۰:۴۶:۰۶ - پنجشنبه ۹ فرو ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جانشین ستاد حوادث کوهبنان خبر داد
جاری شدن رودخانه طغرالجرد در اثر بارندگی های چند روز اخیر
بارندگی های شب گذشته در شهرستان کوهبنان باعث جاری شدن رودخانه طغرالجرد گردید که تدابیر قبلی و مدیریت صحیح انجام شده در مقوله احداث بند سنگ و سیمان و بازگشایی مسیر رودخانه در محل معدن اصلی باعث عدم خسارت از این سیلابی شدن رودخانه گردید.

به گزارش کوهبنان امید ، محسن ایزدی جانشین ستاد حوادث کوهبنان در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری  بیان داشت نابسامانی های جوی و بارش باران از ابتدای سال جاری خوشحالی کشاورزان و دامداران کوهبنانی را در پی داشت و از طرفی مشکلاتی برای میهمانان نوروزی و گردشگران در پی داشت .

%d8%af%d8%b3%d8%aa%d9%87%e2%80%8c%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c %d9%86%d8%b4%d8%af%d9%87 328 222 1172 1577 %d8%ad%d9%88%d8%a7%d8%af%d8%ab جاری شدن رودخانه طغرالجرد در اثر بارندگی های چند روز اخیر

وی ادامه داد میانگین بارش های سال زراعی از اول مهرماه سال گذشته تا کنون بیش از ۷۸/۲ میلیمتر گزارش شده است و میزان بارش براساس گزارش دستگاه خودکار هواشناسی شهرستان در روزهای اخیر در مجموع ۱۱/۸ میلیمتر بوده است.
ایزدی افزود هنوز تا میانگین سال های زراعی اخیر خیلی فاصله وجود دارد و می طلبد همشهریان هم در بحث آب مصرفی شرب و آب مصرفی کشاورزی نهایت صرفه جویی و استفاده از تکنولوژی های جدید را در دستور کار خود قرار دهند.
وی خاطر نشان کرد آبیاری مزارع بایستی از روش های سنتی به روش های قطره ای و نسل های جدید تکنولوژی ارتقا یافته و الگویی برای منطقه باشند.
ایشان بیان داشت بارندگی های شب گذشته در شهرستان کوهبنان باعث جاری شدن رودخانه طغرالجرد گردید که تدابیر قبلی و مدیریت صحیح انجام شده در مقوله احداث بند سنگ و سیمان و بازگشایی مسیر رودخانه در محل معدن اصلی باعث عدم خسارت از این سیلابی شدن رودخانه گردید. معاون عمرانی فرمانداری کوهبنان ابراز داشت این مهم به همت ادارات منابع طبیعی و اداره آبیاری و معدن منطقه اصلی و با تدبیر فرماندار شهرستان و مصوبات جلسات شورای مدیریت بحران شهرستان در سال ۹۶ و ۹۷ بوده است.
وی ابراز داشت برگزاری جلسه ستاد بحران ،آماده باش نیروهای امدادی و تجهیزات خودرویی، تلاش در راستای اسکان مسافران در مدارس ، میهمان سرای ادارات و بقاع متبرکه و …از جمله اقدامات طی چند روز گذشته در کوهبنان هستند.
ایزدی خاطر نشان کرد در هفتمین روز از بهار هم مردم کوهبنان شاهد ناپایداری های جوی بودند به گونه که برای ساعتی شاهد بارش پراکنده باران در برخی نقاط شهرستان بودیم .
وی بیان داشت بیشترین میزان بارش های گزارش شده از عصر روز پنجم فرودین ماه تا شامگاه روز ۶ فروردین ماه در بخش طغرالجرد و منطقه کوهستانی معادن زغالسنگ گزارش شده که بجز ریزش ترانشه های جاده کوهبنان به زرند و مرکز استان خسارتی دیگر نداشته که آن هم با همت راهداران شهرستان فورا جمع آوری گردیده است.
معاون عمرانی فرمانداری کوهبنان افزود همچنین در شهر کوهبنان نیز مشکل خاصی نبوده و آمادگی اعضای مدیریت بحران شهرستان نیز در جلسه روزهای اخیر بررسی و هماهنگی بین دستگاه ها جهت مقابله با آب گرفتگی های احتمالی انجام شده است.
وی ادامه داد در اثر بارندگی های اخیر برخی جاده های خاکی روستایی کوهبنان دچار آب بردگی شده اند و خساراتی وارد شده که هماهنگی لازم برای تیغ زنی جاده ها انجام شده که ان شاء الله بزودی مشکل مرتفع خواهد شد.
ایزدی از مسافران نوروزی درخواست نمود از استقرار و اسکان در حاشیه رودخانه ها و مناطق پست خودداری کنند و تا حد امکان از سفرهای غیر ضرور پرهیز نمایند و در صورت هر گونه مشکل با ستاد مرکزی اسکان مسافران نوروزی مستقر در فرمانداری کوهبنان شماره ۳۳۴۹۴۵۳۲ تماس برقرار کنند.
انتهای پیام  -نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید