۱:۱۹:۱۲ - پنجشنبه ۱۶ شهر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جایگاه فعلی کوهبنان در زمینه گردشگری مناسب نیست
به گزارش کوهبنان امید ، محمود وفایی مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کوهبنان در اولین جشنواره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کوهبنان گفت:برای معرفی ظرفیت مناطق برگزاری چنین جشنوارهایی ضروری است چون کمک می کند به اقشار مختلف که روزهایی شاد را در مناطق خوش آب و هوا سپری کنند. […]

به گزارش کوهبنان امید ، محمود وفایی مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کوهبنان در اولین جشنواره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کوهبنان گفت:برای معرفی ظرفیت مناطق برگزاری چنین جشنوارهایی ضروری است چون کمک می کند به اقشار مختلف که روزهایی شاد را در مناطق خوش آب و هوا سپری کنند.

 

1578 2 222 1577 جایگاه فعلی کوهبنان در زمینه گردشگری مناسب نیست

وی ادامه داد :کوهبنان از جهت میراث فرهنگی ،تاریخی ،جاذبه های طبیعی و اقلیم خوب و مناسب و برخورداری از هنر صنایع دستی در رشته های مختلف شهرستان منحصر به فردی است .
مدیر کل میراث فرهنگی استان ابراز داشت :در شرایطی که کشور در مسیر توسعه قرار گرفته و مسوولان به این نتیجه رسیدند یکی از محورهای توسعه گردشگری است و ما باید از نفت به عنوان تنها در آمد فاصله بگیریم لذا توجه به گردشگری باید در دستور کار باشد .
وی ابراز داشت :کوهبنان از نظر طبیعی بسیار جذاب است لذا در حوزه گردشگری می تواند به سمت و سوی اشتغال برود البته جایگاه فعلی کوهبنان مناسب نیست باید کوهبنان به مرکز رویدادهای علمی و فرهنگی استان و ملی مبدل شود .
وفایی گفت :در کوهبنان باید جشنواره های علمی و فرهنگی استانی و ملی برگزار شود که مشتاقان فرهنگ ،علم ،ادبیات و عرفان به سمت و سوی کوهبنان بیایند .
وی تصریح نمود :خانه های قدیمی باید به محل اقامت مسافرین و میهمانان مبدل شود و جشنواره بصورت سالانه به جهت ژرفای تاریخی در سطح ملی برگزار کنیم تا کسانی که مطالعات تاریخی دارند کارهای خود را ارائه کنند.
وی ادامه داد :باید زمینه تکریم شخصیت های علمی و فرهنگی فراهم شود البته بحث گردشگری معدن هم باید در کوهبنان مورد توجه جدی قرار گیرد چون شهرستان های شمالی این ظرفیت رادارند که گردشگران ماجرا جو را جذب می کند .
مدیر کل میراث فرهنکی استان بیان داشت :معادن باید بعنوان یک ظرفیت مورد توجه باشد که با حضور هر گردشگر حدود شش تا هفت شغل ایجاد می شود.
ایشان تصریح نمود:با توجه به اینکه کوهبنان در مرز کرمان با استان یزدقرار دارد باید در راستای پویایی میراث فرهنگی شهرستان گام برداشت و ظرفیت ها را به بهترین نحو ممکن معرفی نمود.
انتهای پیام /نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید