۱۷:۳۰:۱۵ - جمعه ۸ تیر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد
ثبت فن تهیه کشک خلال کوهبنان و مراسم برپایی خیمه ابوالفضل طغرالجرد در فهرست آثار ملی کشور
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از ثبت فن تهیه کشک خلال کوهبنان و مراسم برپایی خیمه ابوالفضل طغرالجرد در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

به گزارش کوهبنان امید ،  “غلامرضا فرخی” اظهار کرد: در نشست اخیر کمیته ثبت آثار میراث ناملموس کشور که در استان اردبیل برگزار شد،۶ پرونده از استان کرمان پس از بررسی و تأیید نهایی به ثبت ملی رسید.
1578 2 222 1172 1577 ثبت فن تهیه کشک خلال کوهبنان و مراسم برپایی خیمه ابوالفضل طغرالجرد در فهرست آثار ملی کشور

وی بیان کرد: این آثار شامل مراسم حنابندان شهرستان جیرفت، مهارت ساخت و نواختن سوتک گلی شهداد، فن تهیه کشک خلال کوهبنان، مراسم برپایی خیمه ابوالفضل طغرالجرد، فن تهیه عروسک لپتو شهداد و هنر قطاعی کرمان می شود.

فرخی با اشاره به اینکه پرونده‌های مذکور در چند ماه اخیر تکمیل و به تهران ارسال شدند که خوشبختانه این پرونده‌ها موفق به ثبت در فهرست آثار ناملموس کشور گردیدند، اظهار کرد: با ثبت این ۶ اثر تعداد آثار ثبتی استان کرمان در حوزه میراث فرهنگی ناملموس کشور، به ۷۷ اثر می رسد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مد نظر این اداره کل ثبت آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی در فهرست آثار ملی و سپس در فهرست میراث جهانی(یونسکو) است که به خوبی در حال انجام
می باشد.

انتهای پیام -ایسنا

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید