۱۷:۲۸:۰۲ - سه شنبه ۱۶ مرد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوب‌شرق کشور
خریداری کتب ارزشمند خطی از مردم
مدیرکل مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوب‌شرق کشور گفت: برخی کتب خطی در اختیار مردم است که کتب ارزشمند خطی خریداری می‌شوند تا پس از مرمت در شرایط خاص نگهداری شوند.

به گزارش کوهبنان امید ،  جلسه آموزشی یاوران اسناد ملی و تاریخی کوهبنان با حضور فرماندار،بخشدار مرکزی، مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان کرمان، رئیس اداره ورزش و‌جوانان و دهیاران روستاها در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

1578 328 222 1577 خریداری  کتب ارزشمند خطی از مردم

در این نشست مدیر کل اسناد و کتابخانه ملی کرمان گفت : سازمان اسناد دولتی و سازمانی علمی ، خدماتی و پژوهشی است اسناد را که هویت ملی و فرهنگی کشور هستند را نگهداری می کند البته حفظ اسناد دولتی از جمله وظایف ماست .
وی بیان داشت:مدیران ادارات بایستی به بایگانی ادارات توجه بیشتری داشته باشند جون بایگانی نبض هر اداره است جا دارد فردی توانمندو علاقمند در این سمت قرار گیرد چرا که برخی پرونده ها تا ۴۰ سال در بایگانی ادارات نگهداری و در ادامه به سازمان اسنادارسال می شود .
معصومه رفیعی پور تصریح نمود: برخی اسناددر دست مردم است لذا ما بعنوان پاسدار فرهنگی کشور وظیفه حفظ و نگهداری اسناد را داریم که یاوران اسناد که دهیاران و شوراهای شهر و روستا هستند می توانند کمک شایانی در این راستا داشته باشند .
وی خاطر نشان کرد:برخی اسناد در دست مردم هستند که جنبه خانوادگی دارند و می توانند در تهیه شجره نامه ها کمک کنند و در صورت ارزش ثبت شوند .
مدیر کل اسناد وکتابخانه ملی کرمان بیان داشت : برخی کتب خطی در اختیار مردم است که کتب ارزشمند خطی خریداری می شوند تا پس از مرمت در شرایط خاص نگهداری شوند و برخی اسناد می توانند به موزه ها منتقل شوند.
وی افزود: جا دارد اسناد ازدواج قدیمی ها جمع آوری و ثبت شوند برخی اسناد فقط در اختیار پژوهش گران قرار می گیرد البته از اهدا کنندگان سندهای تاریخی طی مراسمی تجلیل خواهد شد.
نامجو کوهبنانی
انتهای پیام ۸۰۰۱۲

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید