۳:۱۶:۵۸ - پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس اداره کار ،تعاون و رفاه اجتماعی کوهبنان
تصویب مبلغ یک صد و شصت میلیارد ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای ۳۶طرح اشتغال زایی در کوهبنان
رئیس اداره کار ،تعاون و رفاه اجتماعی کوهبنان گفت در راستای ایجاد اشتغال در روستاها و همچنین جلوگیری از مهاجرت روستائیان مبلغ یک صد و شصت و پنج میلیارد و نه صد و پنجاه میلیون ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی با نرخ سود ۶درصد برای ۳۶طرح اشتغال زایی تصویب شد

به گزارش کوهبنان امید ،  در آستانه جشن های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی محسن سیف الهی رئیس اداره کار ،تعاون و رفاه اجتماعی کوهبنان گفت:  در راستای ایجاد اشتغال در روستاها و همچنین جلوگیری از مهاجرت روستائیان مبلغ یک صد و شصت و پنج میلیارد و نه صد و پنجاه میلیون ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی با نرخ سود ۶درصد برای ۳۶طرح اشتغال زایی تصویب شد.

222 1172 1577 %d8%a7%d9%82%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af%db%8c تصویب مبلغ یک صد و شصت میلیارد ریال  از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای ۳۶طرح اشتغال زایی در کوهبنان

وی ابراز داشت این طرح ها شامل ۲۲طرح کشاورزی و دامپروری ،هفت طرح صنعتی و معدنی و هفت طرح راه اندازی اقامت های بوم گردی است که متقاضیان در حال دریافت این تسهیلات هستند .

سیف الهی خاطر نشان کردمبلغ یک میلیارد ریال از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه در قالب اشتغال فراگیر در شهرها و با نرخ ۱۸درصد پرداخت گردیده است .

وی ادامه داد همچنین جهت راه اندازی کسب و کارهای خرد و خانگی از جمله کشت زعفران ،گیاهان دارویی ،دامپروری، خیاطی ،قالی بافی و…مبلغ چهار میلیارد ریال از محل اعتبارات مشاغل خانگی با نرخ سود ۴درصد پرداخت شده است .

ایشان بیان داشت با توجه به این که تعهد اشتغال شهرستان در سال ۹۷ تعداد ۳۴۲نفر می باشد که این میزان توسط دستگاه های اجرایی متولی طی ۹ماهه اول سال محقق شده که امیدواریم تا پایان سال بیش از میزان پیش بینی شده شغل ایجاد گردد .

رئیس اداره کار ،تعاون و رفاه اجتماعی کوهبنان افزود در راستای بهبود وضعیت ایمنی معادن و کاهش حوادث ناشی از کار و همچنین افزایش آگاهی و اطلاعات مسوولان ایمنی معادن با توجه به وضعیت خاص و حساس معادن شهرستان برای دومین سال متوالی اقدام به برگزاری المپیاد ایمنی گردید و همچنین دوره های آموزشی مختلفی برگزار شد و بازرسی های مستمر از معادن افزایش پیدا کرد.

وی یادآور شد مجموع اقدامات یاد شده باعث گردید حوادث ناشی از کار کاهش قابل توجهی داشته باشد که خوشبختانه در سال جاری شاهد حادثه منجر به فوت در معادن شهرستان نبودیم .

ایشان ادامه داد با توجه به رونق ساخت و سازها در شهرستان و افزایش تعداد کارگران ساختمانی سامان دهی این قشر در دستور کار قرار گرفت و برای اولین بار انجمن صنفی کارگران ساختمانی جهت تحقق مطالبات آنان تشکیل گردید و آموزش های لازم جهت رعایت اصول ایمنی برای آنان در حال انجام می باشد.

سیف الهی تصریح نمود در حوزه تعاونی تشکیل و فعال سازی تعاونی های مهم و حساس از جمله دهیاری ها ،بهره برداری منابع طبیعی ،تعاونی های مصرف و تامین نیاز  تولید کنندگان و همچنین مسکن مهر در اولویت اصلی قرار گرفت بخصوص مسکن مهر که اقدامات موثری انجام شد که امیدواریم با حل شدن مشکلات شرکت ها شاهد خانه دار شدن اعضای این تعاونی ها باشیم .

انتهای پیام /نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید