۱۹:۱۰:۵۰ - دوشنبه ۳۱ ارد ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
درخواست اهالی کوهبنان برای اجرای طرح دهکده سلامتی ویژه سالمندان
روزنامه اطلاعات نوشت ، جمعی از مردم شهرستان کوهبنان که به بام فرهنگی استان کرمان معروف است با ارسال نامه‌ای به معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، خواستار اجرای آزمایشی طرح دهکده سلامتی با هدف اسکان و آسایش سالمندان در این شهرستان شدند.   در بخشی از این نامه آمده است: شهرستان کوهبنان از لحاظ جغرافیایی […]

روزنامه اطلاعات نوشت ، جمعی از مردم شهرستان کوهبنان که به بام فرهنگی استان کرمان معروف است با ارسال نامه‌ای به معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، خواستار اجرای آزمایشی طرح دهکده سلامتی با هدف اسکان و آسایش سالمندان در این شهرستان شدند.

 

1578 5 222 1577 4 درخواست اهالی کوهبنان برای اجرای طرح دهکده سلامتی ویژه سالمندان

در بخشی از این نامه آمده است: شهرستان کوهبنان از لحاظ جغرافیایی در مرز بین دو استان بزرگ کرمان و یزد قرار دارد و دارای جمعیتی بالغ بر ۲۵ هزار نفر است که نزدیک به ۷۰ درصد آنها در سنین سالمندی‌اند و به دلیل مهاجرت جمعیت جوان، نرخ رشد جمعیت در آن منفی شده است. این شهرستان همجوار با سه نقطه فعال اقتصادی معدن زغال سنگ، معدن مس سرچشمه و معدن آهن چغارت بافق است که اکثر کارکنان این معادن یا بازنشستگان آنها، برای اقامت یا گذران اوقات فراغت و استراحت به کوهبنان می‌آیند. به این ترتیب جمعیت گروه سالمندان و بازنشستگان منطقه مرتباً در حال افزایش است، لذا شهرستان کوهبنان می‌تواند یکی از مناسب‌ترین مناطق برای ایجاد «دهکده سلامتی» یا مهمانپذیر سالمندان به صورت آزمایشی باشد.

در ادامه نامه تأکید شده است: به همین دلیل نزدیک به یک دهه است که اهالی این شهرستان اعم از افراد خَیّر و دولتمردان، برای ایجاد چنین مرکزی به منظور تحقق اهداف «سند ملی سالمندان»، شامل ارتقای سطح فرهنگی، توانمندسازی، حفظ و بالابردن سطح سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی، کمک به رشد سرمایه و حمایت اجتماعی، توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز امور سالمندان و امنیت مالی نظام حمایت از آنان، تلاش و فعالیت خود را با درنظر گرفتن و تخصیص زمینی به مساحت ۴ هکتار در بهترین منطقه شهر، بر بلندی تپه و جنب زیارتگاهی از امام‌زادگان معصوم که بسیار هم مورد احترام ساکنین و همچنین اهالی شهرستانهای همجوار است آغاز کرده‌اند.

در پایان آمده است: لذا از آن مقام تقاضا می‌شود که شهرستان کوهبنان را برای اجرای طرح پیمایش به صورت پیلوت انتخاب کنید و ما را در راه معرفی کوهبنان به عنوان یکی از مناطق اولیه درنظر گرفته شده برای اجرای این امرِ مهم و انسانی، یاری رسانید.

انتهای پیام /

مطلب مرتبط

کوهبنان مسن

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید