۲:۵۱:۵۶ - دوشنبه ۱ مرد ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جشنواره بزرگ کتابخوانی رضوی در کوهبنان
به گزارش کوهبنان امید ، خلیل‌الله باقی‌زاده مدیر امور کتابخانه‌های عمومی کوهبنان به خبرنگار این پایگاه خبری  گفت: چند سالی است که مردم حتی در دورترین نقاط عطر و بوی رضوی را استشمام می کنند و به شیوه های مختلف ارادت خویش را به ولایت و امامت خصوصا مقام شامخ علی بن موسی الرضا (ع) […]

به گزارش کوهبنان امید ، خلیل‌الله باقی‌زاده مدیر امور کتابخانه‌های عمومی کوهبنان به خبرنگار این پایگاه خبری  گفت: چند سالی است که مردم حتی در دورترین نقاط عطر و بوی رضوی را استشمام می کنند و به شیوه های مختلف ارادت خویش را به ولایت و امامت خصوصا مقام شامخ علی بن موسی الرضا (ع) ولی نعمت کشورمان به نمایش می گذارند لذا هدف اصلی این جشنواره آشناساختن عاشقان و علاقه مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی باسبک زندگی اسلامی ورضوی است و در واقع هدف دوم ترویج مطالعه مفید است.

364 222 1577 جشنواره بزرگ کتابخوانی رضوی در کوهبنان
وی ادامه داد خوشبختانه سال گذشته جوانان،نوجوانان وخردسالان فراوانی در این مسابقه مشارکت داشته اند. مدیر امور کتابخانه های عمومی کوهبنان تاکید نمود در سال گذشته بیش از۸۰۰نفر از علاقمندان حضورداشته اند نظر به اینکه کتاب خوانی در سه بخش نقاشی کودکان ،کتاب خوانی نوجوانان،جوانان برگزار گردید.
وی خاطر نشام کرد زلزله شب یلدا مشکلاتی برای شهروندان خصوصا کتابخانه عمومی شهید اول کوهبنان در پی داشته اما امیدواریم امسال هم شاهد این افتخارباشیم علاقمندان بایستی تاپایان تیرماه پاسخنامه های مکتوب وآنلاین خود را به دبیرخانه تحویل دهند.
باقی زاده تصریح نمود امسال تعدادمنابع به ۷کتاب افزایش یافته که درخصوص زندگی امام رضا (ع)و حضرت معصومه (س)می باشند.
وی بیان داشت برگزاری این جشنواره در دو بخش مکتوب و الکترونیکی، بخش ویژه جشنواره الکترونیکی و شرکت در مسابقه کتابخوانی به صورت اینترنتی است که باعث جذب تعداد زیادی از مخاطبین کتاب خوانی به این جشنواره شده است.

ایشان ادامه داد سوالات و پاسخنامه‌های این بخش توسط کارشناسان امر به‌شکلی متفاوت از یکدیگر طرح شده و در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گرفته است.
رئیس اداره امور کتابخانه های عمومی کوهبنان بیان داشت اتمام مهلت ثبت‌نام بخش مکتوب و بخش الکترونیک جشنواره کتابخوانی رضوی تا ۳۰ تیرماه است.
وی یادآور شد سوالات این بخش به صورت اینترنتی به کاربران ارسال شده و پاسخ‌ها نیز به صورت اینترنتی دریافت می‌شود.
ایشان گفت در رده سنی کودکان و خردسالان (۴ تا ۱۱ سال) کتاب‌های «مهمان خراسان» نوشته سعید بیابانکی از انتشارات به‌نشر و «مژده گل» نوشته محمود پوروهاب از نشر جمکران با موضوع داستان‌هایی از زندگی امام رضا(ع) و در رده سنی نوجوان (۱۱ تا ۱۷ سال) کتاب‌های «مسافر هشتم» با موضوع امام رضا(ع) و «کاش تو را می‌دیدم» با موضوع حضرت معصومه(س) نوشته مژگان شیخی از نشر قدیانی، به عنوان منابع این جشنواره معرفی شده است.
باقی زاده بیان داشت در بخش جوان و بزرگسال (۱۷ سال به بالا) این جشنواره نیز کتاب‌های «ماه هشتم» اثر مهدی غلامعلی از نشر دارالحدیث با موضوع امام رضا(ع)، «مهر ولایت در آسمان ایران» اثر آیت‌الله کریمی جهرمی از نشر بوستان کتاب با موضوع امام رضا(ع) و کتاب «به سپیدی یک رؤیا» اثر فاطمه سلیمانی از نشر کتاب نیستان با موضوع حضرت معصومه(س) به عنوان منابع این جشنواره معرفی شده است.
وی تاکید نمود این جشنواره همچنین به منظور ترویج سبک زندگی رضوی، بخشی با عنوان «مسابقه کتابخوانی خانواده رضوی» با حضور تمام اعضای خانواده برگزار می‌کند بر این اساس شرکت برای تمامی علاقه‌مندان در تمامی گروه‌های سنی میسر است.
ایشان به نحوه دریافت منابع و پرسشنامه علاقه‌مندان برای شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره نمود و افزود علاقمندان می‌توانند برای دسترسی به منابع این جشنواره به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنند.
رئیس اداره امور کتابخانه های عمومی کوهبنان ادامه داد همچنین علاقه مندان می توانند پرسشنامه و فایل PDF منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی را از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور (www.iranpl.ir) دریافت کنند.
وی به نحوه شرکت در مسابقه اشاره نمود و گفتشرکت کنندگان در رده سنی نوجوان، جوان و بزرگسال می‌توانند هریک از منابع معرفی شده را انتخاب و به سوالات آن پاسخ دهند. ایشان خاطر نشان کرد پاسخنامه ارسالی باید در یکی از قالب‌های فردی یا خانوادگی (۲، ۳، ۴، ۵ نفره و بیشتر) تکمیل و ارسال شود و تکمیل مشخصات فردی (مشخصات شناسنامه‌ای، کد ملی، تحصیلات، نشانی کامل پست الکترونیکی، شماره تلفن ثابت و همراه) در پاسخنامه الزامی است.
باقی زاده گفت همچنین ۲ روش برای شرکت کودکان در مسابقه پیش بینی شده است که در روش اول: تصویرسازی (نقاشی) از جذاب‌ترین بخش کتاب به انتخاب کودک و در
روش دوم: ضبط و ارسال فایل ویدئویی از معرفی کتاب‌ها همراه با خوانش جذاب ترین بخش‌های کتاب به انتخاب شرکت کنندگان است.
ایشان ادامه داد شرکت کنندگان در هر ۲ روش باید صفحه مربوط به بخش معرفی شده و یا تصویرسازی شده از کتاب را قید کنند البته به این ترتیب کودکان می‌توانند با کمک والدین خود توضیحات اجمالی پیرامون کتاب، بازگویی قصه‌ای از کتاب، خواندن بخشی از کتاب و … را با استفاده از گوشی‌های موبایل، ضبط و در سامانه جشنواره که متعاقبا اعلام خواهد شد با هشتگ کتابخوانی رضوی بارگذاری کنند.
وی به مهلت و نحوه ارسال پاسخنامه ها اشاره نمود و افزودشرکت‌کنندگان می‌توانند پاسخنامه‌های خود را تا ۳۱ تیرماه سال ۱۳۹۷ به یکی از کتابخانه‌های عمومی در سراسر کشورتحویل دهند.
وی تصریح نمود برنامه های کتابخانه برای معرفی کتابها وتشویق اعضا به مشارکت به ویژه دربخش نقاشی کودک و بخش آنلاین کتابخوانی توسط کتابداران شهرستان دردوکتابخانه نهادی شهیداول و امام علی (ع) ومشارکتی امام خامنه ای بویژه توسط بانوان کتابدارکتابخانه شهیداول که شایسته تقدیراست.
ایشان ابراز داشت ادارات ورزش وجوانان ،شهرداری ،آموزش وپرورش دفترامام جمعه از جمله نهادهایی هستند که با دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان کوهبنان همکاری داشتند.
باقی زاده گفت داوری آثار هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از ۱۵ مرداد سال جاری آغاز می شود و اختتامیه این جشنواره نیز در ایام دهه ولایت (دهه اول شهریور) با حضور افراد و خانواده‌های برگزیده در سطح ملی برگزار خواهد شد.
وی تاکید نمود همچنین ۳۱۳ نفر از برگزیدگان بخش انفرادی علاوه بر دریافت لوح سپاس و تندیس هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، جایزه یک میلیون ریالی نیز دریافت می کنند.
رئیس اداره امور کتابخانه های عمومی کوهبنان یادآور شد علاوه بر این ۸ جایزه ویژه به ۸ برگزیده بخش خانوادگی اهدا می شود که مبلغ ۵ میلیون ریال به خانواده اول و دوم ۲ نفره،مبلغ ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به خانواده اول ۳ نفره،مبلغ ۱۰ میلیون ریال به خانواده اول ۴ نفره،
مبلغ ۱۵ میلیون ریال به خانواده اول ۵ نفره،مبلغ ۵ میلیون ریال به خانواده دوم ۳ نفره،مبلغ ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به خانواده دوم ۴ نفره،
و مبلغ ۱۰ میلیون ریال به خانواده دوم ۵ نفره تعلق خواهد گرفت.

انتهای پیام /نامجو کوهبنانی