۱۸:۳۱:۲۴ - یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در نشست ویژه بازسازی منطقه زلزله‌زده کوهبنان مطرح شد -فعلا زمان جمع‌آوری کانکس‌ها نیست/تأکید بر اسکان دائمی مردم قبل از سردی هوا
به گزارش کوهبنان امید ، جلسه ویژه ستاد بازسازی شهرستان کوهبنان با حضور مدیرکل بحران استانداری، مدیرکل دفتر فنی استانداری، معاون شرکت گاز استان، مدیرکل بنیاد مسکن استان و جمعی از مدیران کل استان کرمان و مدیران شهرستان برگزار شد.   مجید سعیدی مدیرکل بحران استانداری کرمان در این جلسه گفت: اولویت نخست کاری دولت […]

به گزارش کوهبنان امید ، جلسه ویژه ستاد بازسازی شهرستان کوهبنان با حضور مدیرکل بحران استانداری، مدیرکل دفتر فنی استانداری، معاون شرکت گاز استان، مدیرکل بنیاد مسکن استان و جمعی از مدیران کل استان کرمان و مدیران شهرستان برگزار شد.

222 1577 در نشست ویژه بازسازی منطقه زلزله‌زده کوهبنان مطرح شد  فعلا زمان جمع‌آوری کانکس‌ها نیست/تأکید بر اسکان دائمی مردم قبل از سردی هوا

 

مجید سعیدی مدیرکل بحران استانداری کرمان در این جلسه گفت: اولویت نخست کاری دولت بازسازی واحدهای دیده در زلزله بود لذا باید کمک کنیم قبل از فصل سرما واحدهای مسکونی مردم تکمیل شود و اسکان دائمی مردم رقم بخورد .

وی تاکید کرد: کرمان استان حادثه‌خیزی است که باید همیشه آماده باشیم لذا واحدهایی که بازسازی شده‌اند و نیاز به کانکس ندارند جمع‌آوری و در مرحله اول به واحدهایی که نیمه‌کاره هست، تحویل شود و در نهایت جمع‌آوری شود که در سایر زمان‌ها بتوان استفاده کرد .

سعیدی خاطرنشان کرد: تا آخرین روز بازسازی در کنار مردم خواهیم بود تا خانه‌های مقاوم و استاندارد بسازند.

پس از ۹ ماه از وقوع زلزله هنوز بسیاری از تلفن‌ها قطع است

حسین سالاری فرماندار کوهبنان اظهار کرد: با توجه به سردی هوا و کوهستانی بودن منطقه فعلا زمان جمع‌آوری کانکس‌ها نیست و باید تلاش شود زمان از دست نرود و تسهیلات در اختیار مردم قرار گیرد تا واحدهای مسکونی هر چه سریعتر تکمیل شود.

وی ابراز داشت: شهرداری در زمان بحران در سه شیفت کاری فعالیت کردند و با تلاش و جدیت بنیاد مسکن کارهای خوبی انجام شد، در دهستان جور و شهر کوهبنان پس از ۹ ماه هنوز بسیاری از تلفن‌ها قطع هستند که باید هر چه سریعتر چاره‌اندیشی شود.

سالاری بیان داشت: باید تسهیلات مکمل هر چه سریعتر در اختیار مردم قرار بگیرد تا ساخت واحدهای مسکونی سرعت بگیرد، مشکل ۵۰ قطعه زمین واگذاری به شهرداری از سوی اداره راه و شهرسازی تاکنون در حد صورت جلسه باقیمانده که هر چه زودتر باید تعیین تکلیف شود.

اجرای طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی

علی‌اکبر سلطانی‌نژاد مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان گفت: اجرای طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی از ۲۱ مهر ماه تا ۲۱ آبان ماه در ۴۱۰ روستای این استان و ۱۲ هزار و ۳۹۶ واحد مسکونی روستایی اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: اجرای طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی گامی مهم در راستای بهبود و ساماندهی امکانات رفاهی و معیشتی بهبود وضعیت مسکن روستائیان بوده و راهگشای برنامه‌ریزی دستگاه‌های اجرایی در توسعه و عمران مناطق روستایی و پیشبرد طرح جامع بهسازی مساکن روستایی، را به همراه خواهد داشت.

سلطانی‌نژاد هدف از اجرای این طرح را جمع‌آوری اطلاعات دقیق در زمینه امکانات عمومی، امکانات عمرانی، ویژگی‌های سکونتی و بهداشتی، برنامه‌ریزی برای پیشبرد طرح جامع بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بهبود و ساماندهی امکانات رفاهی و معیشت روستانشینان، برنامه‌ریزی دقیق دستگاه‌های اجرایی جهت توسعه و عمران مناطق روستایی و … دانست.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان از ساکن روستاها، دهیاران و بخشداران درخواست کرد برای تهیه آمار دقیق از ویژگی‌های مسکن روستاها با ماموران آمارگیری همکاری کنند.

سلطانی‌نژاد افزود: با مشارکت روستائیان و جمع‌آوری اطلاعات دقیق و صحیح در این طرح می‌توان در تهیه و اجرای طرح‌های جامع بهسازی مسکن، توسعه اصولی و پایدار روستاها و برنامه‌ریزی‌ها هدفمند و موثر عمل کرد.

وی همچنین بر ضرورت همکاری مردم، مسئولان و اصحاب رسانه در اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: اصحاب رسانه نقش مهمی در راستای اطلاع رسانی این موضوع و جذب حداکثری اهالی روستا در اجرای این طرح دارند و می‌توانند با تعامل بیشتر با این نهاد، قدم‌های موثری در اجرای هر چه بهتر این طرح در سطح استان داشته باشند.

پایان سفت‌کاری یک‌هزار واحد مسکونی در کوهبنان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان بیان کرد: در سطح استان کرمان تاکنون ۱۹۸ هزار واحد مسکونی روستایی برابر با ۶۳ درصد، توسط بنیاد مسکن استان مقاوم‌سازی شده است.

سلطانی‌نژاد اظهار کرد: سرشماری نفوس و مسکن هر ۱۰ سال یکبار در کشور انجام و در طول اجرای آن اطلاعات عمومی روستایی و مسکن آنها تهیه می‌شود اما در طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی هر پنج سال یکبار داده‌های تخصصی از قبیل سازه واحد مسکونی عناصر معماری کاربری فضاهای مختلف وغیره گردآوری می‌شود.

وی در حاشیه بازدید از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان کوهبنان گفت: تاکنون ۲ هزار و ۱۵۵ متقاضی دریافت تسهیلات بازسازی با بانک‌ها انعقاد قرارداد کرده‌اند و یک‌هزار و ۹۶۷ نفر عملیات اجرایی ساخت و ساز را آغاز و یک‌هزار و ۶۰۰ واحد مرحله نصب اسکلت آنها تمام شده و یک‌هزار واحد نیز مرحله سفت‌کاری واحد مسکونی آنان اتمام یافته است .

سلطانی‌نژاد افزود: بنیاد مسکن تا پایان بازسازی در کنار مردم خواهد بود و پیگیر کمک‌های بلاعوض و تسهیلات تکمیلی که دولت برای کوهبنان مصوب کرده هستیم و به‌زودی ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام/نامجو کوهبنانی