۱۱:۳۵:۲۰ - دوشنبه ۱۳ فرو ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون عمرانی فرمانداری کوهبنان
جمهوری اسلامی شکل نوینی از نظام های حکومتی است
محسن ایزدی معاون عمرانی فرمانداری کوهبنان : جمهوری اسلامی شکل نوینی از نظام های حکومتی است که تلاش می کند با استعانت از منویات مقام معظم رهبری همچنین الهام از قوانین و تعالیم نجات بخش اسلام الگوی زندگی جدیدی درعرصه ی اجتماعی و سیاسی بشر امروزی ارائه دهد تا بر اساس آن نیازهای مادی و معنوی انسان تواما فراهم شو

به گزارش کوهبنان امید ،  محسن ایزدی معاون عمرانی فرمانداری کوهبنان ضمن تسلیت سالروز شهادت امام هفتم گفت ۱۲ فروردین یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است در این روز با رای ۹۸/۲ درصدی مردم نظام سیاسی کشور پس از ۲۵۰۰ سال از نظام سلطنتی به نظام جمهوری اسلامی وحکومت مردمی تغییر یافت و این روز بعنوان روز جمهوری اسلامی در تاریخ نام گرفت.

1578 328 222 %d8%b3%db%8c%d8%a7%d8%b3%db%8c جمهوری اسلامی شکل نوینی از نظام های حکومتی است

وی عنوان کرد پس از آن که قرن ها تئوری جدایی دین از سیاست و نظام های حکومتی لائیک بر دنیا سیطره داشت و قوانین شرعی و الهی امری خصوصی در زندگی مردم تعبیر می شد در ۱۲فرودین سال ۵۸ نظامی متولد شد که این نظریه‌ها را در قرن بیستم باطل کرد و حکومت اسلامی را براساس موازین وآموزه‌های دینی به منصه ظهور و عمل رساند.
ایزدی ادامه داد جمهوری اسلامی شکل نوینی از نظام های حکومتی است که تلاش می کند با استعانت از منویات مقام معظم رهبری همچنین الهام از قوانین و تعالیم نجات بخش اسلام الگوی زندگی جدیدی درعرصه ی اجتماعی و سیاسی بشر امروزی ارائه دهد تا بر اساس آن نیازهای مادی و معنوی انسان تواما فراهم شود.
وی بیان داشت در زمان تعیین نظام سیاسی کشور پس از سرنگونی نظام شاهنشاهی «جمهوری دمکراتیک»، «جمهوری»، «حکومت اسلامی» و … از جمله نظام هایی بود که مطرح شد ولی امام راحل از همان ابتدا تاکید فراوانی بر استقرار نظام حکومتی جمهوری اسلامی داشتند به طوری که برجمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر تاکید کردند.
معاون عمرانی فرمانداری کوهبنان افزود این تاکید نیز بر اساس خواست مردم در دوران مبارزات علیه حکومت پهلوی بود که در شعار آنها موج می زد و مردم در همه تظاهرات‌ها یکپارچه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را فریاد می‌کشیدند.
وی ابراز داشت آزادی از دیگرشعارها و خواسته‌های ملت ایران در ایام انقلاب بود که با استقرار جمهوری اسلامی شکل عملی به خود گرفت و قشرهای مختلف با حضور در تمام صحنه‌ها آزادانه به خواسته‌های خود جامه عمل پوشانده و در تعیین سرنوشت خود مشارکت می‌کنند.
ایشان تصریح نمود گرچه لغت آزادی نیزهمانند دیگر واژه‌ها امروزه مظلوم واقع شده و در نظام سلطه مصادره می‌شود و با نام آزادی حقوق خیلی‌ها توسط استکبار تضییع می‌گردد ولی این واژه در اسلام و جمهوری اسلامی معنای متعالی دارد.
ایزدی ادامه داد بر این اساس مردم طبق قانون برای تعالی و کمال خود از حق انتخاب و آزادی بیان برخوردار هستند وکسی نمی تواند این حق را از مردم سلب کند لذا در مکتب اسلام سلب آزادی و حق انتخاب از خود نیز نوعی ظلم به خویش است.
وی یادآور شداستقلال بعد دیگری از نظام جمهوری اسلامی ایران است که با استقرار آن ملت ایران از وابستگی به شرق و غرب رهایی یافت و در عرصه بین الملل با حفظ اصول به دفاع از حقوق خویش پرداخت. ایشان گفت ایران و سرنگونی نظام سلطنتی پهلوی علاوه بر اینکه تحولات داخلی به دنبال داشت تغییراتی در نظام بین الملل به ویژه در خاورمیانه ایجاد کرد تغییراتی که با اهداف استعمارگران همسو و سازگار نبود و دشمنی آنان را علیه ملت ایران برانگیخت.
معاون عمرانی فرمانداری کوهبنان بیان داشت از این رو حفظ استقلال ،آزادی و جمهوری اسلامی هزینه‌هایی در برداشته و دشمنان این مرزوبوم با طراحی توطئه‌های مختلف از جمله جنگ تحمیلی، ترور شخیصت‌های سیاسی، تحریم اقتصادی و فشارهای همه جانبه جهانی … و درنهایت ایجاد موانع و دشمنی در دست یابی به فناوری صلح آمیزهسته‌ای سعی در خدشه دار کردن استقلال ملت هوشیار ایران اسلامی دارد.
وی تاکید نمود ملت ایران در آغاز دهه پنجم استقرار «استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی» با تجدید پیمان با آرمانهای امام خمینی (ره) معمارکبیر انقلاب اسلامی و شهیدان به خون خفته و تجدید عهد با ولی امر مسلمین جهان بار دیگر بر حفظ این ارزش ها پای می‌فشارد و روز «جمهوری اسلامی» را به عنوان یکی از ماندنی ترین روزهای تاریخی این سرزمین گرامی می‌دارد.
ایشان ضمن تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) گفت که گرچه ایشان سال های متوالی در زندان بود لیکن با امید آزادی اسلام و با صبر و شکیبایی به ترویج دین مبین اسلام پرداخت و لحظه ای از آرمان خویش کوتاه نیامد تا این که در مسیر حق و حقیقت به شهادت رسید.
انتهای پیام  -نامجو کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید