۲:۱۸:۲۸ - دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان
خودکفایی و افزایش صادارات و تکیه به توان داخلی از مزایای تحریم توسط دشمنان است
سرهنگ زاهدی : خودکفایی و افزایش صادارات و تکیه به توان داخلی از مزایای تحریم توسط دشمنان است که در نهایت پیروزی و سربلندی ایران اسلامی را در بر دارد . 

به گزارش کوهبنان امید ، مجمع بسیج شهرستان کوهبنان با حضور امام جمعه ،فرماندار ،فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از فرماندهان نظامی ،ائمه جماعت مساجد و مدارس ، بسیجیان ،فرماندهان واحدهای مقاومت بسیج و مربیان طرح صالحین شهرستان در محل حسینیه محبان ولایت حوزه شهری برگزار شد .

 

1578 328 222 1577 خودکفایی و افزایش صادارات و تکیه به توان داخلی از مزایای تحریم توسط دشمنان است

در ابتدای این نشست عباس زاهدی  فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان ونائب رئیس اول مجمع بسیج شهرستان گفت  امروز سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی است انشاالله ما بتوانیم غیرت و خدمت شهدا را داشته باشیم تا دشمن نتواند نگاه چپ به ما کند .

وی ابراز داشت در پی اعتلای بسیج اردوهای جهادی ،گشت رضویون و…. تدارک دیده شده که نشاط و شادابی خاصی در بین بسیجیان بوجود آورده است .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان خاطر نشان کرد در طول سال با توجه به شرایط یک یا دو  بار این مجمع تشکیل می شود تا راه کارها توسط بسیجیان ارائه شوند که امروز در بحث اشتغال زایی صحبت خواهد شد.

وی تاکید کرد با توجه به دلائلی تحریم های آمریکا راه به جایی نمی برند چون این تحریم ها یک طرفه است و پیچدگی تحریم های قبلی را کم کرده است .

زاهدی بیان داشت  خودکفایی و افزایش صادارات و تکیه به توان داخلی از مزایای تحریم توسط دشمنان است که در نهایت پیروزی و سربلندی ایران اسلامی را در بر دارد .

وی ادامه داد عقب نشینی آمریکا را شاهدیم چون شاهد صادارت نفتی هستیم لذا باید بر تولید داخلی تکیه داشته باشیم که می توانیم با پول رایج سایر کشورها معادلات اقتصادی خودمان را پیش ببریم .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان افزود موضع سازمان ملل  در حمایت از ایران را شاهد بودیم که دادگاه لاهه از ایران حمایت کرد و با تهدیدهای آمریکا علیه کشورمان مخالفت نمود که امید خروج از این فراز و فرودها وجود دارد .

وی یادآور شد موضع بسیج در شهرستان دفاع از نظام و همکاری با تمامی ادارات و نهادهاست لذا باید شاهد وفاق و همدلی باشیم تا کار برای مردم انجام شود و طیف و گروه خاصی مد نظر نباشد .

ایشان ابراز داشت خدمت رسانی افرادی که در شهرستان هستند چه در زمان زلزله چه در زمان حال بر کسی پوشیده نیست لذا باید دنبال هم افزایی باشیم چون مردم به این مهم نیاز دارند .

وی تصریح نمود خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی یک فرصت و مدال افتخاری است لذا همگان باید کار را برای مردم انجام دهند.

در ادامه بدر الجهان شهید زاده رئیس کارگروه بانوان مجمع بسیج کوهبنان گفت مجمع زنان شهرستان طرح دلائل کم رنگ شدن ازدواج را بررسی نموده و نظر به این که جمعی از افراد در کوهبنان اقدام به این سنت الهی نکرده اند بر ازدواج آسان تاکید دارد .

وی تصریح نمود سرگرم شدن جوانان در فضای مجازی ، بالا رفتن هزینه های ازدواج ،تبلیغات سو دشمنان ، مهریه های سنگین،چشم هم چشمی و…از جمله عواملی است که بعضا باعث شده برخی افراد کمتر به ازدواج فکر کنند .

ایشان افزود باید مهریه از سکه طلا همانند گذشته به طرف ملک و پول سوق داده شود و خانواده ها تلاش کنند تا ازدواج ها با تشریفات و هزینه های کمتر انجام شوند.

در ادامه زهرا شعبان زاده رئیس کارگروه اقتصادی مجمع بسیج کوهبنان گفت با توجه به خشک سالی ها طی سالیان گذشته باید از کشاورزی سنتی به سمت و سوی کشاورزی مکانیزه و درآمدزا حرکت کنیم .

وی خاطر نشان کرد با توجه به شرایط آب و هوایی ،نیاز کم به آب و درآمد زایی بالا بایستی سطح کشت زعفران در شهرستان را گسترش دهیم .

شعبانی بیان داشت کشت گیاه مرزن جوش وکینوا از جمله محصولاتی است که با توجه به شرایط آب و هوایی در کوهبنان جواب می دهد و درآمد بالایی دارد .

ایشان تاکید نمود از لحاظ درامد زایی و نیاز کم به آب باید در راستای گسترش مزارع مرزن جوش در شهرستان تلاش کنیم چرا که این محصول سه سال عمر مفید دارد و در سال سوم درآمد فوق العاده ای دارد.

ایشان بیان داشت کینوا در هر هکتار دو تا سه تن برداشت دارد از لحاظ کم آبی و سود آوری این محصول عالی است و به جای برنج می توان از این محصول بهره برد.

در ادامه محمد رضا توکلی از رزمندگان و جانبازان دوران دفاع مقدس گفت به لطف خداوند انقلاب اسلامی به چهل سالگی رسید گرچه این خواسته دشمنان نبود ولی به لحاظ معنوی و دینی انقلاب ما با سایر انقلاب ها تفاوت دارد.

وی تاکید نمود باید کارهای فرهنگی در اولویت قرار گیرند لذا بایستی جلسات طرح صالحین در ادارات و معادن با دقت و ظرافت خاصی برگزار شوند .

انتهای پیام  /نامجو کوهبنانی