرش و بهسازی معابر روستاهای کهن، ده خواجه، رتک و افزاد افتتاح خواهند شد.

بخشدار مرکزی کوهبنان از افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلو واتی جور و واحد پرورش بز سانن آب کبگان در دهه مبارک فجر خبر داد.

انتهای پیام  /نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید