۱:۰۸:۴۵ - یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جشنواره میراث فرهنگی کوهبنان برگزار می شود.
به گزارش کوهبنان امید ، محمد رضا مهدلو فرماندار کوهبنان درجلسه میراث فرهنگی شهرستان گفت: کوهبنان که در شمالی ترین نقطه استان قرار گرفته اثار مذهبی ،تاریخی ،طبیعی ،گردشگری و میراثی فراوانی را در دل خود جای داده است . وی ابراز داشت :وجود چهار امام زاده واجب التعظیم در کنار سلسله برج ها ،قلعه […]

به گزارش کوهبنان امید ، محمد رضا مهدلو فرماندار کوهبنان درجلسه میراث فرهنگی شهرستان گفت: کوهبنان که در شمالی ترین نقطه استان قرار گرفته اثار مذهبی ،تاریخی ،طبیعی ،گردشگری و میراثی فراوانی را در دل خود جای داده است .

1578 2 222 1577 جشنواره میراث فرهنگی کوهبنان برگزار می شود.

وی ابراز داشت :وجود چهار امام زاده واجب التعظیم در کنار سلسله برج ها ،قلعه ها ،مساجد تاریخی همچنین مدرسه عرفان اسلامی ،موقعیت جغرافیایی به همراه اب و هوای مساعد باعث شده که در گذشته بزرگان و فرهیختگان حوزوی ، علمی ،ادیبان ،شاعران ،خطیبان و…از جای جای کشور خود را به کوهبنان برسانند.
فرماندار کوهبنان تاکید کرد:در گذشته و حال علما و عرفای بزرگی در کوهبنان پرورش پیدا کرده اند که در طول تاریخ در جای جای کشور منشا خدمات ارزنده ای بوده اند لذا در صددیم که در اینده نزدیک جشنواره میراث فرهنگی با موضوع مشاهیر و فرهیختگان کوهبنان را همزمان با عید غدیر با حضور مسئولین استانی برگزار کنیم.
وی خاطر نشان کرد : در بحث گردشگری بدنبال معرفی آثار و استفاده از وجود گردشگران هستیم که برگزاری همایش ها و جشنواره های مردم شناسی به صورت مستمر در کوهبنان ضروری به نظر می رسد .
مهدلو تصریح نمود :در بحث گردشگری باید زمینه به گونه ای فراهم شود که با حضور گردشگران پول به شهرستان تزریق شود که حضور گردشگران و مسافران در منطقه به گونه ای باشد که در رونق افتصادی و رونق بازار شهرستان موثر باشد .
وی تاکید کرد :برگزاری جشنواره میراث فرهنگی همراه با اجرای برنامه های شاد و متنوع و در کنار ان راه اندازی غرفه ها باید مد نظر باشد البته به صورتی برنامه ریزی شود که نمایشگاه چند روز فعالیت نماید.
مقام عالی دولت در کوهبنان بیان داشت :مکان همایش استادیوم بزرگی ورزشی شهرستان خواهد بود و  غرفه های جنبی همایش در راستای اموزش سفال گری ،مشک دوزی ،گیوه کشی و….نیز در دستور خواهد بود .
وی یاداور شد :دعوت از فرهیختگان . ،شاعران و ادیبان . ،دعوت از بانوان صنایع دستی ، ،ارائه و معرفی محصولات تولید روستایی،ارائه محصولات دانش اموزان مدرسه تربیت شهرستان و…در برگزاری این همایش مد نظر است.
انتهای پیام /نامجو کوهبنانی