۱۷:۱۲:۳۰ - چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی (خودکشی)
تشکیل جلسه شورای فرهنگ عمومی در کوهبنان
حجت الاسلام جعفری خواستار همکاری تمامی دستگاه ها جهت نجات افراد و جامعه از آسیب های اجتماعی  شد و افزود وظیفه همگان توجه به اصل امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است .

به گزارش کوهبنان امید ،  دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جاری با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی (خودکشی) با حضور امام جمعه ، فرماندار ، فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضا در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار گردید .

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان با استناد به آیات قران کریم گفت برخی گناهان فقط به خود شخص ضرر می رساند اما برخی گناهان بر جامعه اثر دارد در حالی که برخی از گناهان زمینه را برای گناه کردن دیگران رقم‌می زند .

وی تاکید کرد افراد معتاد بیمار هستند بیماری که باعث گناه خود و دیگران است لذا برخورد با این گناهکار متفاوت است که در صورت کوتاهی با این بیمار زمینه سرقت ، قتل ،انحرافات اجتماعی و…فراهم‌می شود .

حجت الاسلام جعفری خواستار همکاری تمامی دستگاه ها جهت نجات افراد و جامعه از آسیب های اجتماعی  شد و افزود وظیفه همگان توجه به اصل امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است .

امام‌جمعه کوهبنان تاکید کرد اگر کسی به طور علنی گناه کند و کسی درصدد تغییر او نباشد به همه جامعه ضرر زده چون گناه فرد بر روی دیگران هم اثر گذار است .

در ادامه حسین سالاری فرماندار کوهبنان گفت سند پیشگیری از خودکشی در آبان ماه سال گذشته ارسال و وظیفه تمام دستگاه ها مورد بررسی قرار گرفت که شایع ترین علت آن افسردگی و نا امیدی است .

وی خاطر نشان کرد فضای مجازی می تواند ایجاد امید و ناامیدی داشته باشد چون تمام تلاش دشمن در راستای نا امید کردن مردم است در حالی که امروز در جنگ اقتصادی با دشمن قرارداریم .

فرماندار کوهبنان بیان داشت باید واژگان انتخابی در فضای مجازی مورد دقت قرار گیرد البته افزایش نشاط اجتماعی و ارائه مشاوره ها می تواند در راستای کاهش خودکشی ها موثر باشد .

وی ابراز داشت دوستان فرد خودکشی کرده باید مورد توجه قرار گیرند تا مشکلات بعدی کمتر ایجاد شوند باید ارزش های اصیل اسلامی و ایرانی احیا و بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه رحیم سیف الدینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان گفت در مباحث آسیب های اجتماعی از موازی کاری پرهیز خواهیم داشت در صددتعامل و همکاری با دیگران در راستای رفع مشکلات موجود هستیم .

وی خاطر نشان کرد در سال گذشته در شهرستان کوهبنان با همکاری فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج، نیروی انتظامی و ادارات  آموزش و پرورش ، ارشاد اسلامی ، ورزش و جوانان، بهداشت و درمان و…ضمن دعوت از اساتید برجسته جلسات آگاه سازی ویژه والدین و دانش آموزان برگزار شده است .

در ادامه محمد جواد اکبری کارشناس امور مشاوره گفت وجود اضطراب ، افسردگی ، احساس پوچی و از جمله عواملی هستند که باعث بروز خودکشی در افراد می شوند .

وی به راهکارهای کاهش خودکشی اشاره نمود و افزود همکاری تمام افراد و دستگاه ها در راستای ایجاد نشاط  ، کمک به سلامت روان با رضایت مندی نسبی در افراد مراجعه کننده به ادارات ، محیط سازی مناسب ، غربالگری و ارزیابی در بین دانش آموزان ، توجه خانواده ها به فرزندان از جمله این موارد هستند.

در ادامه عباس زاهدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان گفت باید بدنبال ارائه راه کار عملی در شهرستان جهت آگاه سازی خانواده ها باشیم که نقش مهمی در تربیت فرزندان دارند .

وی خاطر نشان کرد تقویت ارزش ها ، غافل نشدن از نفوذ فرهنگ غرب ، توجه به تذکرات مراجع تقلید در راستای فضای مجازی و سالم سازی این فضا می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی اثر گذار باشد .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان ادامه داد کم توجهی به بیانات روحانیون و بزرگان دین ، پخش  برخی برنامه های غیر مفید از صدا و سیما و… از جمله عواملی است که در نقش افرینی آسیب های اجتماعی اثر گذار هستند .

و ی تاکید نمود تلاش در راستای توجه به معنویات و ارزش های دینی و احیای آنها خود می تواند عامل مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی باشد که این مهم وظیفه همگان است .

در ادامه سید محسن روح الامینی معاون آموزشی شبکه بهداشت و درمان کوهبنان خواستار فرهنگ‌سازی و آموزش خودمراقبتی ،مهارت های زندگی و فرزند پروری  شد و افزود در مرحله اول باید در راستای آگاه سازی والدین اقدام شود چون فرزندان بیشتر وقت خود را در خانه و در خدمت والدین سپری می کنند.

انتهای پیام / نامجو کوهبنانی