۱۱:۲۳:۳۶ - دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بخشدار مرکزی کوهبنان
روستا نماد اصالت و تمدن یک ملت در هر کشور به حساب می‌آید
روستا نماد اصالت و تمدن یک ملت و همچنین شاهرگ حیات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی هر کشور به حساب می‌آید که بقای آن تضمینی برای حیات کل کشور است.

به گزارش کوهبنان امید ،  در حاشیه مراسم روز ملی روستا بخشدار مرکزی کوهبنان بیان داشت:روستا تداعی بخش زیبا‌ترین واژگان کتاب خلقت و یادگار عصمت دوران است، دورانی سرشار از عشق و ایمان و لبریز از صلح و صفا و صمیمیت که همواره خاستگاه نیاز فطری و الهی انسان در نیل به زیستن با هم و خواستن برای هم بوده است.
وی ادامه داد: روستا نماد اصالت و تمدن یک ملت و همچنین شاهرگ حیات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی هر کشور به حساب می‌آید که بقای آن تضمینی برای حیات کل کشور است.
پدارم‌ رجب زاده افزود: توجه به روستاها و توسعه‌ی متوازن و پایدار روستایی در نظام مقدس جمهوری اسلامی جزو اولویت های اصلی سیاستگذاری‌ها و برنامه ریزی‌های کلان کشور بوده است.
وی تاکید کرد: بی شک این مهم با در نظر گرفتن سهم مشارکت مردم و نیز فرآیندهای اجتماعی و فرهنگی در سطح محلی و ملی میسر خواهد شد.
بخشدار مرکزی کوهبنان بیان داشت: متأسفانه امروز کشور ما آماج شدیدترین و بی رحمانه‌ترین تهاجم دشمنان عنود قرار گرفته است و همان گونه که در مواجهه با اقتدار نظامی جمهوری اسلامی به دنبال خلع سلاح کشور هستند به همین منوال نیز در مقابل استقلال فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ما، تضعیف ریشه های هویت اصیل ایرانی و اسلامی ما را که غالباً در بطن روستاها و محله های ما رشد و تعالی یافته اند هدف حمله‌های خود قرار می‌دهند.
وی ابراز داشت: بهترین راه برون رفت از این تنگنای تحمیل شده به کشور‌ با توجه به جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن و حربه‌ی تحریمی علیه ملت اقتصادی مقاومتی مورد نظر مقام معظم‌رهبری و بازگشت به کارکرد گذشته‌ی روستا در بهره برداری بهینه از تمامی ظرفیت ها و استعدادهای موجود در نقاط روستایی در قالب یک نظام کارآمد با رویکرد آینده پژوهی است.
رجب زاده ادامه داد: برنامه‌ها و اقدامات به عمل آمده در روستاهای بخش مرکزی شهرستان کوهبنان در سنوات گذشته و نیز با شتابی مضاعف در چند سال اخیر از جمله؛ برق‌رسانی، گاز‌رسانی و آبرسانی به تمام مراکز جمعیتی روستایی، احداث راه‌ ارتباطی، نصب دکل‌های مخابراتی همراه اول، نصب سه گیرنده تلویزیونی دیجیتال از جمله آنها است.
وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح‌های  هادی برای تمام روستاهای دارای طرح شامل: بهسازی و آسفالت معابر، احداث بوستان‌ها، احیای بافت سنتی روستاها و ایجاد واحدهای بوم گردی و تسهیلات گردشگری و… اغلب در راستای تأمین زیر ساخت های اساسی و مهم فضاهای روستایی بوده است.
بخشدار مرکزی کوهبنان گفت: بایستی امروز با بهره‌گیری از این امکانات و نیز با تکیه بر توان و استعداد نیروی انسانی جوان، به ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی و حمایت‌ از فعالیت‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی مزیت‌دار بومی و دارای زنجیره ارزشی تولید به منظور بهبود معیشت و ارتقای شأن و منزلت روستائیان اهتمام ورزیده شود.
وی ادامه داد: در این راستا در سال جاری با حمایت همه جانبه شاهد راه اندازی یک واحد تولیدی و صنایع دستی تحت عنوان پارچه سازی روشا در دهستان خرمدشت از توابع بخش مرکزی بودیم.
رجب زاده ادامه داد: این واحد با ابتکار یک بانوی کارآفرین و بومی و همچنین با تلاش بی وقفه‌ی دهیاری آن روستا ضمن طی نمودن مراحل ابتدایی آموزش هم اکنون وارد مرحله‌ی تولید و فروش با اشتغال زایی بالغ بر ۳۰ نفر از اهالی روستا شده است.
وی تاکید کرد: بی تردید درآینده‌ای نزدیک با توفیق در تجاری سازی و ثبت انحصاری طرح به نام شهرستان کوهبنان و توسعه آن در سایر مناطق روستایی می‌توان شاهد اتفاقات خوب در زمینه اشتغال پایدار و به تبع آن مهاجرت معکوس به ویژه در روستاهای کهن و زیبای شهرستان کوهبنان باشیم.
نامجو‌کوهبنانی

تبليغات
تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید تبلیغات کوهبنان امید