۱۶:۴۴:۰۰ - چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه کوهبنان
رمز موفقیت خدمت خالصانه و بی منت به مردم بعنوان ولی نعمت و صاحبان اصلی انقلاب است
جلسه شورای فرهنگ‌عمومی با حضور اعضا در محل دفتر امام جمعه کوهبنان برگزار شد .

به گزارش کوهبنان امید ،  در ابتدا  جلسه حجت الاسلام عباس جعفری با استناد به حدیث نبی مکرم اسلام (ص) گفت: بشنوید و اطاعت کنید کسی که خداوند ولایت امر را به او عطا کرده است چرا که رمز عزت و‌پیروزی مسلمین اطاعت از ولایت و رهبری است.
امام جمعه کوهبنان ادامه داد: جا دارد هفته نیروی انتظامی و روز ملی کودک را گرامی بداریم از مهمترین نعمت های الهی عطای فرزند به انسان است لذا خداوند به عنوان هدیه فرزندی به پیامبر داد که کوثر بود .
رئیس شورای فرهنگ عمومی کوهبنان بیان داشت: همگان بعنوان امت اسلامی موظف هستیم که از پیامبر اعظم(ص) اخلاق حسنه را بیاموزیم در حالی که رمز موفقیت مدیران جامعه اخلاق اسلامی و حسنه است .
وی ابراز داشت: نیروی انتظامی مظهر عزت و اقتدار عمومی است در حالی که این نیرو مجسمه ی اخلاق و رحمت است که هم‌ حمایت و هم مراقبت از امور را عهده دار هست.
امام‌جمعه کوهبنان‌افزود:مدیران اجرایی باید ارباب رجوع را تکریم کنند چون مراجعه کنندگان به آنان‌سفیران الهی هستند که باید تکریم شوند.
وی خاطر نشان‌کرد: مدیران باید کار مراجعین را راه بیندازند و در صورت منع قانونی تا جای ممکن او را راهنمایی کنند .
حجت الاسلام جعفری بیان داشت: از شهرداری بواسطه نوسازی و بازسازی تشکر می کنیم از این که نام شهدا در ورودی کوچه ها برجسته شده لذا با حمایت بسیج قهرمان این مهم برجسته تر خواهد شد چون عکس شهدا و نام آنها باعث زینت شهر هستند .
وی تاکید کرد: درهر پستی باید در خدمت مردم باشیم چرا که رمز موفقیت خدمت خالصانه و بی منت به مردم بعنوان ولی نعمت و صاحبان اصلی انقلاب است .
امام‌ جمعه کوهبنان با استناد به کلام مقام‌معظم رهبری گفت: کتاب باید جز سبد خانوارها قرار گیرد این بزرگوار بسیار مطالعه می کنند جا دارد فرهنگیان ، دانشجویان ، دانش آموزان در کنار کتب درسی به مطالعه کتاب های غیر درسی هم‌ مبادرت ورزند و تا حد امکان قرائت قران کریم را در راس برنامه های خویش قرار دهند .
وی از خدمات رحیم سیف الدینی رئیس اداره فرهنگ‌و ارشاد اسلامی کوهبنان‌تجلیل نمود و افزود: ایشان حدود پنج سال در شهرستان کوهبنان حضور داشت که منشا خدمات خوبی بود و تعامل خوبی با دستگاه های اجرایی داشت.
در ادامه حسین سالاری گفت: اخلاق مداری و قانون گرایی همواره سرلوحه کار نیروی انتظامی است تا امنیت و آرامش مردم تامین شود البته پاسداران ، بسیجیان و سربازان گمنام امام‌زمان (عج) در راستای امنیت مناسب و‌پایدار فعالیت دارند.
وی خاطر نشان کرد: در بحث حل آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی همگان باید کمک‌حال نیروهای انتظامی باشند بایستی همگان در فضای مجازی از غیبت ، تهمت ، دروغ و… پرهیز کنند تا فضای مجازی همانند فضای حقیقی نزدیک به آرمان های اسلامی شود .
فرماندار کوهبنان ادامه داد: بنا به توصیه استاندار استان کرمان کارمندان ادارات در هفته یک ساعت را به مطالعه اختصاص می دهند تا کتاب های مورد نیاز در افزایش کارآیی خود را مطالعه کنند .
وی ابراز داشت: باید تلاش کنیم تا نسل اخلاقی تربیت کنیم که مدیران آینده با اخلاق مداری و اخلاق اسلامی به مردم‌ خدماتی را ارائه دهند .
سالاری بیان داشت: اکثر کوچه های شهر به نام شهدا مزین شده است که انشاالله به همت شهرداری و شورای شهر کوهبنان با نصب عکس شهدا فرهنگ‌ایثار و شهادت در شهرستان برجسته تر خواهد شد.
در ادامه رسول رحمانی گفت: قانون‌مداری و ارتقا فرهنگ‌ترافیک‌ شعار امروز است متاسفانه بحث کلاه ایمنی در شهر به خوبی رعایت نمی شود .
وی تاکید کرد: در بحث فرهنگ‌ترافیک‌و رعایت قوانین و مقررات باید مسئولین ادارات الگوی عملی برای مردم باشند .
جانشین فرماندهی انتظامی کوهبنان تاکید کرد: ماموریت ما آگاهی ، پیشگیری و…است لذا
در بحث آگاهی دادن ائمه جمعه ، روحانیون و فرهنگیان نقش آفرین هستند رعایت تکریم ارباب رجوع را مسئولین در اولویت برنامه های خویش قرار دهند و در راستای کاهش آسیب های اجتماعی باید همکاری بیشتری صورت پذیرد .
وی بیان داشت: در بحث اخلاق مداری کسبه و اصناف باید فعال شوند در بحث حجاب و عفاف هم ما برنامه هایی در دستور کار داریم .
در ادامه رحیم سیف الدینی گفت : محور جلسه اخلاق عمومی است که با قانون مداری میسر خواهد شد لذا در این مسیر باید زمینه گسترش فرهنگ‌مطالعه و کتابخوانی فراهم‌شود.
وی گفت: بخش عظیمی از امنیت جامعه مربوط به آرمان ها و ارزش های اسلامی است که ما باید رعایت کنیم.
رئیس اداره فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی کوهبنان افزود: باید تلاش کنیم حب به اهلبیت را در جامعه گسترش بدهیم البته مردم با تمام وجود در مراسم پیاده روی اربعین شرکت می کنند .
وی تصریح نمود: در بحث خانواده باید تلاش کنیم تا بنیان این کانون را تقویت کنیم که نقش مهمی در کاهش آسیب ها و هنجارهای اجتماعی دارد .
سیف الدینی ابرازداشت: در بحث کتابخوانی باید توسعه فضای مطالعه در دستور کار قرار گیرد، نویسندگان جوان بیشتر معرفی و حمایت شوند ،ایجاد شبکه اطلاع رسانی در معرفی کتاب، توزیع بن کتاب بین علاقمندان ، اختصاص زمان مناسب برای مطالعه کارمندان ادارات ، برگزاری مسابقات کتابخوانی ، آموزش روش صحیح مطالعه و…در دستور کار قرار گیرد.
در ادامه روح الله ابراهیمی با استناد به کلام مقام‌معظم رهبری گفت : فرهنگ‌آن چیزی است که من حاضرم جانم را در راهش فدا کنم باید تلاش کنیم‌تا فرهنگ‌اصیل اسلامی و ایرانی در جامعه تقویت شود .
وی بیان‌داشت: هر جا اسم قانون می آید با عدالت همراه و همگام است البته دین مبین اسلام بر این مهم‌تاکید فراوان‌دارد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان‌ افزود: در بحث نامگذاری اماکن نام هایی در خورشان بر خیابان ها و معابر گذاشته می شود و عکس و‌نام شهدا مزین کوچه ها و معابر خواهد شد.
وی تاکید نمود: جا دارد تصویر شهید ایرج سیف الدینی و میثم سیف الهی در محل شهادت این دو شهید نصب شود.
ابراهیمی ابراز داشت: در بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بزودی شاهد برگزاری یاواره شهدای خرمدشت ،یادواره شهدای ورزشکار و یادواره دانش آموز خواهیم‌بود.
فرمانده ارشد نظامی در کوهبنان‌بیان داشت: اگر قرار هست معابر و میدان جدید در شهرستان نامگذاری شوند یا نام خیابان و‌کوچه ای تغییر کند بهتر است به نام‌شهدا مزین گردد.
وی ادامه‌داد: اکثر خانواده ها به سوی تک‌فرزندی حرکت می کنندجا دارد که با ارائه تسهیلات ویژه از سوی دولت زمینه افزایش جمعیت خانواده ها رقم بخورد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان‌ بیان‌داشت: در بحث کتاب و کتابخوانی جا دارد نسبت به برگزاری مسابقات از بیانیه گام دوم‌ مورد نظر مقام‌معظم‌رهبری در مدارس ، دانشگاه ها ، ادارات و…اقدام شود.
در پایان یاسر محسنی گفت: در هفته نیروی انتظامی شاهد کلنگ‌زنی شهرک‌ترافیک شهرستان در ورودی شهر کوهبنان خواهیم بود.
وی تاکید کرد: شهرداری در زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا همیشه پیش قدم است که بازسازی میادین، احداث پارک شهدای مدافع حرم و…گویای این حقیقت است البته این کمترین کاری است که برای شهدا انجام می شود .
انتهای پیام‌ – نامجو‌کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید