۱۷:۱۴:۴۵ - سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خانواده‌ها بر آگاهی‌بخشی به فرزندان خود مبادرت ورزند
 به گزارش کوهبنان امید ،با حضور اعضای شورای اداری و کارشناسان اداری آموزش و پرورش کوهبنان کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محل نمازخانه  آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد. در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین عباس جعفری امام جمعه کوهبنان گفت:امروز سالروز شهادت حضرت حمزه سیدالشهداست که در جنگ احد به دست […]

 به گزارش کوهبنان امید ،با حضور اعضای شورای اداری و کارشناسان اداری آموزش و پرورش کوهبنان کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محل نمازخانه  آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.
328 364 222 1577 خانواده‌ها بر آگاهی‌بخشی به فرزندان خود مبادرت ورزند
در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین عباس جعفری امام جمعه کوهبنان گفت:امروز سالروز شهادت حضرت حمزه سیدالشهداست که در جنگ احد به دست دشمنان اسلام به شهادت رسید در حالی که یار و یاور پیامبر اکرم ص بود و با تمام وجود در خدمت پیامبر بود.
وی ادامه داد:نه تنها حمزه سید الشهدا خود در خدمت پیامبر بود بلکه به اطرافیان هم سفارش می کرد در خدمت پیامبر باشند البته حضرت خدیجه هم با حمایت های مالی و فکری در خدمت رهبر و مقتدای خویش بود.
امام جمعه کوهبنان تاکید کرد :حمزه سید الشهدا در حفاظت از پیامبر و مسائل میدانی همواره تمام وقت در خدمت پیامبر بود ایشان هم در زمان زندگی و هم در حال حاضر مورد بغض و کینه دشمنان و بدخواهان بود لذا دشمن به تخریب قبر ایشان مبادرت ورزید .
وی ابراز داشت :در ایام شهادت عبدالعظیم حسنی قرار داریم شخصیتی که از لحاظ نسب از نوادگان امام حسن مجتبی ع که در عصر امام رضا و امام جواد بود انسانی که بیدار و بصیر بود ایشان بدون هیچ گونه چون و چرا در رکاب رهبر و مقتدای خویش بود و همواره اطاعت از امامت را در راس برنامه خود قرار داد .
حجت الاسلام و المسلمین تصریح نمود:در حال حاضر هم اطاعت و در خدمت ولایت و رهبری بودن میتواند تمام توطئه ها و نقش های دشمنان را نقش بر آب کند.
امام جمعه کوهبنان گفت:دشمنان که از انقلاب اسلامی در هراس هستند همواره در صددند تا به هر طریق ممکن به کشور ما ضربه بزنند که از مهمترین اقدامات انها حمایت از تولید کنندگان و صادر کنند مواد مخدر است.
وی خاطر نشان کرد:دشمن برای گرفتار کردن جوانان ما به هر ترفندی دست می زند لذا در صدد برامد که با جایگزین کردن مواد مخدر صنعتی جوانان و نوانان ما را زمین گیر کند .
ایشان تاکید کرد:خانوادها باید مراقبت بیشتری بر رفت و امد و دوستان فرزندان خود داشته باشند و همواره بر اگاهی دادن به فرزندان خود مبادرت ورزند.
در ادامه رضا توکلی پور مدرس و مشاور امور خانواده گفت: ۲۷احساس در وجود انسان وجود دارد که حس غم ماندگارترین انهاست که خود باعث بروز برخی مشکل دیگر در زندگی انسان می شوند.
وی خاطر نشان کرد:میزان نشاط و شادی در بین مردم کوهبنان بسیار پایین هست که ارتفاع از سطح دریا ،موقعیت جغرافیایی و….از جمله انهاست که باعث کاهش اعتماد به نفس در بین مردم می شود.
توکلی پور تاکید کرد :متاسفانه آمار طلاق در کوهبنان نسبت به جمعیت رضایت بخش نیست
لذا افراد به سمت و سوی مواد مخدر خصوصا مواد مخدر صنعتی روی میاورند که منشا انها استفاده از قلیان است.
مدرس امور خانواده گفت :از طرفی مهاجرت هم انگیزه را از همه گرفته و باعث شده مردم کوهبنان به آینده شهرستان امیدوار نباشند از طرفی اعتماد به نفس در بین مردم خصوصا دانش اموزان پایین هست که باعث شده قدرت ریسک پذیری در بین مردم کاهش پیدا کند .
وی ابراز داشت :رفیق ادم که ساکت است در حال حاضر گوشی های موبایل شدند که باعث گوشه گیری و انزوا طلبی همگانی خصوصا فرزندان ما شده است که در نهایت مشکلاتی برای خانوادها در پی دارد.
توکلی پور تصریح نمود :البته فقر ،بیکاری ،مسائل اقتصادی و..از جمله عواملی است که باعث بروز مشکلاتی می شود و در نهایت ممکن است منجر به اعتیاد و بروز آسیب های اجتماعی
می شود.
انتهای پیام /نامجو کوهبنانی